..: Aktuality a články - Rakousko :..

Ilustrační obrázek Vídeň - Nádraží Wien Westbf., jedna z dopravních tepen hlavního města Rakouska, bylo uvrženo do stavebních prací. Od 15. září začala rekonstrukce celé odbavovací haly, kdy v rámci projektu BahnhofCity Wien West, který potrvá až do roku 2011, budou dostavěny dvě boční budovy a poskytnou zázemí pro kanceláře a hotel. V samotné hale dojde k rozšíření prodejních a stravovacích kapacit a také se zlepší prostory pro služby ÖBB. Co tento projekt přináší pro současné cestující?

Ilustrační obrázek Vídeň – Ani deštivé podzimní počasí, které nad Vídní panovalo, nemohlo zkazit náladu zástupců Rakouských spolkových drah, koncernu Siemens a dalších lidí, kteří jsou zainteresování v nejvíce skloňovaném rakouském drážním projektu současnosti. Soupravy railjet představují nejnovější akvizici ÖBB, která má pozvednout úroveň cestování na dálkových trasách v Rakousku i v okolních zemích. První soupravy již absolvovaly stovky kilometrů testovacích jízd v Rakousku, Německu a Švýcarsku, a tak v pondělí nastal ten pravý čas, aby railjet oficiálně přijel na světlo mezi veřejnost. Přidejte se s námi k prohlídce této jedinečné soupravy, jako i míst, kde dostává vlak svou finální podobu!

Úsek Karwendelbahn před stanicí KlaisRakousko - Jako každé léto, vyrážejí mnozí z nás cestovat vlakem po Rakousku, poznat nová místa a s nimi zajímavé železniční tratě. Také my jsme o letošních prázdninách této zemi týden věnovali. Reportáž z cesty bude nějaký čas vznikat, ale nyní, ještě než jiní do Rakouska vyrazí, chceme doporučit jednu velmi zajímavou a přitom málo známou trať. Spojnice měst Innsbruck a Garmisch-Partenkirchen, zvaná Karwendelbahn, v našich očích předčila mnohem slavnější tratě, jakými jsou Arlbergbahn, Brennerbahn, Tauernbahn či Semmeringbahn. Vždyť kde jinde můžete jet několik kilometrů v kuse prakticky po skalní stěně?

Ilustrační obrázekLovosice - Mezi Terstem a Lovosicemi začal jezdit první vlak kombinované přepravy, který prozatím vozí kontejnery z italského přístavu. Informoval o tom jednatel společnosti Bohemiakombi Vladimír Fišer. Zájem o kontinentální přepravy především cisternových kontejnerů mezi Itálií a Českou republikou již projevili silniční dopravci a speditéři. "Zpočátku se bude jednat o jeden pravidelný odjezd vlaku týdně v každém směru, frekvence vlaků se ale bude v závislosti na míře zájmu zákazníků postupně zvyšovat," uvedl Fišer.

Ilustrační obrázekPraha - České dráhy nabízejí od července prostřednictvím e-shopu nebo telefonu nákup jízdenek do vybraných destinací v Německu, Rakousku a Maďarsku za akční ceny od 9 €, resp. za jejich ekvivalent v Kč podle kurzu v daném dni. Součástí jízdenky je i místenka. Ceny platí bez ohledu na věk cestujícího nebo účel cesty.

Ilustrační obrázek Vídeň - Stejně, jako v minulých letech, i letos nabízí rakouské dráhy oblíbený síťový lístek Sommerticket pro mladé. V období od 1. července do 31. srpna tohoto roku mohou držitelé tohoto jízdního dokladu cestovat bez výraznějších omezení po území celého Rakouska. Jelikož je nabídka cenově výrazně výhodnější, než klasické lístky InterRail One Country Pass, podíváme se na podmínky podrobněji.

Ilustrační obrázek Rakousko, 30.4. – 5.5. 2008 Ač se může zdát, že někteří z nás galeristů snad v Rakousku i bydlí, není tomu tak. Poslední vícedenní výprava, uskutečněná během prvního prodlouženého májového víkendu přinesla mnoho zajímavých zážitků, kdy se nám s Tomem podařilo objevit další krásná místa na rakouské Semmeringbahn a Pyhrnbahn, z nichž jste již některé z nich mohli vidět v galerii. Ač si někteří myslí, že se v Rakousku fotí samo, rád bych Vám v následujícím příběhu ukázal, že tomu tak skutečně není a smůla se nám může lepit na paty stejně jako v tuzemsku.

Ilustrační obrázek Praha – Mnoho let nesplnitelný sen mnohých fandů se tuto sobotu stal alespoň zčásti skutečností. Jak lákala čtvrteční pozvánka, tak se i stalo – lokomotiva Siemens Taurus poprvé v historii zavítala do české metropole, aby se představila veřejnosti. Do Prahy ale musela přijet jako nečinná na zvláštním nočním soupravovém vlaku z Brna, protože stále není schválena pro provoz v ČR a do Českých Budějovic a Brna zajíždí jen na zvláštní povolení DÚ. K radosti malých i velkých fandů se lokomotiva 91 81 1216 226-1 objevila u Vládního salonku na první koleji pražského Hlavního nádraží. Kolem osmé hodiny ranní k ní pustili smečku fotografů i druhou hvězdu dne - kapitána fotbalové reprezentace Tomáše Ujfalušiho. Ten se o hodinu později stal druhým kmotrem této lokomotivy. Taurus s sebou přivezla mnoho nadějí i starostí. Jeho návrat totiž ohrozil kolaps prvního koridoru po havárii trolejového vedení, do budoucna významnější ale může být spíše příslib ČD, že se pokusí ji od prosincové změny GVD vozit do Prahy denně a vlastní silou.

Ilustrační obrázekČeské Budějovice - V sobotu 17.5.2008 byla započata nepřetržitá výluka mezi Českými Budějovicemi a Rybníkem, kvůli níž až do 26. června pojedou místo vlaků náhradní autobusy. Důvodem je optimalizace příhraničního úseku IV. koridoru, zahrnující opravu kolejiště, přejezdů a propustků, organizovaná Správou dopravní cesty. NAD vyjede ve stejném období také na trati z Českých Budějovic do Boršova nad Vltavou.

Ilustrační obrázekStrasshof - Chystá se již třetí soutěžní festival amatérských a profesionálních videofilmů za podpory DB, ÖBB a ŽSR. Probíhá od června do září. Soutěž je letos připravena v několika kategoriích a připraveny jsou opět zajímavé ceny pro vítěze. Nejlepší filmy budou uvedeny na BAHN TV a vydány na DVD Bahnorama. Finále a slavnostní večer s vyhlášením výsledků se uskuteční 20. září 2008 v rakouském železničním muzeu ve Strasshofu u Vídně.

Uzávěrka přihlášek filmů je v pátek 13. června 2008!

Ilustrační obrázek Vídeň - Rakousko žije fotbalem a rakouské dráhy rovněž. Již několikrát jsme informovali o nových reklamních zbarveních lokomotiv Siemens Taurus, nesoucích motivy letošního evropského mistrovství ve fotbale - "svůj stroj" má UEFA, šampionát samotný, i každý z šestnácti účastnických států. Již 12 strojů našlo své patrony a všechny byly prezentovány veřejnosti. Potkat je můžete na většině míst Rakouska, v Brně či Českých Budějovicích, v Německu, Maďarsku, Slovinsku i Itálii. ÖBB uspořádaly přehlídku všech strojů na jediném místě - a my byli při tom.

Ilustrační obrázek DB AG - Sedmého června startuje jedna z nejočekávanějších sportovních akcí tohoto roku - EURO 2008, jehož pořádání se letos zhostily železniční mocnosti Rakousko a Švýcarsko. O polepených taurech se na ŽelPage napsalo mnohé, proto se dnes zaměříme na různé slevy, které můžete pro cesty nejen za fotbalem do těchto zemí použít.

Ilustrační obrázekInnsbruck, Rakousko - Náš zvláštní zpravodaj informoval, že v depu Innsbruck Hbf. zahlédl nevídaný stroj, český motorový vůz řady 810. Tento stroj zde nebyl náhodou. Díky podpoře mecenáše se daří realizovat unikátní projekt. Občanské sdružení ŽelPage, za podpory Rakouských drah, Pars nova a mnoha dobrovolníků se snaží o schválení stroje řady 810 na tratích ÖBB Netz.

Ilustrační obrázekVídeň - Stavbu vídeňského hlavního nádraží provázejí velké průtahy. Po několikaměsíčním zdržení kvůli úspěšně napadenému výběrovému řízení a komplikacích s výstavbou sousedícího obchodního centra ji nyní zpomaluje nevybuchlá munice z Druhé světové války.

Ilustrační obrázek Vídeň – Temná zákoutí a betonová hala, v níž se prohání vítr, to je dnešní podoba vídeňského Jižního nádraží. Toto nehostinné prostředí by však podle studie již za čtyři roky mělo být minulostí. Za rok totiž začne demolice a v roce 2012 by první vlakové spoje z Prahy měly zastavit na zbrusu novém hlavním nádraží.

« Novšie správy | 1 ... 4 5 6 7 8 ... 18 | Staršie správy »    
ŽelPage - elektronický magazín o dráhach
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Verejné použitie obsahu bez výslovného súhlasu autora nie je dovolené.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2020 Spolek ŽelPage
:. Prihlásenieopen/close
 
 
  
 
Zabudnuté heslo   
Zaregistrovať sa   
:. Ponuka eShopuopen/close
:. Poloha vlakov CZopen/close
Poloha vlakov CZ
 
:. Vyhľadávanieopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Info pre fotografovopen/close
Informácie o podmíenkach
na fotenie v ČR

Slnko
vychádza v 05:04
zapadá v 21:09
:. Novinky na VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...