..: Orkán Emma zkomplikoval dopravu ve Vídni :..

Ilustrační obrázekVídeň - Orkán Emma pustošil nejen Českou republiku, ale i další země střední Evropy. Dle výpovědi jednoho z našich galeristů způsobil přerušení dopravy na tepně spojující Tyrolsko, Bavorsko a Salzbursko, a tím znemožnil na celý den cestování z východu na západ Rakouska a také do Německa. Rakouské dráhy se z tohoto chaosu probíraly jen velmi těžko. Další, trochu kuriózní nehoda se stala přímo uprostřed Vídně. Jeden z jeřábů, které byly umístěny na stavbě Wien Hauptbahnhof, se zřítil přímo na komplex nástupišť Wien Südbahnhof Bahnsteige 11 - 19, odkud odjíždí vlaky na Itálii, do Štýrska a Slovinska, Villachu, a také příměstské linky do Vídeňského Nového Města.

Z tohoto důvodu musí všechny vlaky jedoucí z této skupiny nástupišť začínat jízdu až ve stanici Wien-Meidling. Cestující mohou pro dopravu na Meidling využít spoje S-Bahn jedoucí z nástupišť 21 - 22. Větší problém nastal vlakům, které stanicí Südbf. projíždějí po spojce (stanice je hlavová a má dvě skupiny nástupišť svírající pravý úhel). Jedním z těchto vlaků byl také výletní spoj EZ 1953 Wiener Alpen z Bratislavy-Petržalky do Mürzzuschlagu, který opouštěl vrcholovou stanici Semmering se zpožděním 40 minut. Obvyklé zpoždění vlaků z Vídně se počítá na 10 až 15 minut.

Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek

Podle dostupných informací záchranné práce na Jižním nádraží pokračují, byť se opraví jen absolutně nutné minimum pro provoz vzhledem ke stavbě nového nádraží. Provoz by měl být obnoven ve čtvrtek.

Zdroj: bahnnews-austria.at, foto: sybic


Josef Petrák Poslat mail autorovi | 6.3.2008 (7:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Nehody a mimořádnosti

More from Rakousko


Registered user comar 
06.03.2008 (21:55)  
IC nejezdi pres Simmering, ale tunelem jezdi. Jedou trasou Meidling-tunel u Suedbhf.-Kledring-Ostbahn-Bruck-Kitsee.

Pokud by byl tunel neprujezdny, tak muzou jezdit i pres Inzersdorf, jizdni doba by byla +- stejna, ale neslo by stavet v Meidlingu. Tuto trasu jezdi EC/IC do Budapesti.
06.03.2008 (21:11)  
MZ: Já myslím, že nemáte pravdu. IC z Vídně jezdí přes Kitsee, Bruck, nikoli přes Simmering.
06.03.2008 (20:59)  
MZ - A co EN 234/235 Allegro Tosca (dříve Remus). Ten už léta spojku využívá taky - min. 3 roky, možná víc ale musel bych to hledat ve starých JŘ.
06.03.2008 (20:45)  
Staníci projíždějí vlaky po spojce ? Které vlaky.
Vlaky jedoucí od Meidlingu na "východní" část jezdí tunelem a vyjíždění "za depem" a pak se dostanou na koleje směr Simmering. Takhle jezdil také "charterový" Jandran; v současnosti ICčka z Westbahnhof směr Bratislava, která staví v Meidlingu.
Registered user comar 
06.03.2008 (19:56)  
odedneska by mel byt provoz na nastupistich 11-18 obnoven. nastupiste 19 (to krajni u te spadle zdi) se nejspis opravovat uz nebude a zavre se.
kompletni demolice nadrazi se blizi a do te doby musi 8 misto 9 nastupist stacit.
06.03.2008 (10:15)  
no tady pri poslednim vetsim vetru v lete spadl jerab v centru ale bohuzel vcetne jerabnika ... prej tam musel zustat tvrdila firma :-(
06.03.2008 (9:53)  
Jako šéfovou komise navrhuji paní Danu Drábovou ! :)
Registered user tenzor 
06.03.2008 (9:08)  
Myslím, že bychom měli zablokovat hranice, dokud rakouská strana své zastaralé jeřáby ohrožující naše občany nesešrotuje, případně s námi nesepíše dohodu, která ustaví komisi pro kontrolu nebezpečných rakouských jeřábů a bude umožňovat jejich inspekci. :)
Registered user rk_kn.  mail  
06.03.2008 (8:13)  
Nech si z toho nič nerobia. V komárňanskom prístave ( SR ), spadol a prevrátil sa 200 tonový prístavný otočný žeriav GANZ. Je úplne zničený a údajne sa zlikviduje. Poškodila sa aj jeho koľajová dráha.
06.03.2008 (7:44)  
tak i nasi kapitalisticti pratele udelali chybku....Nebo nemaji nasi obdobu CHMU, ale METEOALARM by meli mit taky..Zde se v preventivnich opatrenich proti silnemu vetru mimojine uvadi ukotveni jerabu.....

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko