..: All news and reports - ČR Plzeňský :..

Ilustrační obrázekFrýdek Místek/Žihle - Tři zraněné si v sobotu v noci ve Frýdku-Místku vyžádala srážka osobního vlaku se stromem. Ten se na koleje vyvrátil vlivem silného větru. Nehoda asi na dvě hodiny zastavila provoz na trati mezi Frýdkem-Místkem a Českým Těšínem na Karvinsku. O den dříve se ve stanici Žihle vzňal motorový vůz 842.023, cestující naštěstí stihli vystoupit.

Ilustrační obrázekŠumperk - České dráhy si řídicí vozy 954 objednaly v šumperské firmě Pars Nova i v provedení s velkoprostorovým oddílem první třídy. Ta je od 2.třídy oddělená skleněnou přepážkou a dveřmi. Vozy by se měly objevit na trase Plzeň - Chomutov - Most.

Ilustrační obrázek
autor: JTB Horní Bříza - Horké nedělní odpoledne se stalo ještě více horkým na nádraží v Horní Bříze na Plzeňsku, kde vzplanul za jízdy motorový vůz 842.007. Když po 16:30 odpoledne vjížděl v čele Os 7647 do stanice, na prvních výhybkách se zpod něj vyvalila oblaka kouře. Souprava zastavila na nástupišti před nádražní budovou a všech asi 50 lidí muselo okamžitě vystoupit. Jen chvíli po opuštění vlaku posledním cestujícím vyšlehly zpod podlahy motoráku plameny. Vlaková četa se pokoušela uhasit plameny ručními hasicími přístroji. Záhy dorazila čtyři hasičská auta. "Museli jsme zasahovat v dýchacích přístrojích," říká hasič Michal Pathy.

Ilustrační obrázek
autor: Martin HrubešHolostřevy - O obrovském štěstí může mluvit 66letý řidič Škody 120, který vjel včera krátce po 17. hodině na koleje přejezdu u Holostřev na Tachovsku právě ve chvíli, kdy tudy projížděl vlak. Motorový vůz 810.676 do auta narazil a odhodil jej několik metrů stranou. Bok vozu na straně spolujezdce byl zcela zdemolován, řidič z nedalekého Stříbra však vyvázl jen se zraněním hlavy. "Tak tohle jsem zažil poprvé," kroutí hlavou strojvedoucí vlaku Zdeněk Merunka, který má za sebou dvanáctiletou praxi.

Ilustrační obrázekPlzeň - Železniční koridor Plzeň-Mnichov, po němž už několik let volá Bavorsko i Plzeňský kraj, je opět o něco reálnější. Ministerstvo dopravy jmenovalo pracovní skupinu, která už jednala na radnici v bavorském Řeznu, kde se německá města zavázala vyvinout politický tlak na zemskou i spolkovou vládu. S odkazem na krajského radního pro dopravu Miroslava Jaroše o tom informovala ČTK. V komisi krom zástupců kraje zasednou i představitelé Českých drah a SŽDC.

Ilustrační obrázek Plzeň - Za 38 dní bude otevřena nová trať TGV Est, po které budou francouzské rychlovlaky uhánět mezi Paříží a Německem. Od nového jízdního řádu by měla být trať prodloužena až do Mnichova. Úsek dlouhý 900 km do bavorské metropole pak 4x denně zvládnou soupravy TGV za 6 hod a 10 minut. Čeští cestující mohou jen závidět. Spojení Prahy s Mnichovem zajišťují 3 vlaky denně.

Ilustrační obrázekBlovice - Blovická Lekovka slaví rekord. Francouzké TGV, které je nejrychlejším vlakem na světě, má v sobě totiž součástky od většinového vlastníka Lekovu, společnosti Faiveley transport. Konkrétně jde o brzdový protiskluzový systém, systém měření rychlosti a pantograf. Část těchto zařízení se vyrábí v Blovicích u Plzně.

Železniční přejezdPlzeň - Jak jsme již avizovali, Drážní inspekce ve spolupráci s Policií ČR provádí na vybraných železničních přejezdech kontroly, které se mají zaměřit na dodržování pravidel při jejich přejíždění řidiči automobilů. Již první výsledky jsou více než alarmující - dalo by se říci - řidiči nezklamali. Jak píší Novinky.cz, děsivé jsou úterní výsledky společné kontroly policistů a Drážní inspekce na železničním přejezdu u Kaznějova na severním Plzeňsku. Někteří řidiči při průjezdu nechráněného přejezdu doslova hazardovali se svými životy.

Plzeň - V noci z pátku na sobotu došlo k těžkému zranění dvacetiletého muže po skoku z mostu na stojící vagón. Dle policie a hasičů opilý mladík skočil z mostu na Klatovské třídě na stojící vagón s uhlím, kde se po té vzpřímil a popálil vlivem výboje z troleje a pak spadl do kolejiště, kde si poranil hlavu.

Ilustrační obrázekPlzeň – První část železniční koridoru z Prahy do Chebu by měla být hotová do dubna 2009. Jedná se o 33 kilometrů dlouhý úsek z Plzně do Stříbra, který se začal stavět na podzim roku 2005. Pro letošní rok jsou zatím plánovány investice v objemu 600 milionů korun. Celý koridor mezi Prahou a Plzní má být dokončen do konce roku 2016 a jeho cena dosáhne 55 miliard Kč.

Ilustrační fotoTrať 180 a 183/185 - Od dnešního dne do 23.3.2007 budou na trati 180 v úsecích mezi stanicemi Plzeň hl.n. (Jížní předměstí) a Nýřany (Vejprnice) probíhat v čase od 7:25 do 13:15 denní výluky, při kterých bude vyloučen veškerý provoz na trati.

Ilustrační obrázekChomutov - Policie na severu Čech dopadla vlakového zloděje. Ozbrojený muž (48) z Teplic přepadával cestující ČD na trase Praha - Chomutov. Okradl je o několik desítek tisíc korun. Odborníky však hlavně zaráží způsob, jakým cestující okrádal. V prvním případě pan Martin pracující na dráze si jako každý večer sedl na vlak a jel domů do Chomutova. To ještě netušil co ho čeká, přišel o 8000 korun a navíc si ještě z loupeže odnesl nepříjemný zážitek.

Společné foto v Železné Rudě-AlžbětíněKlatovy / Železná Ruda - Na víkend 17.-18.2.2007 jsme připravili při příležitosti 6. narozenin těchto stránek ŽelPage Tour. Původně byla opět naplánována jízda BamBistrem, ale zdá se, že štěstí nám prostě nepřeje - vzhledem k chřipkové epidemii, která zasáhla naší malebnou zemi se v týdnu před akcí polovina účastníků odhlásila a náklady by tak dosáhly na jednotlivce astronomických výšek. Rozhodli jsme se tedy opět pro osvědčenou náhradní variantu - sud s vynikajícím zlatavým mokem. Většina účastníků vyrazila v sobotu z Prahy v 9:16 rychlíkem R 454. V Plzni, kde se oddělila Cestovatelská skupina pánů Studničky a Vondrlíka na malý výlet do Domažlic jsme naopak uvítali Honzu Kvíderu s jeho skupinkou úžasných lidiček. Dlužno dodat, že tentokrát mýtus o "gay klubu na kolečkách" rozptýlil právě Hawkey, neb zajistil účast dvou velice příjemných slečen :-)

11.2.2007 - 20:42 - Šesté narozeniny ŽelPage - již za 5 dní

BamBistro DomažliceKlatovy - V neděli 18.2.2007 uplyne přesně šest let od chvíle, kdy se na webu poprvé objevila ŽelPage. Máme tak další příležitost se zastavit a sejít. O víkendu 17. - 18.2.2007 bude na pravidelných vlacích vypraven bufetový vůz BamBistro. Sobotní večer v Klatovech pak bude věnován mimo jiné vyhlášení výsledků soutěže Fotka roku 2006. Srdečně zveme k účasti.

Čím pojedeme? V sobotu na Sp 1962 z Plzně (11.02) do Klatov (11.51), v neděli z Klatov na Os 7504 (9:21) do Železné Rudy (10:31) s možností výletu do Bavorska (Zwiesel a dále Grafenau nebo Bodenmais, Velký Javor, případně prohlídka Železné Rudy), dále z Železné Rudy na Os 7553 (13:34) do Klatov a Sušice (15:54) s přípojem na rychlík Otava do Prahy.

Ubytování je zajištěno na ubytovně stadionu v Klatovech. Cena účasti (jízdy BamBistrem a ubytování) je 468,- Kč.

Změna programu vyhrazena.

Související odkazy

Jízda BamBistra se nekoná! - aktualizováno 14. února, viz komentáře.

Ilustrační obrázekPlzeň - Po 3 noci se hlavní nádraží v Plzni změnilo na nádraží v New Yorku. Mezinárodní tým filmařů tu natáčel reklamu pro firmu Coca Cola, která je určena na americký trh. „Režisér se rozhodl pro plzeňské nádraží kvůli jeho schodišti. Pro svůj záměr potřeboval delší a široké schodiště. Uvažovalo se také o tom v Národním muzeu, ale to bylo moc načinčané,“ říká hlavní produkční Zuzana de Pagter. Režiséra totiž uchvátil záběr z filmu Nesmiřitelní, ve kterém po podobném schodišti sestupuje Kevin Costner.

« Newer messages | 1 ... 4 5 6 7 8 ... 11 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2019 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 07:20
sets at 18:16
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...