..: Sekyra Group a ČD chtějí stavět byty na nákladovém nádraží Žižkov :..

Ilustrační obrázekPraha - Developerská společnost Sekyra Group uzavře s Českými drahami smlouvu o vzniku společného podniku, který má postavit bytový a administrativní komplex na Nákladovém nádraží Žižkov. Na diskusním setkání Stavebního fóra to řekl výkonný ředitel Sekyra Group Leoš Anderle s tím, že by se tak mělo stát do dvou až tří měsíců. Společnost však nesmí stavět, dokud se nezmění územní plán jižní části nádraží.

Městská část Prahy 3, na jejímž území se nádraží nachází, s postupem ČD nesouhlasí. Městská část podle vedoucího odboru územního rozvoje Zdeňka Fikara po ČD požadovala, aby nevybíraly partnera pro rozvoj jižní části nádraží, dokud nebude zažádáno o změnu územního plánu. Radnice má podle Fikara obavu, že stavebníci nebudou na změnu územního rozhodnutí čekat a začnou stavět bez něj. O změnu územního plánu na magistrátu hlavního města Prahy zatím nikdo podle Fikara nepožádal. Urbanistická studie nákladového nádraží je podle Fikara zpracována, podílely se na ní kromě městské části i ČD, společnost Discovery Group a RailReal. Nyní se jednotliví partneři, včetně Sekyra Group, musejí podle Fikara dohodnout, co bude dál. Změna územního plánu jižní části nádraží bude podle něj trvat dva roky, tzn., že společnost Sekyra Group by mohla na nákladovém nádraží začít stavět až v roce 2010.

Ve společném podniku s názvem Žižkov Station Development mají mít ČD podle Anderleho podíl 51 procent, firma Sekyra Group 49 procent. Dráhy si vybraly společnost Sekyra Group na společný projekt revitalizace jižní části nákladového nádraží proto, že společnost nabídla ve výběrovém řízení nejvyšší cenu za případný odkup pozemků po budoucí změně územního plánu. Anderle dnes představil dvě varianty rozvoje nádraží, konečná verze se ale podle něj může lišit. Areálu nyní dominuje podle Anderleho rozlehlá administrativní budova, ještě není podle něj jisté, že bude začleněna do komplexu nebo zbourána. Naproti tomu kolejiště se podle něj určitě nezachovají.

Sekyra Group má s drahami spolupracovat na úpravě pozemků o rozloze 16 hektarů. ČD spolu se Sekyra Group chtějí vytvořit koncepci nového využití území, revitalizovat pozemky, a musejí také vyřešit odkup ploch, které vlastní jiné firmy. Zhruba čtyři hektary severní části žižkovského nádraží i s projektem multifunkčního centra ČD před dvěma lety prodaly za 136 milionů korun konsorciu firem Discovery Group a Grainger Trust. Společnosti postupně získaly i dalších osm hektarů. Společnost Sekyra Group již s ČD spolupracuje na rozvoji pražského smíchovského nádraží. Nákladové nádraží Žižkov má celkem rozlohu 35 hektarů. Žižkov má v současnosti 70.000 obyvatel, podle Fikara se počet obyvatel díky tomuto projektu zvýši až o 15.000.

zdroj: Finanční noviny (ČTK)


JRtrain Poslat mail autorovi | 9.5.2007 (20:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Stavby a projekty

More from ČR Praha


Registered user Laborec425  mail  
10.05.2007 (9:42)  
V Bubnech ty pozemky už ČD nevlastněj.
Registered user Budulinek4  mail  
09.05.2007 (21:32)  
Nemůžu říct nic jiného než KONEČNĚ !!!

Už se nemůžu dočkat, až si podobný článek přečtu o pozemcích ve Vršovicích, Bubnech a Na Knížecí.
09.05.2007 (20:05)  
Už bylo načase tam ten bordel zlikvidovat.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko