..: Absolventská Bambistro party :..

obrazekPlzeň - Dne 17.07.2004 se po zhruba měsíční přípravě uskutečnila jízda historickým vozem Bam, upraveným jako Bistro. Podnětem k uspořádání této jízdy bylo hned několik úspěšných ukončení vysoké školy a jedno ukončení školy vyšší odborné. Konkrétněji pánové Ing. Zdeněk Michl, Ing. Jiří Pospíšil, Ing. Karel Zíka a Michal Doležal, DiS. (tedy moje maličkost) - se vzájemně dohodli, že pozvou své známé a kamarády na absolventskou jízdu historickým vozem.

Vůz Bam (Bnp) patří DKV Plzeň a je ve správě občanského sdružení Plzeňská dráha.

Zúčastnili se zástupci z řad Klubu železničních cestovatelů, vodáckého a turistického klubu Hropag a týmu ŽelPage.

Z několika možností bylo nakonec vybráno plzeňské Bam bistro. Jednak proto, že MOVO Plzeň tento vůz vloni krásně opravilo a zrekonstruovalo (vůz září dodnes novotou) a jednak proto, že se v Pošumaví nacházejí nádherné tratě, kde jezdí motorové osobní vlaky s řadou 831 v čele. Trasa byla nakonec stanovena takto: Z Plzně na R 761 s Plecháčem 242 282-2 do Horažďovic předměstí, pak na Os 17518 v čele s 831 118-5, nejprve do Klatov, kde byl odvěšen přípojný vůz Btx761 a pak do Nýrska, odkud jsme se vrátili na Os 7561 zpět do Klatov. Dále se pokračovalo s 831 162-3 na Os 17542 na Domažlice, kde po převěšení na klasickou soupravu Os 7419 v čele s brejlovcem vyrazilo naše osazenstvo směrem na Plzeň hl.n., kde v 17:50 naše souprava jízdu ukončila.

Celou cestu jsme měli zařízenou stylově. Nechali jsme si vyrobit pro tento účel speciální lepenkové jízdenky, které velmi dobře posloužily jako konzumační karty zlatavého moku, jednotlivé dírky byly prováděny speciálními kleštěmi. O doprovodný program během jízdy se postaral Zdeněk Hrouda Michl. Jedna skupina si prohlédla hrad Rabí, druhá skupina více či méně úspěšně splula Otavu ze Sušice do Žichovic. Celá akce byla hodnocena účastníky velmi pozitivně. Zjevně i cestující veřejnosti se vůz s vestavěnou hospodou velmi líbil, protože náš vagón byl terčem mnoha útoků cestujících na dveře v marné snaze dostat se dovnitř. Jak to celé vypadalo, můžete posoudit z níže uvedených snímků Ice-Beara , CzechDava a mé maličkosti.

cedule2.jpg cedule.jpg


Posun v Horažďovicích předměstí
bam17.jpg bam18.jpg bam19.jpg


Rábí
bam13.jpg bam14.jpg bam15.jpg


Jízda do Nýrska + objíždění v Nýrsku
bam5.jpg bam8.jpg bam10.jpg


bam11.jpg bam20.jpg bam16.jpg


Příjezd do Domažlic, posun v Domažlicích
bam12.jpg bam21.jpg


Ve voze bylo veselo
bam6.jpg bam7.jpg


michawel | 19.7.2004 (23:16)
Related newsopen/close

More on Reportáže ŽelPage

More from ČR Plzeňský

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2024 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko