..: Nehody o víkendu: srážka se stromem i požár řady 842 :..

Ilustrační obrázekFrýdek Místek/Žihle - Tři zraněné si v sobotu v noci ve Frýdku-Místku vyžádala srážka osobního vlaku se stromem. Ten se na koleje vyvrátil vlivem silného větru. Nehoda asi na dvě hodiny zastavila provoz na trati mezi Frýdkem-Místkem a Českým Těšínem na Karvinsku. O den dříve se ve stanici Žihle vzňal motorový vůz 842.023, cestující naštěstí stihli vystoupit.

Ve Frýdku zabránila větším škodám opatrnost strojvedoucího

Nehoda na Frýdecku se stala krátce po 21. hodině, asi 500 metrů od železniční stanice Frýdek-Místek. "Strojvedoucí jel v danou chvíli jen dvacetikilometrovou rychlostí. Zpomalil právě kvůli počasí. Foukal silný vítr a hustě pršelo. Kdyby jel rychleji, mohly být následky kolize horší," řekl mluvčí severomoravské policie Milan Klézl.

V motorovém vlaku cestovalo 25 lidí. Tři z nich se při srážce zranili. "Dva cestující do nemocnice převezly sanitky. Třetí se tam dostavil později sám. Všichni byli zraněni lehce a po ošetření je lékaři propustili domů," dodal Klézl. Strom spadl na trati mezi Českým Těšínem a Frýdkem-Místkem. Jeho odstranění trvalo asi dvě hodiny. Pak byl provoz na trati opět obnoven.

Ohořelé "kvatro" vykazuje bezmála milionovou škodu

V pátek okolo sedmnácté hodiny se po příjezdu do stanice Žihle vzňal motorový vůz 842.023 vedoucí vlak Os 7647. Všichni cestující soupravu včas opustili, a tak nebyl nikdo zraněn. Na místo ihned vyrazili profesionální hasiči ze stanice Plasy, dobrovolní hasiči ze Žihle a profesionální hasiči Českých drah. Požár byl lokalizován po pár minutách a zlikvidován asi po 20 minutách. Škoda byla předběžně vyčíslena na 800 tisíc korun. Příčinou požáru byla technická závada. Závažnost poškození motorového vozu DKV Plzeň zatím není známa.

zdroj: RegionPlzen.cz, ČTK, informace od uživatele -viktor-


Honza Beránek / JTB | 1.8.2007 (0:53)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Nehody a mimořádnosti

More from ČR Moravskoslezský ČR Plzeňský


  1 2      Zpráv na stránku:   
Registered user taz 
03.08.2007 (12:05)  
Deadeye, prosím odpovědět, děkuji
Registered user taz 
02.08.2007 (17:58)  
Deadeye, to, že "...nemalá část zaměstnanců dělá h****..." se, prosím pěkně, dá objektivně posoudit jak?
01.08.2007 (21:01)  
Prezaměstnanost je ve vyšších funkcích. V dělnických profesích je nedostatek. Ano, to je vize, že práce přejdou na zadávání externím firmám. Ale na to nejsou slíbené peníze. Traťmistr ví, kde mu padají stromy. Ale má tam poslat četu tří lidí, když musí opravit rozpadajícího se angličáka a když má požádáno už rok o prořezávku v daných kilometrech?
Obecné ohrožení ano. Bohužel vlivem nové legislativy ztratila trochu dráha své právo prosadit obecné zájmy, zájmy bezpečnosti; tyto práva zůstávají u silnic.
Dneska nelze nařídit soukromníkovi, ať odstraní větev přerostlého stromu, který stojí v rozhledových poměrech přejezdu; dneska se musí snižovat rychlost na přejezdu.
Mimořádné události se spadlými stromy jsou dnes uzavírany na obecné ohrožení vlastníka pozemku, odkud strom spadl. Jde jen o to, kdo koho upozornil, že je nebezpečí pádu stromu, apod..
01.08.2007 (19:37)  
to zirecek: Uff, tak spojeni terminu podzamestnanost a jeste k tomu totalni s Ceskymi drahami mi zni jako "sci-fi". Drahy maji spise totalni prezamestnanost. To, ze nemala cast zamestnancu h**** dela je bohuzel smutny fakt. Dokonce i to, ze to nejsou jen tzv. "kancelarske krysy". Problem je tedy v organizaci. Lidi je dost, jen nikdo nic neresi dokud se neco nestane.
01.08.2007 (15:12)  
Adam - dráha je stavba. Na domě si taky z okapu nikdo nenechá růst břízku.A to že se několik desetiletí nesekaly stromy, tam kde nemají nic dělat - např. na svazích zářezů tak to je jiná pohádka. Jak je vidět, tak způsobují obecné ohrožení a tam je naopak možné potrestat toho kdo nekoná...

A požáry - jak v Plzni myjí spodky vozidel? Viděl bych to na znečistěný spodek - mazivo s úkapy nafty s prachem vytvoří vrstvičku a stačí jiskérka a už to jede.
Correspondent or Member of ŽelPage Adam  mail  
01.08.2007 (13:45)  
zirecek: Nejsem si tím jistý, ale to já si tak můžu někam vyrazit a setnout zdatný strom jenom proto, že se mi chce? :-)
01.08.2007 (11:53)  
Srážka se stromem: Totální podzaměstnanost, nedostatek financí na zadání prací externím firmám. Dříve cela četa vymítala celý svah a okolní pozemek od keřů, stromů, trav. Dnes? Chudák strojevedoucí už předvídá a jede krokem při větru. Výsledek? Spoutsa lidí okolo buzeruje, kibicuje, vytýká traťovkám co měly, co neměly; místo, aby raději sami nějaký strom pokáceli. Těchto případů bude přibývat... .
Registered user happy 
01.08.2007 (11:43)  
čd snad hoří všechny řady.Už je trapné něco neustále svádět na daný typ vozidla.Dokud hořely kredence,tak mě to neudivovalo.Vždy se to svedlo na technickou závadu,která vznikla stářím vozidla.Takže jsem zvědav,na co se budou čd vymlouvat nyní.842 je poměrně mladé vozidlo,takže můj typ je jednoznačně na totální podudržovanost a opět něčí diletantismus.
Registered user stoupa  mail  
01.08.2007 (10:13)  
.. asi Žihleský trojúhelník ... Zrušit trať, nasadit hypomobilní dostavníky!
01.08.2007 (8:44)  
A na stejné trati... pár kilometrů od sebe...
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko