..: Vlakový zloděj dopaden :..

Ilustrační obrázekChomutov - Policie na severu Čech dopadla vlakového zloděje. Ozbrojený muž (48) z Teplic přepadával cestující ČD na trase Praha - Chomutov. Okradl je o několik desítek tisíc korun. Odborníky však hlavně zaráží způsob, jakým cestující okrádal. V prvním případě pan Martin pracující na dráze si jako každý večer sedl na vlak a jel domů do Chomutova. To ještě netušil co ho čeká, přišel o 8000 korun a navíc si ještě z loupeže odnesl nepříjemný zážitek.

Ve případě druhém si do kupé přisedl k mladíkovi z Plzně, který jel do Ústí nad Labem. Lupiči se zalíbil jeho notebook. Z kufříku vytáhl pistoli a mladíka držel ve vlaku až do Teplic. Tam ho donutil vystoupit a z bankomatu vybrat peníze. Chtěl po něm ještě víc a aby mu tedy peníze přinesl ve smluvený den na nádraží. Tam už ale na něj čekala policie. Oba případy se staly v běžném rychlíku, policie přitom kontroluje jen mezinárodní spoje nebo vlaky vyšší kvality. Na nádražích také bohužel většinou chybí kamerový systém.

zdroj: Nova


Adys Poslat mail autorovi | 16.3.2007 (21:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Nehody a mimořádnosti

More from ČR Plzeňský ČR Ústecký


  1 2      Zpráv na stránku:   
Registered user Petrr 
19.03.2007 (13:31)  
ad zdenek84:
V Rusku na dálkové spoje dostaneš jízdenku (s místenkou) na jméno a číslo pasu a každý vagon má svého průvodčího (možná dva), takže ruské vlaky jsou docela bezpečné.
19.03.2007 (8:00)  
Já zažil dva roky zpátky partičku mladíků co mi vlítli do kupé (nějaký nachtzug, jel jsem z Valmezu asi ve tři ráno do Pernikstadtu) a dohadovali se co budou dělat a jeden že nechce do krimu, no krása... Když přicházela průvodčí tak prej "dělejte spíme" a jako že spali. Já normálně předložil jízdenku a je začala budit a nic, ignorovali. Průvodčí se vyklonila z kupé, houkla na chodbu, přišli 3 policisté co byli dvě kupé za ní a už to začlo. "Vstáváme pánové", nic. Rána tomfou do kolena "řekl jsem vstavame". Proběhl rozhovor a že nemají jízdenky tak si na příští vystoupili i s policajtama. Policajti chtěli aj mě a průvodčí "né né on měl jízdenku". :) Ale do smíchu mi tehdy nebylo.
Registered user PZ 
17.03.2007 (17:32)  
Registered user Váňa 
17.03.2007 (16:49)  
zdenek84: tak v Rusku jsem se tedy s vagonem plným policistů rozhodně nesetkal, např vlak Moskva-Vorkuta, co by tam zloděj dělal, vlak stojí jednou za 24h za tu dobu by ho cestující našli a zlynčovali, vyskočit do tundry když je venku -30? Hodně štěstí!!:-)) Prostě tam nejsou třeba.

Ad dobrodružství s hnědočechy, loni jsem seděl v Cassovii v kupé plném hnědoslováků a myslím že to bylo nejbezpečnéjší místo v celém vlaku, je možné že někoho ve vlaku obrali ale já mohl klidně spát, už v Libni mi říkali brácho a nabízeli rum, jojo pod svícnem je největší tma! :-)
Registered user milan 
17.03.2007 (10:23)  
Já jsem policii ve vlaku potkal akorát tak jednou, před asi dvouma rokama, když jsem jel vlakem z Brna do Ostravy a někdo utekl z brněnské věznice, zrona jsem si zapomněl občanku :)
17.03.2007 (10:20)  
No k těm cajtům, nevím jak v ostatních koutech republiky, ale zatím se mi na trase Přerov-Praha a zpět nestalo, že by tam ti cajti nebyli, i když mnohdy jen v Čechách, u nás na Moravě se asi všichni máme rádi a tudíž se neokrádáme :D
Ještě zmíním jednu příhodu, když jezdíval Vsacan dle starého řádu 12:15 z Prahy, tak sednu do kupé, zachvilu se přiřítí cajti, jeden mě chytne za ruku a ptá se slečny co tam seděla, Ten to byl? Ta říká, že ne, tak mě cajt pustil. Nakonec jsem se dověděl, že přišli dva mladíci a mezitím co ji jeden pomáhal s kufrem navrch, druhý ji v klidu luxoval kapsy a sebral kabelku...
Registered user Mato 
17.03.2007 (9:12)  
Páňula: kategoricky s Tebou nesouhlasím. Už to není co to bývalo.Například v neděli hrál Baník Ostrava v Olomouci. V Bohumíne přidali k rychlíku ve 13:55 (číslo se mi nechce hledat ale bylo čtyřmístné) navíc 4 vagony a staniční rozhlas hlasil že jsou výhradbě pro fanoušky Baníku. Když jsem s jendím z nich hovořil, řekl mi, že ty vagony zaplatil klub a a že proto v nich nemusí mít lístek. A ještě více mě překvapilo, když jeden z fanoušký, vyslovený hooligans, pomáhal staré paní s taškama do vlaku. Ne všichni fanoušci jsou takoví hajzli jako Sparťani ve známém filmu Proč.
Correspondent or Member of ŽelPage Payus  mail  
17.03.2007 (0:20)  
alfín: už se nedívej tolik na akční seriály :-) Kdy se naposledy stalo,že nějaký ozbrojený gang přepadává ve vlaku? to si piš,že by si na tom nova zgustla. Tahle zpráva je po několika měsících,ne-li letech první.Ale nic ve zlém...já jen že není všechno tak jednoduché,jak si to lidi představují
Tenzor už to popsal za mě
Registered user tenzor 
17.03.2007 (0:13)  
alfín: a kolik takových případů je? Se zbraní ruce bude ve vlaku loupit jen hlupák, v takovém případě riskuje že na něj v další stanici bude čekat uvítací policejní výbor, okrást spícího cestujícího, který si nedává pozor na věci je daleko jednodušší a zloději nehrozí ani že by ho chytli, ani že by ho okradený identifikoval..
16.03.2007 (23:23)  
jinak co si myslíte o bezpečnosti v ec/ic? já sem nikdy neslyšel, že by tam někoho okradli (a proto začínám být velice neopatrný)
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko