..: Opilý muž v Plzni se popálil o trolej :..

Plzeň - V noci z pátku na sobotu došlo k těžkému zranění dvacetiletého muže po skoku z mostu na stojící vagón. Dle policie a hasičů opilý mladík skočil z mostu na Klatovské třídě na stojící vagón s uhlím, kde se po té vzpřímil a popálil vlivem výboje z troleje a pak spadl do kolejiště, kde si poranil hlavu.

Záchranáři ho převezli nejprve na jednotku intenzivní péče do Plzně a poté letecky na popáleninovou kliniku v Praze na Vinohradech. Mladík utrpěl popáleniny téměř na 50 procentech těla. Podle mluvčího vinohradské nemocnice Petra Blažka jde o velice vážné zranění. Pacient je na jednotce intenzivní péče a je napojen na umělou plicní ventilaci. Podle mluvčího je jeho stav stabilizovaný. Doprava na tratích Plzeň - Cheb a Plzeň - Domažlice byla na půl hodiny přerušena. Událost vyšetřuje policie.

V České republice se na elektrifikovaných tratích používají dva různé napěťové systémy - 3 tisíce voltů stejnosměrných a 25 tisíc voltů střídavých. Právě napětí 25 kV zranilo onoho mladíka v Plzni, kdy se stačí jen k troleji přiblížit a dojde k výboji, kdy zasažená osoba není postižena jen elektrickým proudem, ale i značným popálením. Druhá používaná soustava má sice nižší napětí - jen 3kV, nicméně stejnosměrný proud má horší účinky na lidský organismus, kdy např. dochází k rozkladu krve.

zdroj: České noviny


JRtrain Poslat mail autorovi | 8.4.2007 (17:34)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby

  1 2 3      Zpráv na stránku:   
Correspondent or Member of ŽelPage Hawkey  mail  
11.04.2007 (20:27)  
padly_andel: No přesně tak, ožrat se do němoty a dělat krávoviny, to umí každý hovádko, ale vědět kdy má člověk dost, to už chce trošku víc...
Registered user PZ 
11.04.2007 (12:53)  
Blackmoon: Minimálně takovej, jakej ty... Kdo chce kam, pomožme mu tam... Tady si chlapec pomohl sám. Chlastá a pak to tak dopadá. Neříkám, že chlastání by se mělo zrušit, ale každá sranda má svoji hranici a chlastat do stavu, kdy není schopen alespoň minimálně vnímat nebezpečí, není to, co by bylo in. Chlast je metla lidstva, ale bez něj se taky žít nedá.
11.04.2007 (12:45)  
i chlastat se musí umet
Registered user koffr 
11.04.2007 (12:41)  
to sou vsechno kecy, jakej zkrat proboha??? cilene se ozrat, vylezt na most a skocit na vlak je zkrat??? ON JE TO VLASTNE CHUDINKA, ON BYL POD VLIVEM, ON ZA TO NEMUZE, TO TEN ALKOHOL.

skoda ze nechcip, meli ho dorazit, jeho zivot uz ted bude stejne stat za velkou pichu a mozna by to pro nej bylo i lepsi.
Registered user Semík  mail  
11.04.2007 (12:29)  
Já nikoho nesoudím
11.04.2007 (11:58)  
PZ: Ty budeš taky inteligent, co?
11.04.2007 (11:57)  
s.littlesun: Souhlasím s Tebou. Nevím sice, co se Ti stalo, ale dost Tě chápu, já přišel o loni o maličkou. Sice byla nemocná, ale na tom až tak nezáleží. Ten kluk byl blbej, že tam lez, ale udělal chybu. Já sám se divim, že ještě žiju, protože můj život je samá opilecká bota. Člověk dělá chyby a tenhle kluk na to dojel.
To Semík: To, co píšeš je sice pravda, ale na druhou stranu si uvědom, že ten kluk opravdu není rád, že mu platíme pobyt in Hospital. On to totiž ani neví, nevnímá. A jestli někdy bude vnímat, tak pro něj možná bude dost velký utrpení. A kdyby věděl, jaký bude mít tohle všechno následky, určitě by to neudělal. Mnohdy v životě jde jenom o skrat. Snažíš se prudkejma kecama někoho odsoudit, ale nejhorší je, že se tomíjí s účinkem, protože ubližuješ jenom lidem okolo toho kluka... Rodičům, kamarádům a všem, kteří ho měli rádi. Jemu už je u prdele, co si oněm všichni myslíme.
Registered user PZ 
11.04.2007 (11:49)  
NEMÁ CHLASTAT KDYŽ TO NEUMÍ!!!
11.04.2007 (8:44)  
Nesnažím se o morální lekci. Uvědomuju si, že to, co ten kluk udělal, je volovina. A taky platim zdravotní pojištění... A daně na pupkatý prasata - těch peněz je mi víc líto... Ale kdyby to bylo tak, že by měl tyhle náhrady platit on, jak by to dopadlo? Zase by museli cálovat jeho rodiče, který už tak jsou ze všeho dost v prdeli. To je podle Vás spravedlnost? Taky vím, že tohle všechno je úplně zbytečný, ale já toho člověka znam. A jestli tohle má bejt fér, vůči němu, budiž... On si to nepřečte, ale co jeho rodiče? Jak si myslíte, že je jim? To je jedna věc a druhá: Už jste někdy přišli o svoje blízké? Máte děti? Stalo se jim někdy něco? Já ano, a to mě donutilo přehodnotit názory. Taky jsem byl dost radikální ve svých postojích. Je mi úplně jedno, jestli jsem před někým z Vás za idiota, ale vím svoje... Sbohem!
Editor or ŽelPage Administrator NIcKON  mail  
10.04.2007 (17:43)  
s.littlesun: Tvoje morální lekce by vyzněla daleko přesvědčivěji, kdybys ji nezáhajil takovým téměř idnesáckým entrée. A to vůbec nemluvím o tom, že jakýkoliv člověk s kouskem slušnosti v těle už tě po tom úvodu vůbec nebere vážně.
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko