..: Nádraží vypadalo jako v New Yorku :..

Ilustrační obrázekPlzeň - Po 3 noci se hlavní nádraží v Plzni změnilo na nádraží v New Yorku. Mezinárodní tým filmařů tu natáčel reklamu pro firmu Coca Cola, která je určena na americký trh. „Režisér se rozhodl pro plzeňské nádraží kvůli jeho schodišti. Pro svůj záměr potřeboval delší a široké schodiště. Uvažovalo se také o tom v Národním muzeu, ale to bylo moc načinčané,“ říká hlavní produkční Zuzana de Pagter. Režiséra totiž uchvátil záběr z filmu Nesmiřitelní, ve kterém po podobném schodišti sestupuje Kevin Costner.

Přestože schodiště na plzeňském nádraží vyhovovalo nejvíce, musel jej režisér nechat upravit. „Podél schodiště jsme upravovali žulový pás, aby získal pravou patinu. Nápisy v angličtině překryly i všechny vývěsní štíty a velká elektronická tabule s odjezdy vlaků bude mít v konečné verzi reklamy také nápisy stanic v Americe,“ popisuje produkční. Kromě herců musela produkce angažovat také stovku komparzistů. Malou roli si zahrála také fenka buldoka. Aby splnila požadavky režiséra - olíznout si čenich - musel cvičitel použít burákové máslo, které jí na čenich namazal.

Reklama bude upozorňovat na novou soutěžní hru firmy. Ta bude rozdávat dárky, které zákazníci najdou vyobrazené na spodní straně uzávěru. „Reklama má 3 verze. V Plzni se točila část zachycující cestujícího, který se zastaví na schodech, aby se napil z lahve. Někdo z davu cestujících do něj strčí, uzávěr mu vypadne z ruky a kutálí se po schodech. V reklamě se právě po těchto dlouhých schodech budou kutálet věci, které lidi mohou získat - golfové hole, DVD, CD nebo třeba pistole na paintball,“ prozradila produkční.

zdroj: Mladá fronta DNES


Adys Poslat mail autorovi | 31.1.2007 (17:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Reportáže

More from ČR Plzeňský


Registered user Luxian  mail  
01.02.2007 (18:26)  
Že by v celé americe neměli takové schody, jako v Plzni na hlaváku?
01.02.2007 (9:41)  
pepa_kox: za menší bakšiš beztak :-D
31.01.2007 (22:04)  
No mě by spíš zajímalo, jak ty bezdomovce od tamtuď dostali. Jak je chlapce znám, ty se drží tepla zuby-nehty
31.01.2007 (21:07)  
Tak jsem měl tu možnost tuto zvláštní "show" sledovat. Vydržel jsem hodinu a půl. Celý filmový šťáb tvořilo asi 200 lidí, aktivních bylo 10, zbytek se štoural v nose. Celou hodinu a půl se točila scéna, jak padá LCD-televize ze schodů. 30x se nacvičovalo a pak to ten chlap vši silou hodil na schody, až se z toho LCD zaprášilo. Myslel jsem, že je to maketa, ale potom co z toho vyletěly součástky, už ne. Americký styl no :D

Ale musím pochválit tvůrce, že anglické nápisy nástupišť odpovídaly skutečnosti a nemátly zbytečně cestující! Jen ten nápis na starém pragotronu "Departure" vypadal směšně :D
Registered user ady 
31.01.2007 (19:22)  
tolik lidí sem v Plzni na nádraží ještě neviděl, tak sem myslel že tam dávají něco zadarmo... :D
Registered user ladik 
31.01.2007 (18:28)  
a ty komparsisti asi budou zkalený bezdomáči
31.01.2007 (18:13)  
Takovou dálku kvůli plzenskému schodišti?

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2022 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko