..: All news and reports - Stavby a projekty - ČR Praha :..

Mariánské Lázně, zdroj: Vlaky.netKarlovy Vary - Po průtazích a několika odkladech začne italská společnost Grandi Stazioni začátkem července rekonstruovat vlakové nádraží v Mariánských Lázních. Plánovaná celková oprava nádraží v Karlových Varech se odkládá prozatím na neurčito. Stavbaři totiž zjistili, že hlavní objekt je téměř na spadnutí, a tak Grandi Stazioni jedná s ČD o dalším postupu několik let plánované akce.

EJ 471 CityElefant projíždí stavbou Nové spojení; autor: topičPraha - Česká metropole se zřejmě již brzy dočká mnohem většího zapojení železnice do městské dopravy, než tomu bylo doposud. Tvrdí to alespoň úterní vydání deníku Právo. Jeho pražská regionální mutace uvádí, že koncepce městské železnice umožní rychlé a pohodlné cestování napříč celým městem a bude podobná berlínskému S-Bahnu.

Ilustrační obrázekPraha - Developerská společnost Sekyra Group uzavře s Českými drahami smlouvu o vzniku společného podniku, který má postavit bytový a administrativní komplex na Nákladovém nádraží Žižkov. Na diskusním setkání Stavebního fóra to řekl výkonný ředitel Sekyra Group Leoš Anderle s tím, že by se tak mělo stát do dvou až tří měsíců. Společnost však nesmí stavět, dokud se nezmění územní plán jižní části nádraží.

Ilustrační obrázekPraha - V květnu se mezi rozvojovými projekty Magistrátu hlavního města Prahy objevily informace o projektu rychlodráhy Praha – letiště Ruzyně – Kladno, známé jako projekt PRaK. Vizualizace jsou uvedeny na stránkách Magistrátu hlavního města Prahy. Cílem projektu je napojení letiště Ruzyně a města Kladna na hl. m. Prahu příměstskou a městskou železniční dopravou odpovídající standardu západoevropských měst a letišť.

451 Praha - V pondělí 12.3.2007 v 9:20 hod. začínají přípravné práce na rekonstrukci přemostění Trocnovské ulice mezi dvoranou Masarykova nádraží a Hrabovkou, čímž bude omezena propustnost vlaků z východního směru a z tohoto důvodu budou některé vlaky od/do Kolína přes Lysou nad Labem končit / začínat ve stanici Praha-Libeň u nástupišť.
V pondělí se výluka dotkne jednoho dopoledního spoje a většiny spojů v odpolední špičce, v úterý i ve středu většiny spojů dopoledne a odpoledne.

471 Praha - I když by se dnes jízda vlakem mnoha Pražanům vyplatila, přesto raději usedají za volant svého vozu nebo zamíří na zastávku MHD. Na rozdíl od vlaků totiž Dopravní podnik nabízí mnohem větší komfort cestování než České dráhy. Lidi do vlaků nenaláká ani fakt, že k cestě po železnici v Praze mohou používat tramvajenku nebo jízdenky Pražské integrované dopravy.

21.12.2006 - 1:33 - On-line rozhovor o obnově Hlavního nádraží

Praha — Jak jste se již mohli dočíst na ŽelPage, podoba pražského hlavního nádraží se zcela změní. Do miliardové rekonstrukce, která potrvá pět let, se pustila italská firma Grandi Stazioni. Ta za to bude mít prostory na třicet let v nájmu. Navíc je nutné po celou dobu oprav zachovat plynulý provoz. Na podrobnosti se můžete zeptat ředitele Odboru majetkového podnikání ČD Karla Taberyho v on–line rozhovoru Lidových novin dnes, tj. 21. 12. 2006, v 9.30 hod.

Praha hlavní nádražíPraha - Přesně 36 měsíců po podpisu smlouvy mezi Českými drahami a Grandi Stazioni byla oficiálně zahájena rekonstrukce žst. Praha hl. n., jejímž generálním dodavatelem je společnost Metrostav. Čtvrtek 14.12.2006 představuje završení tříletého období na přípravě projektu, projednávání a spolupráce s příslušnými správními úřady. Pražské hlavní nádraží se tak kompletně změní – cestujícím nabídne novou úroveň odbavovacích služeb, veřejnosti pak nové prostředí pro nákupy a další služby.

2.12.2006 - 15:00 - Nádraží Praha-Vyšehrad bude přesunuto

Výhybna Praha-Vyšehrad - ilustrační fotoPraha - Pražskému nádraží Vyšehrad po letech chátrání svítá naděje na lepší budoucnost. "Letos v květnu se nám podařilo definitivně vyřešit problémy s vlastnictvím pozemků a budov. Novému využití historické budovy nádraží už tak prakticky nic nebrání," říká ředitel odboru majetkového podnikání Českých drah Karel Tabery. Podle nařízení Evropské unie totiž vlaky nemohou zastavovat v oblouku, takže České dráhy nemají pro bývalou zastávku v ohybu trati využití. Plánují tak hlavní budovu nádraží prodat hned, jak se podaří přesunout malý hrázděný domek, který stojí přes koleje proti nádraží. Ten je totiž podle památkářů velmi cenný. "Do budoucna máme v plánu zastávku Vyšehrad přesunout směrem k Ostrčilovu náměstí," dodává Tabery.

zdroj: MF Dnes

Praha hl. n.Praha - Společnost Grandi Stazioni Česká republika získala všechna povolení nezbytná pro zahájení rekonstrukce žst. Praha hlavní nádraží a dovršila veškeré technické činnosti předcházející zahájení stavebních prací. Oficiální zahájení stavebních prací v Praze je plánováno na 14.12.2006. Práce budou trvat 5 let (v Karlových Varech a Mariánských Lázních 2 roky). "Rekonstrukce pražského hlavního nádraží je pro nás velkou výzvou, neboť se v ní setkává krása secesní architektury s moderní fungováním nádraží jako místa, které budou vyhledávat jak cestující a návštěvníci hlavního města, tak obyvatelé centra Prahy, kvůli příjemnému prostředí a široké nabídce kvalitních služeb. Chceme nádraží nejen opravit, ale především otevřít pro všechny obyvatele a začlenit do života metropole", říká Enrico Aliotti, generální ředitel Grandi Stazioni.

Nové spojeníPraha - Přes posílení železniční dopravy na území Prahy jsou v současné době cílem cestujících především zastávky a stanice za hranicí města. Přitom počet lidí využívajících v rámci Prahy vlak denně přesahuje 70 tisíc. Vše se má však změnit, kompletní rekonstrukcí projdou všechny hlavní a část vedlejších tratí na území hlavního města a přibude 8 nových zastávek (podle nejnovějších informací v koncepci nebudou zahrnuty Běchovice střed).

Hlavní nádražíPraha - Společnost Grandi Stazioni má za úkol rekonstruovat žst. Praha hlavní nádraží a dvě "lázeňská" nádraží v Mariánských Lázních a Karlových Varech. Nyní je vše ve fázi pravomocných stavebních povolení pro všechny jmenované objekty. Podle dohody s italským partnerem bude vlastní stavební činnost zahájena nejdříve v Praze, a to slavnostním způsobem v polovině prosince. Zejména následující rok ukáže, zda se příprava projektu podařila.

KoridoryBenešov - Letošní rozhodující stavební práce na budování železničního koridoru, jinak také nazývané jako optimalizace tratě, mezi Benešovem a Prahou, se pomalu chýlí ke konci. Dlouhodobá výluka traťové koleje mezi Senohraby a Strančicemi skončí příští víkend a naplánované přípravné práce mezi Benešovem a Čerčany, především betonování a osazování patek pro nové sloupy trakčního vedení, také nyní končí. Přípravné práce na stavbě z Benešova do Strančic, kterou provede firma Skanska, začaly 1. října. "Příští rok začne rekonstrukce stanice Benešov a pětikilometrového úseku obou traťových kolejí do Čerčan," připomněl mluvčí investora. Protože celý mezistaniční úsek měří devět kilometrů, vznikne u Bedrče provizorní výhybna, která umožní v opravovaném úseku plynulejší provoz vlaků z obou směrů po jedné koleji. Souběžně se začne předělávat kolejiště v Senohrabech. "Za předpokladu, že bude zajištěné plynulé financování, bude celá trať mezi Benešovem a Prahou dokončená do srpna 2010," konstatoval Jiří Šťastný. Letos se prostavělo 1,1 miliardy korun.

NS Praha - Pracovníci firmy Viamont začali včera s demontáží trakčního vedení v prostoru odstavných kolejí na Masarykové nádraží. Pro upřesnění, jedná se o koleje 8 - 24. V uplynulých dnech zmizelo trakční vedení z kolejí 18, 20 a 24 b. Nejviditelnější stavba, estakáda Masarykovo nádraží pokračuje s menšími komplikacemi (např. přeložka plynu na západní opěře) vpřed, práce probíhají na pátém a osmém poli i OP1, mezitím se také připravují nutná opatření pro příští rok, zejména v souvislosti s uzavírkami ulic Husitská a Trocnovská. U estakády Sluncová bylo v měsíci říjnu dokončeno pilotové založení, budují se pilíře P2 a P3 a opěra OP9, na konci listopadu se začne připravovat nosná konstrukce ve směru od severního tunelu.

Ilustrační fotoPraha - Dne 25.5.2006 vydal Drážní úřad stavební povolení na rekonstrukci traťového úseku Praha-Libeň – Praha-Běchovice. Celková hodnota stavby v délce 8,763 km činí 2.610.403.128 Kč včetně DPH a objednatelem je SŽDC, Stavební správa Praha. Vše je financováno prostřednictvím SFDI. Modernizaci traťového úseku provede Sdružení SKANSKA - SSŽ - Běchovice (vedoucím sdružení je Skanska s 64%, 36% má SSŽ), projekt zpracovala společnost IKP Consulting Enigneers. Stavba bude probíhat až do září 2009.

« Newer messages | 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2020 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:03
sets at 21:10
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...