..: Nachrichten und Artikel - ČR Plzeňský :..

26.7.2008 - 19:19 - Vlaková nehoda v Pňovanech se obešla bez zranění

[LOGO] Novinka Pňovany - Dnes kolem půl druhé vykolejil Os 7305 směřující do Plzně při odjezdu ze stanice Pňovany (trať 170). Stanice se nachází v již optimalizovaném úseku III. koridoru. Podle prvotního šetření Policie ČR a Drážní inspekce došlo k přestavení výhybky a část vlaku chybně přejela na jinou kolej. Nikdo z cestujících a personálu zraněn nebyl. První odhady materielních škod na soupravě a svršku hovoří o půl mil. Kč. Trať je v součanosti vyloučená a byla zavedena náhradní autobusová doprava. K obnovení provozu by mělo dojít kolem dnešní půlnoci.

Zdroj: Novinky

Ilustrační obrázekPlzeň - Dnes nastala chvíle, na kterou česká železniční veřejnost netrpělivě čekala několik let. Od jedenácti hodin dopoledne proběhla v areálu Škody Transportation v Plzni prezentace, jejiž součástí bylo i představení nejmodernější české lokomotivy - Škody 109E - která již zanedlouho vstoupí do služeb ČD jako lokomotivní řada 380. Ještě do konce léta by se lokomotiva měla podrobit zkouškám na ZŽO v Cerhenicích, v následujících měsících má výrobce zaručit postupnou homologaci této řady ve všech sousedních zemích. Díky kolegům Josefu Petrákovi a Lukášovi Hradeckému se s vámi můžeme podělit o první záběry nové vlajkové lodi plzeňské Škody i celých ČD.

23.7.2008 - 15:59 - Lokomotiva řady 380 bude představena zítra, ŽelPage bude u toho

Ilustrační obrázekPlzeň - Moment, na který česká železniční veřejnost s napětím čeká již několik let, se přibližuje. Plzeňská Škoda Transportation zítra oficiálně představí první kus nové třísystémové lokomotivy typu 109E, známé též jako řada 380 ČD. Jedná se o první elektrickou lokomotivu z dílny plzeňské škodovky v uplynulém desetiletí. Výrobce si od jejího uvedení slibuje návrat českého průmyslu mezi světovou špičku v oblasti železniční techniky; České dráhy, první uživatel řady 380, zase od dvaceti objednaných kusů očekávají výrazný přínos v dálkové dopravě. Díky důkladnému utajení se výrobci dařilo prototyp před veřejností úspěšně skrývat a ačkoli oficiálního představení světu se Škoda 109E dočká až na podzim na berlínském InnoTransu, již zítra novou vlajkovou loď Škoda Transportation ukáže médiím. A ŽelPage bude u toho.

Ilustrační obrázek Česká Kubice - V železniční stanici Česká Kubice na Domažlicku začíná rekonstrukce za cca 170 milionů korun. Stanice získá nové koleje, nástupiště, výhybky a hlavně zabezpečení. "Zvýší se bezpečnost, vstup do ČR bude důstojnější, což zajistí nárůst turistů ze západu," říká Václav Šťastný, ředitel Stavební správy Plzeň. Stavba, která skončí příští rok v květnu, je financována z 85 % z evropského operačního programu Doprava.

Autor: Adys Neues Email senden

Ilustrační obrázekPlzeň - Společnost Student Agency zdražila od dubna jízdné svých autobusů mezi Prahou a Plzní. Cena tzv. otevřené jízdenky (není předem prodána na konkrétní datum) se zvedla na 90 korun. Dle slov majitele Radima Jančury k tomu mělo dojít již v lednu, kdy se zvedala DPH z pěti na devět procent, ale na tuto trasu se jaksi "zapomnělo".

Autor: JiříK.

Ilustrační obrázek Praha, Plzeň - České dráhy mají nový způsob získání prostředků od krajů - slibují jim dosud zapovězená desira. Dráhy chtějí nabídnout nové soupravy s tím, že se kraj bude podílet na jejich spolufinancování. Příkladem může být Plzeňský kraj, který od nasazení nízkopodlažních jednotek Siemens Desiro dělí částka 40 milionů korun na regionální spoje mezi Plzní a Domažlicemi. "České dráhy už nám daly vědět, že pokud na to najdeme peníze, zajistily by od příštího roku deset moderních vlaků", uvedl krajský radní pro dopravu Miroslav Jaroš. O nasazení souprav Desiro jednal kraj s drahami už od loňského podzimu.

Ilustrační obrázekPlzeň - V pondělí 7.4.2008 České dráhy a Múzeum Slovenského Národného Povstania v Plzni otevírají putovní výstavu, která nabízí možnost seznámit se s osudy Židů a Romů, deportovaných do koncentračních táborů. V jednom z vozů mohou návštěvníci na vlastní kůži pocítit atmosféru židovských transportů, kterou navodí kromě jiného i čtvrthodinový film, který donutí k zamyšlení i ty nejotrlejší.

Plzeň/Kadaň — První změna jízdního řádu, platná od 3. března 2008, přinesla pozitivní změnu na trati z Kaštic do Kadaně, kde Ústecký kraj od roku 2007 neobjednává pravidelnou osobní dopravu. Navzdory všem očekáváním se situace pomalu mění. V pátek 7. března vyjel na osiřelé koleje první pravidelný osobní vlak.

Ilustrační obrázek Plzeň - Od pátku 7.3.2008 do ukončení prací dne 6.6.2008 bude mezi stanicemi Kozolupy a Stříbro na trati 170 namísto vlaků zavedena náhradní autobusová doprava. Nepřetržitá výluka v délce tří měsíců je součástí modernizace a optimalizace tohoto traťového úseku, jakožto III. železničního tranzitního koridoru. Většina vlakových spojů tak bude již z Plzně odřeknuta. Aby se eliminovala a zmenšila případná zpoždění pojedou náhradní autobusy i zbývající osobní vlaky v pozměněných časových polohách. Část vlaků tak bude mezi Plzní a Kozolupy pro snazší výlukový provoz zrušena. Cestující místo nich mohou využít rychlík, který pojede v přibližně stejné časové poloze. Odbavení bude probíhat jako ve spěšném vlaku. Rychlík bude zastavovat ve stanicích a zastávkách jako osobní vlak.

Ilustrační obrázekHrozňatov - Na zrušené železniční trati Cheb - Slapany chybí mezi Chebem a Hrozňatovem čtyřmetrový železný most. Na tento fakt přišel všímavý občan, který zakrátko informoval policii. Bez zajímavosti ovšem není, že se na krádež přišlo až po měsíci a není ani možné určit datum krádeže. Čtyři tuny vážící konstrukci nejspíš rozmontovali a odtransportovali zloději starého železa. Kriminální živly na svůj kousek pravděpodobně použily těžkou techniku, jak sdělila tisková mluvčí policie v Chebu, Martina Hrušková. Zatím ale není úplně jasné, jak se na místo dostala, protože nejbližší silnice je od inkriminovaného místa vzdálena tři sta metrů.

Ilustrační obrázekPlzeň - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) vypracuje do září letošního roku Strategický obchodní plán železniční dopravy, který nejméně na 15 let stanoví základní potřeby železniční infrastruktury v ČR. Po konzultaci se všemi kraji zahrne dvousetstránkový materiál dlouhodobé přepravní potřeby obyvatel a firem využívajících železnici. Podobný dokument, který zahrne požadavky krajů, je v ČR zpracováván poprvé, řekl dnes ČTK Ivan Doležal z pražské SŽDC.

Autor: NIcKON Neues Email senden

Ilustrační obrázekChodová Planá - V tomto západočeském městě, ležícím na trati 170, místní radnice uvažuje o přesunu zdejšího nádraží blíže ke středu obce. Nynější nádraží je od centra Chodové Plané vzdáleno zhruba kilometr a nachází se na okraji města. Kromě stavby silničního obchvatu a mnohých dalších plánů se radnice snaží navrhnout i tuto myšlenku k realizaci. Přesunem nádraží blíže ke středu města by se tak ulevilo mnohým občanům. Někteří nyní musí na vlak absolvovat cestu prakticky přes celé město. "S přesunem počítáme v rámci optimalizace železniční trati," sdělila pro Deník místostarostka Chodové Plané Jana Batrlová. Obratem dodala: "V našem územním plánu máme dokonce už vyčleněno místo, kam bychom nádraží přesunuli. Nyní nás ale čekají dlouhá jednání."

Ilustrační obrázekRokycany - Obyvatelé rokycanské čtvrti Borek by se mohli dočkat nové železniční zastávky. Celý návrh inicioval spolek SPVD, jehož nápad vzbudil na rokycanské radnici nečekanou odezvu. Město chce nyní prozkoumat detaily a už v únoru rozhodnout, zda zastávku opravdu postaví. Stát by měla okolo pěti milionů, přičemž až 85 procent z této částky by město chtělo hradit z prostředků EU.

Ilustrační obrázekŽelezná Ruda - Jízda začala na pražském hlavním nádraží, kde pod Bondyho stoletou střešní konstrukcí čekala souprava rychlíku s lokomotivou připravenou se vydat do západních Čech a s rekonstruovanými vozy čekajícími na delší jízdu do Bavorska. Na nástupišti jsme se seznámili s jedním z oslavenců a poté usedli do příjemného kupé. Společnost mně a mé drahé polovičce dělal dřímající Asiat a manželský pár z Tennessee, který se vydal na návštěvu Evropy – první v jejich životě. Jízda příjemně ubíhala a vlak se blížil k západočeské metropoli.

Ilustrační obrázekPlzeň - Západočeský výrobce kolejových vozidel Škoda Transportation vyrobí a dodá do ruského Petrohradu části 300 vozů metra za 4,5 miliardy korun. Jde o největší exportní kontrakt v této oblasti v samotné historii firmy. Smlouvu na dodávky dílů pro prototypový šestivozový vlak a dohodu o společné vývojové a výrobní spolupráci 4. listopadu podepsali generální ředitel Škoda Transportation Tomáš Krsek s předsedou představenstva petrohradské ZAO Vagonmaš, Sergejem Nikolajevičem Kijaškem.

« Neuere Nachrichten | 1 ... 3 4 5 6 7 ... 11 | Ältere Nachrichten »    
ŽelPage - Elektronisches Eisenbahnmagazin
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Öffentliches Ausnutzung ohne klaren Genehmigung des Autors nicht gestattet.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2021 Spolek ŽelPage
:. Anmeldenopen/close
 
 
  
 
Vergessenes Passwort   
Registrieren   
:. eShop Angebotopen/close
:. Aktuelle Zugposition CZopen/close
Aktuelle Zugposition CZ
 
:. Suchenopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Info für Fotografenopen/close
Bedingungen zum Fotografieren
in der CZ

Sonne
geht auf um 07:54
geht unter um 16:29