..: Vlakem levněji do Německa, Rakouska a Maďarska :..

Ilustrační obrázekPraha - České dráhy nabízejí od července prostřednictvím e-shopu nebo telefonu nákup jízdenek do vybraných destinací v Německu, Rakousku a Maďarsku za akční ceny od 9 €, resp. za jejich ekvivalent v Kč podle kurzu v daném dni. Součástí jízdenky je i místenka. Ceny platí bez ohledu na věk cestujícího nebo účel cesty.

Přehled cen do vybraných destinací

Německo: Praha - Berlín 29 €, Brno - Berlín 39 €, Brno - Dresden 29 €

Rakousko: Praha - Wien, Praha - Linz nebo Praha - Graz 19 €, Brno - Wien 9 €

Maďarsko: Praha - Budapest 19 € (pro prvních 6 cestujících v daném vlaku, pro ostatní 29 €)

Srovnání s běžnými cenami

Německo: Praha - Berlín: obyčejné jízdné 51 € / zákaznické jízdné 38 €, Brno - Berlín 62 € / 47 €, Brno - Dresden 32 € / 24 €

Rakousko: Praha - Wien: 34 € / 25 €, Praha - Linz: 25 € / 19 €, Praha - Graz: 58 € / 44 €, Brno - Wien 21 € / 16 €

Maďarsko: Praha - Budapest 48 € / 36 €

Nákup pouze na internetu nebo telefonicky

Nákup jízdních dokladů za tyto akční ceny je možný pouze přes internet na eshopu ČD nebo telefonicky na čísle 840 112 113. Platba je možná platební kartou a jízdenku si cestující musí vytisknout a mít ji u sebe i v papírové podobě.

Další podmínky nákupu

Doklady je možné koupit nejdříve 60 dní a nejpozději 3 dny před dnem pravidelného odjezdu vlaků z výchozí stanice a nelze je vrátit ani vyměnit. Pro Německo a Maďarsko se vystavují do 2. třídy všech přímých vlaků kategorie EuroCity, pro Rakousko do 2. třídy vybraných přímých vlaků kategorie EuroCity, expres a rychlík. Počet míst na každý vlak, den a směr je omezen, jedná se přibližně o 20 míst na každý vlak.

Jízdenku nelze koupit jen pro cestu zpět

Jízdní doklady lze zakoupit samostatně pro cestu z ČR do druhé země, nikoli jen pro cestu zpět do ČR. Použití jízdního dokladu zpět do ČR je podmíněno nákupem jízdního dokladu z ČR do druhé země a předložením obou dokladů současně ke kontrole vlakové četě Českých drah při cestě tam. Samostatně zakoupená jízdenka zpět do ČR nebo jízdní doklad neoznačený průvodčím Českých drah je neplatný!

zdroj: České dráhy

Ilustrační foto © Atolix (eshop.cd.cz)


Rudolf Staněk Poslat mail autorovi | 2.7.2008 (15:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Tarify

More from Maďarsko Německo Rakousko


  1 2 3 4 5      Zpráv na stránku:   
Registered user pájin 
04.07.2008 (11:39)  
Omlouvám se, ale úplně první info na relaci Praha - Berlín byla 39Euro. Už to někdo opravil
Registered user pájin 
04.07.2008 (11:33)  
Prohlédl jsem si i oficiální web, a budu-li postupovat logikou - není zveřejněno = neexistuje - pochopil jsem, že z Prahy do Drážďan si musím koupit lístek z Brna za 29Euro a v Praze nastoupit, a nebo si koupit Berlín za 39Euro a v Drážďanech vystoupit.
Přehlédl jsem něco ?
Autobusová konkurence řičí radostí :-(
Registered user pekař 
03.07.2008 (19:59)  
SzKT: nechodíš náhodou i na Vlaky.net?:) Pod podobnou přezdívkou...
Registered user M 
03.07.2008 (17:28)  
Osobne si myslim, ze v Madarsku je slozity delat cokoliv kdykoliv:-)
Nicmene s tou druhou casti az tak neoushlasim. Jo, sam jsem psal, ze do Vidne se da (ale zpatecni) jet levneji, ovsem obecne je tam spousta ale... Bud drzeni nejake karty nebo prestup nebo kupovani nekolika listku. Tohle ma vyznam pri moznosti usetrit tisice, ale stravit nekolik hodin tim, ze najdu slevu, ktera mi usetri stovku nebo dve?
Ja to hodnotim veskrze pozitivne, jen s temi malymi vyhradami, ktere jsou taknak technicke detaily
03.07.2008 (17:08)  
Vonatszeretet
Úplně nejlevnější z Prahy do Drážďan je mezinárodní bilet do Bad Schandau a německé vnitro Bad Schandau-Drážďany vytištěné na bahn.de. 20.70 EUR bez inkarty, 18 EUR s inkartou.

SzKT
Ty slovenské slevy do Budapešti jsou pěkné, akorát kvůli nim musím přestoupit v Prešporku.
Registered user SzKT  mail  
03.07.2008 (16:30)  
M: To samozřejmě jde, ale přijet o půlnoci na Keleti a štrachat se někam na Kelenföld je fakt terno! Kromě toho služba "late check-in" nebývá pravidlem u ubytování té nejlevnější kategorie, jedno- a dvouhvězdičkových hotelů a hostelů. Ale tenhle argument je fakt jen druhořadý- podstatnější je nutnost jet obě cesty stejně (a přitom je za všech okolností levnější navštívit 2 a více míst naráz, než do každého dojet zvlášť), případně nemít pokrytou zpáteční cestu, stejně jako skutečnost, že ten skvělý bilet neplatí na nočních vlacích. O tom, že v řadě relací lze jet už dnes levněji ani nemluvě, 38 EUR za zpáteční Praha- Linz- Praha je docela ubohé, do Bp se dá dojet s pomocí slovenských slev, do Vídně taky, do Německa s DB Regio a podobně.
Registered user bvak 
03.07.2008 (12:05)  
Rail-2005: diskriminace by to byla, kdyby si tu slevu mohl koupit jen občan ČR, nebo běloch, nebo husita... že někdo potřebuje jet Wien - Praha - Wien, to je holt jeho "smůla", musí si koupit jiný lístek, a lhostejno jestli je Čech, Rakušan nebo Křovák.
Registered user M 
03.07.2008 (9:38)  
SzKT - co je to za hotely, ktere neubytuji? Proste zavolam nebo rovnou do podminek napisu late check-in, ne? To jsou zase argumenty...

Rail2005 - jako fakt fakt si nejsu jistej, jestli je to tenzor, kdo tady neco plete:-)) Jinak zpatecni jizdenku Wien-Praha-Wien je mozne koupit a je platna. Tecka, zdar, bez si stezovat
Registered user Rail-2005  mail  
03.07.2008 (9:30)  
tenzor: Pletete jablka a hrušky. Ten systém jak je nastaven je výrazně preferující zpáteční cestu s počátkem v ČR.

Tedy ještě jednou. Praha - Wien zájemce jet může. Nemůže však jet Wien - Praha. Může jet Praha - Wien - Praha. Nemůže jet Wien - Praha - Wien, protože jízdenku mu neoznačil průvodčí ČD nejprve ve směru Praha - Wien.
Registered user SzKT  mail  
03.07.2008 (8:38)  
Takže tradičně: s barnumskou reklamou se inzeruzje sleva, která je použitelná dost obtížně. Pokud pojedu na víc než jedno místo (např. Budapešt- Prešov nabo Vídeň- Budapešť), tak je mi to naprosto jedno, protože nepořídím zpáteční cestu. kromě toho se většina relací dá pořídit i levněji, např. do Vídně se dá dojet na sousedskou slevu Pannonií na Petržalku a pokračovat na zpáteční slevu ZSSK, do Berlína se zase dá osobákem dojet na Länderticket. Do Budapešti se zase dá se slevou jet de facto jen prvním vlakem, což je parodický Jaroslav hašek, protože jak jesenius, tak Hungaria tam dojedou na noc a pak už je problém s ubytováním (většina hotelů po 20. hodině pokoj obsazuje, pokud nedá host vědět předem). Takže zase nic...
  1 2 3 4 5      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko