..: Vídeňský Westbahnhof v rekonstrukci - jak se zorientovat :..

Ilustrační obrázek Vídeň - Nádraží Wien Westbf., jedna z dopravních tepen hlavního města Rakouska, bylo uvrženo do stavebních prací. Od 15. září začala rekonstrukce celé odbavovací haly, kdy v rámci projektu BahnhofCity Wien West, který potrvá až do roku 2011, budou dostavěny dvě boční budovy a poskytnou zázemí pro kanceláře a hotel. V samotné hale dojde k rozšíření prodejních a stravovacích kapacit a také se zlepší prostory pro služby ÖBB. Co tento projekt přináší pro současné cestující?

Z důvodu stavebních prací je celá odbavovací hala na Westbf. uzavřena pro veřejnost. Nalevo od první koleje byla otevřena menší provizorní odbavovací hala, která na menším prostoru, než na jaký jste byli na tomto nádraž zvyklí, poskytuje většinu důležitých služeb – prodej lístků na vlaky a MHD, několik stánků rychlého občerstvení, samoobsluhu, trafiku či čekárnu ÖBB Club Lounge. Zorientovat se můžet dle plánku na stránce ÖBB [PDF]. Jste–li zvyklí cestovat mezi stanicemi Südbf. a Westbf. pomocí tramvaje T18, pak po příjezdu na terminál MHD u Západního nádraží se musíte připravit na cestu podchodem, a nebo křižovatku projet tramvají směrem na ul. Äußere Mariahilfer Straße. Na stejnou zastávku budete navedeni, přijedete–li metrem. Cesta do nádraží není o moc složitější, jen v samotná dočasná hala je menší a proto ve špičce je horší projít. Tato stavba žádným způsobem neovlivňuje jízdní řády vlaků ÖBB.

Zdroj: ÖBB


Josef Petrák Poslat mail autorovi | 25.9.2008 (15:09)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby

28.09.2008 (21:19)  
Ad DJ: Také jsem napsal "skoro všechno".
Registered user DJ 
28.09.2008 (0:34)  
ekoter:
Dovolím si nesouhlasit, stačí se podívat ta odkaz na této stránce: http://www.oebb.at/pv/de/Servicebox/Fahrplanabfrage/Kursbuch_aktuell/Fahrplanbilder2008/kif110_08.pdf

Jak vidno, směr St. Pölten-Linz jezdí všechny vlaky z Westbahnhof, což může být dáno výstavbou Hbf. (právě podzemní patro Südbf. má být nyní neprůjezdné ve směru Meidling).
27.09.2008 (22:40)  
Ad DJ: On ted Westbahnhof zase tak moc veliký není. Když se nad tím zamyslíte, tak vlastně skoro vše jezdí přes Suedbahnhof - viz Stammstrecke, která má stanici Wien Suedbahnhof Bahnsteige 21-22, a to je taková Praha - Opera. Už aby tady byla!
Registered user DJ 
27.09.2008 (16:18)  
Hm, takže regionální vlaky nebudou jezdit z Hbf., ale nadále z WestBf. Co to bylo v Praze za kecy o tendenci všech měst mít jediné centrální nádraží? (...)
Registered user karosa  mail  
25.09.2008 (18:22)  
Takže doufám, že až si Vídeňáci Westbanhof opraví, tak ho, podle našeho osvědčeného receptu, budou chtít taky brzy rušit!
25.09.2008 (17:36)  
Mají. Ale Westbahnhof bude sloužit i nadále. Přirovnal bych to u nás k Praze hl.n. a Masaryčce.
Registered user ARpeer  mail  
25.09.2008 (17:33)  
Nemají stavět v prostoru dnešního nádraží Südbanhof centrální stanici pro dálkové vlaky (Hbf.)?

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko