..: Stavbu vídeňského nádraží brzdí bomby z druhé světové války :..

Ilustrační obrázekVídeň - Stavbu vídeňského hlavního nádraží provázejí velké průtahy. Po několikaměsíčním zdržení kvůli úspěšně napadenému výběrovému řízení a komplikacích s výstavbou sousedícího obchodního centra ji nyní zpomaluje nevybuchlá munice z Druhé světové války.

Podle odhadů leží dosud v celém Rakousku na 18 tisíc nevybuchlých leteckých pum. Přesnější odhady, jakož i bližší zmapování, komplikuje absence statistik, kolik munice již bylo vyzvednuto. Dosud také chybějí válečné dokumenty o bombardování. S nebezpečnými pozůstatky se potýká celá země, soukromý subjektům, které s nimi přišly do činění, komplikuje život stát, který sice nařizuje jejich vyzvednutí a zneškodnění, zároveň ale odmítá převzít finanční tíhu jejich likvidace.

Nyní si černého Petra vytáhly ÖBB, které se pustily do rozsáhlé stavby nového hlavního nádraží. Zřejmě v této situaci nejsou poprvé, protože mají celé oddělení pro odstranění válečného materiálu. Podle vícero zdrojů i podle samotných železničářů se totiž přímo na dotyčných pozemcích nachází větší množství nevybuchlé munice, shozené na Vídeň během ničivých náletů v letech 1944 a 1945. Při stavbě podzemních garáží a podpůrných sloupů proto musela být provedena speciální sondáž za 44 miliony eur, indikující elektromagnetické poruchy. Tuto částku, včetně následné likvidace zhruba deseti pum, které by se v oblasti mohly nacházet, budou muset rakouské dráhy díky postoji státu zaplatit ze svého.

zdroj: iHNed.cz


NIcKON Poslat mail autorovi | 31.3.2008 (15:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby

Editor or ŽelPage Administrator NIcKON  mail  
01.04.2008 (17:46)  
Nechcete z toho udělat aktualitu?
01.04.2008 (17:05)  
Nejen Vídeň. Dnes dopoledne dopravu na trati 221 na hodinu zastavil nález munice na nádraží v Říčanech (bagr narazil na protiletecké granáty).

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko