..: Aktualizováno: Sommerticket pro mladé - cestujte v létě po Rakousku levně :..

Ilustrační obrázek Vídeň - Stejně, jako v minulých letech, i letos nabízí rakouské dráhy oblíbený síťový lístek Sommerticket pro mladé. V období od 1. července do 31. srpna tohoto roku mohou držitelé tohoto jízdního dokladu cestovat bez výraznějších omezení po území celého Rakouska. Jelikož je nabídka cenově výrazně výhodnější, než klasické lístky InterRail One Country Pass, podíváme se na podmínky podrobněji.

Pro zakoupení lístku Sommerticket musíte být vlastníkem zákaznické karty ÖBB VORTEILScard < 26 nebo české In-Karty/RailPlus (s libovolnou tarifní slevou a speciálně u této nabídky i bez jakékoliv slevy na kartě). ČD letos ustoupily od omezení platnosti na polovinu doby, se kterou tento lístek prodávali minulý rok. Sommerticket je nepřenosný a prodává se ve dvou cenách. Pro cestující do 19 let včetně za 19 €, pro mladší 26 let pak za 49 €. Lístek zakoupíte na libovolné mezinárodní pokladně v České republice.

Cestovat na něj můžete kdykoliv, jen v pracovní dny mimo období od půlnoci do 8:00 ráno. Pro příjezd a vycestování z Rakouska nejste omezeni, stejně jako pro cesty nastoupené před půlnocí, tj. jízdy nočními vlaky. O víkendech také nejste nijak omezeni. Doklad platí do druhé vozové třídy. Pozor pouze na povinně místenkové vlaky - v Rakousku je rezervace vyžadována pro vlaky ÖEC 30 a 31 Allegro Johann Strauss v úseku Wien Südbf. - Tarvisio Boscoverde a naopak.

Zdroj: ÖBB - Sommerticket a ČD, nabídka Sommerticket


Josef Petrák Poslat mail autorovi | 15.6.2008 (18:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Tarify

More from Rakousko


  1 2 3      Zpráv na stránku:   
Registered user D_N 
25.06.2008 (12:03)  
Tak jsem dostal odpověď od ÖBB a jezdit nočními vlaky s nástupem před půlnocí se prý stále smí. Ranní přestupy se opět řeší poznámkou průvodčího na zadní stranu. Takže ty tarifní podmínky jsou asi jen nějaký výtah toho hlavního.
24.06.2008 (23:11)  
D_N, tak na některých relacích se to dá obejít. :) Jedu-li do Bregenze, můžu říct, že pokračuju až do Bavorska přes Lindau a v Bregenzu chytám přípoj, atp. ale netuším, jestli to pravidlo o nočních vlacích bylo v podmínkách minulý rok, každopádně fungovalo.
Registered user D_N 
23.06.2008 (15:29)  
knedlik: Díky moc, to jsem přesně potřeboval.

Takže to vypadá, že pravidlo o nočních vlacích bylo zrušeno, aspoň jsem ho tam nenašel.
22.06.2008 (23:48)  
D_N: zde jsou originál OEBB podminky pro SOMMERTICKET:

http://www.oebb.at/pv/de/Tarifbestimmungen/Tarife/Einzeltarife/oebb_sommerticket.jsp

podle toho, co jsem rozumel, bys mel pozadat pruvodciho o zapis na tiket, ze jedes ze zahranici, pak muzes v klidu prestupovat i pred 8:00
21.06.2008 (2:01)  
DN) Jeli jsme na to já a bratr s EN464 Zürichsee. Graz Hbf odjezd 22:20, Feldkirch příjezd 7:32 a nikdo neštěkl. Tohle jsou ale natolik individuální trable, že jediné rozřešení bude vědět asi jen průvodčí, který bude ten doklad kontrolovat.
Registered user D_N 
21.06.2008 (1:20)  
Nemáte někdo zkušenosti s tím pravidlem o nočních vlacích a jízdě ze zahraničí? Uvedu příklady. Řekněme, že chci jet Wiener Walzerem.
1. Pokud pojedu už ze Švýcarska, neměl by být problém, ale můžu si v Linzu přestoupit na vlak do ČR, nebo musím počkat do osmi hodin?
2. Pokud nastoupím až ve Feldkirchu, kde je vlak po půlnoci, tak Sommerticket neplatí. Kdybych ale přijel do Feldkirchu z Lindau, tedy zároveň ze zahraničí i přes půlnoc, můžu pak pokračovat Walzerem?
20.06.2008 (22:09)  
Pekař) Předpokládám, že do stanic Buchs(SG), Lindau Hbf, Passau Hbf, Brennero/Brenner, Salzburg Hbf (podle IDOSu je Salzburg-Taxham Europark již německou stanicí, ale to se mi nezdá) platí, protože to jsou pohraniční přechodové stanice Rakouska s okolními státy. Další přechodové stanice je možné si dohledat. Jinak doporučuju si v Rakousku koupit JŘ, jestli tam vyrazíte. Teď v červnu vydali aktualizace a českého našince překvapí, že dostane zcela nový výtisk a ne jen nálepky. :) No a tam si lze patřičné přechodové stanice dohledat. Jo a nevím, jestli se na to taky někdo neptal. Koridorové vlaky přes peáž Rosenheim jsou brané jako vnitrostátní.
Registered user pekař 
20.06.2008 (20:48)  
Dotaz: platí tato jízdenka i do pohraničních stanic Lindau, Buchs či třeba Garmishpartenkirchen? To teda pohr. není, ale některé síťovky tam platí.Díky.
20.06.2008 (15:57)  
Aktualizováno dle upřesňujících informací od ČD. Děkujeme za reakci.
Registered user pekař 
18.06.2008 (13:31)  
Kuba: jo, to jde.
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko