..: ÖBB natřou jeden taurus i do českých barev :..

Ilustrační obrázekPraha - Po rakouských kolejích se bude již za několik týdnů prohánět šestnáct zemí. Tedy, alespoň lokomotiv je reprezentujících. V Rakousku se totiž na přelomu jara a léta uskuteční mistrovství Evropy ve fotbale, a tak tamní spolkové dráhy ÖBB přidělí každé účastnické zemi jednu lokomotivu a natřou ji do národních barev příslušného státu. Do jara proto bude jezdit s národním nátěrem hned šestnáct lokomotiv řad 1016, 1116 a 1216, doplní je další stroje propagující ME jako takové. Česká lokomotiva bude mít podle informací ŽelPage premiéru 6. února.

"Slavnostní roll-out je naplánován na 6. února," potvrdil Christoph Mandl z tiskového oddělení ÖBB. Podle posledních informací by se mělo jednat o lokomotivu 1216.226. Lze očekávat, že se slavnostního aktu zúčastní některá z českých fotbalových osobností, která následně převezme nad lokomotivou patronát. Tak, jako to udělal v polovině prosince italský rozhodčí Pierluigi Collina, který pokřtil tauruse v barvách své země.

Již v létě se na koleje vydaly první dvě "fotbalové" lokomotivy, rakouská a švýcarská. Více jich být ani nemohlo, protože stále probíhala kvalifikace a účast měly jistou jen tyto dvě pořadatelské země. Kvalifikační boje ale v listopadu skončily, což umožnilo natřít další lokomotivy.

Česká lokomotiva bude zřejmě jednou z posledních, zato se ale podívá do své vlasti. Podle nepotvrzených informací by totiž měla fotbalová lokomotiva zajíždět až do Brna, kam již lokomotivy řady 1216 jezdí na třech párech rychlíků Brno – Vídeň.

Ilustrační foto © Tomáš Kubovec

Zdroj: ŽelPage, Právo 29.12.2007


Honza Beránek / JTB | 9.1.2008 (7:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Vozidla

More from ČR Jihomoravský Rakousko


  1 2      Zpráv na stránku:   
Editor or ŽelPage Administrator Chary  mail  
13.01.2008 (22:03)  
http://www.pravidla.cz/vice.php?cose=7&
pro snažší orientaci dejte kontextově hledat "škodovku".

zkráceně cituji...

5. Jména některých výrobků...
a) jejich typy:

automobil Škoda Favorit, sýr Blaťácké zlato...

Tato označení se užívají také jako obecná pojmenování druhová a píšou se pak s písmenem malým (mám nejraději blaťácké zlato); přitom někdy dochází i k změně podoby (koupil si škodovku) a běžně se od nich tvoří množné číslo (nové favority mají lepší pérování...)

Lze to tedy interpretovat tak, že taurus je obecné pojmenování druhu lokomotivy (Siemens Taurus) a jako takové lze psát s malým písmenem.
13.01.2008 (21:12)  
Venca Motyka) Nejsem si vědom, že by u vás na DFJP UPCE věnovali takovou pozornost výuce češtiny, spíš bych čekal oborové předměty. Naproti tomu FSV UK, kde tebou pranýřovaný JTB studuje, vyžaduje zápočty z několika pokročilých kurzu vedených mimo jiné vyučujícími z Ústavu pro jazyk český ... takže bych se nebál, že by tu někdo ohýbal pravidla ;)
Registered user pekař 
12.01.2008 (15:28)  
Zajímavá debata o tom velkém t. Přirozeně v tomto kontextu se píše velké, to ví každý...:)
Editor or ŽelPage Administrator NIcKON  mail  
12.01.2008 (2:09)  
Pánové, kteří tu opakovaně rozpoutáváte flamewar kvůli pravopisu. Dovoluji si vás upozornit, že porušujete zásady, stanovené správci a vydavateli ŽelPage, a restriktivní zásahy z jejich strany, počínaje mazáním vašich příspěvků, až po blokování vašeho přístupu na zdejší web, jsou za těchto podmínek zcela legitimní. Za druhé, pokud tu někdo za dostatečný důvod k nesmiřitelné hádce stále považuje otázku, zda psát taurus s malým či velkým T, vyzývám ho, aby přestal kalit veřejnou diskuzi nabubřelými a zbytečnými emotivními výlevy a probral to se mnou a JTB pěkně v klidu přes soukromé vzkazy.
11.01.2008 (10:34)  
martin749) Rh 1216.226 je prototypem varianty C určené pro země Rakousko, Německo, Česká republika a Slovensko.
11.01.2008 (8:03)  
Takže 1216.226 patří k verzi "schopné" provozu v ČR.
Registered user Semík  mail  
10.01.2008 (13:02)  
2 dandys: Nauč se číst newsky celé.
Editor or ŽelPage Administrator Vlad  mail  
10.01.2008 (12:51)  
dandys: Asi se přidám k Charymu, který tu občas rozdává domácí úkoly. :-)

Polsední oddstavec znovu přečíst a 10 x opsat - ale ručně! :-D
Registered user dandys 
10.01.2008 (12:46)  
Když už bude ta lokomotiva mít české barvy tak by mohla i zajíždět do České republiky aspoň do Břeclavy popřípadě do Brna :o))
10.01.2008 (2:12)  
No tak okrem Vencu Motyku, ktorý dostáva denné hlásenia priamo z generálneho riaditeľstva ÖBB, si dovolím tvrdiť, že dátum roll-outu a číslo lokomotívy má z českých médií ŽelPage k dispozícii ako prvá. K tomu sa vzťahuje aj celá genéza tejto newsky. Ako píše Josef Petrák, nič nebolo zamietnuté, nikto nebol diskriminovaný pre potechu ega redaktora ŽelPage a už vôbec nemožno tvrdiť, že by tu nebolo nič nové.
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko