..: Aktuality a články - ČR Jihočeský :..

Ilustrační obrázekČeské Budějovice - V sobotu 17.5.2008 byla započata nepřetržitá výluka mezi Českými Budějovicemi a Rybníkem, kvůli níž až do 26. června pojedou místo vlaků náhradní autobusy. Důvodem je optimalizace příhraničního úseku IV. koridoru, zahrnující opravu kolejiště, přejezdů a propustků, organizovaná Správou dopravní cesty. NAD vyjede ve stejném období také na trati z Českých Budějovic do Boršova nad Vltavou.

Ilustrační obrázek Strakonice - Nejpozději v roce 2010 začne přestavba vlakového nádraží ve Strakonicích, vůbec poprvé v téměř jeho 150 letech existence. SŽDC ve Strakonicích už chystá rekonstrukci. „V jejím rámci dojde k zásadní přestavbě celého kolejiště,“ uvedl náměstek ředitele pro techniku Jan Veselovský. Kromě modernizace nejrůznějších technologických zařízení bude pro cestující nejpodstatnější zejména výstavba dvou nástupních ostrůvků, které budou mít délku kolem 200 m a výšku přes 0,5 m.

Ilustrační obrázekLipno - Zatímco Ústecký kraj odmítá vlakové spoje a desítky jich ruší, na jihu země se intenzívně chystá nová železniční trať, první větší česká novostavba po desítkách let. Projekt se neobejde bez peněz z evropských fondů, zda v roce 2015 vyjedou vlaky podél lipenské přehrady, tedy projednával jihočeský hejtman Jan Zahradník s viceprezidentem Evropské komise Jacquesem Barrotem. "Pan komisař, odpovědný za dopravu, projekt už před dvěma roky viděl a líbil se mu. Včera jsme o projektu mluvili v souvislosti s olympiádou v Česku. Železnice by měla řešit, jak se dostat za sporty na Lipně," komentoval Zahradník.

Ilustrační obrázekPlzeň - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) vypracuje do září letošního roku Strategický obchodní plán železniční dopravy, který nejméně na 15 let stanoví základní potřeby železniční infrastruktury v ČR. Po konzultaci se všemi kraji zahrne dvousetstránkový materiál dlouhodobé přepravní potřeby obyvatel a firem využívajících železnici. Podobný dokument, který zahrne požadavky krajů, je v ČR zpracováván poprvé, řekl dnes ČTK Ivan Doležal z pražské SŽDC.

Ilustrační obrázekTemelín - Včera odpoledne dorazil do jihočeské jaderné elektrárny Temelín vlak s pravidelnou dodávkou nového jaderného paliva. Dle informací šlo zhruba o 25 tun palivových souborů, určených pro výměnu jedné čtvrtiny paliva v druhém bloku elektrárny. Dle mluvčího jaderné elektrárny odstávka a výměna paliva začne v květnu letošního roku.

Ilustrační obrázekČeské Budějovice - Od soboty 22. prosince bude lyžaře vozit do skiareálu Lipno nový spěšný vlak 1838/1839 "ČD Yetti". Souprava bude jezdit o víkendech až do 16. března 2008. Pro cestující bude také vypraven navazující skibus ze stanice Lipno nad Vltavou přímo do lyžařského areálu, kde návštěvníci s jízdenkou ČD získají třicetiprocentní slevu na skipas. Souprava bude vedená ve složení vozů Bdt + Bt, tažených lokomotivou řady 242 (Tábor - Rybník), resp. 210 (Rybník - Lipno nad Vlt.).

Ilustrační obrázek Tábor - Trať Horní Cerekev – Tábor prošla v uplynulých měsících poměrně zásadní rekonstrukcí, zaměřenou především na racionalizaci provozu. Traťový úsek o délce 69 km je vybaven staničním zabezpečovacím systémem ESA 11, který s nadstavbou DOZ 1 umožňuje řídit provoz dálkově z jednoho dispečerského stanoviště. Řídicím centrem se stala železniční stanice Pelhřimov, kde je vybudováno jednotné obslužné pracoviště JOP.

6.10.2007 - 7:00 - Nové cyklovozy pro ČD

Ilustrační obrázekBrno, České Budějovice - V těchto dnech byly Českým drahám dodány dva vozy pro osobní dopravu řady Bvt (50 54 84 - 46 001 a 002) s oddílem pro jízdní kola. Ty vznikly rekonstrukcí vozů BDs v dílnách ATECO Praha. Grafický návrh předložilo studio Najbrt. Realizaci netradičního barevného řešení provedla firma Konting, která již v minulosti získala významné zakázky pro České dráhy. Mezi ně patří například lak lokomotivy 151.001 v provedení Duhové Energie. Skříň vozu Bvt je provedena v oranžové barvě odstínu RAL 2003. Lak vozu doplňují piktogramy kola v odstínu RAL 5015. Vedle klasických křídlových dveří pro cestující jsou umístěny prosklené posuvné dveře pro nakládku a vykládku jízdních kol. Interiér se skládá ze dvou hlavních částí. V první části se nacházejí prostory pro uložení kol. Cestujícím je vyhrazen druhý oddíl. Zde byly dosazeny sedačky podobného typu, jako při rekonstrukci přívěsných vozů řady Bifx. Vozy budou umístěny do dep v Brně a Českých Budějovicích.

Zdroj a foto: Konting Náchod

Ilustrační obrázek Tábor - Dnes v 8:12, na železničním přejezdu v Táboře, nedaleko objektů zakladních škol, vykolejil osobní vlak 28406 z Tábora do Bechyně. Ve vlaku cestovalo 60 cestujících, žádný z nich nebyl při nehodě zraněn. Na trati je zavedena náhradní autobusová doprava a k místu nehodové události vyrazil nehodový vlak DKV České Budějovice.

MV 810.093 po nehodě u Svinětic Vodňany - Aktualizováno 2.9. ve 12:00 - Mezi stanicí Vodňany a dopravnou D3 Bavorov na trati ČD 197 (Číčenice - Volary) se dnes ráno v 8:10 srazily osobní vlaky 18003 (Volary - Číčenice, 810.093) a 18032 (Číčenice - Prachatice, 810.483). Tyto vlaky pravidelně ve všední dny a v sobotu křižují v dopravně Bavorov. Z důvodu čekání na zpožděný R 667 z Plzně v Číčenicích byl vlak Os 18032 opožděn. Podle vyjádření drážní inspekce pro tisk je za nehodu zodpovědný strojvedoucí Os 18003, který si spletl dny a myslel si, že je neděle. V dopravně Bavorov není zrušena ohlašovací povinnost (ani ve dnech, kdy Os 18032 nejede), ale strojvedoucí tuto povinnost pravděpodobně ignoroval. Zraněno bylo celkem 12 cestujících - 1 vážně, 11 lehce. Vlaky cestovalo dohromady 25 cestujících. Trať poškozena není, motorové vozy mají poškozená stanoviště, motorový vůz 810.483 má utržený motor z pružného uložení.

Ilustrační obrázekTábor - Od pondělí 13. do neděle 19.8.2007 probíhá v Táboře-Klokotech Celostátní setkání mládeže. Vzhledem k velkému počtu přihlášených účastníků (například jen z Olomouce 1500 lidí, z Brna víc než 1000), budou v pondělí 13.8.2007 vedeny speciální posilové a zvláštní vlaky.

Ilustrační obrázekStrakonice - Přes dvě hodiny stála doprava na trati mezi Strakonicemi a Předními Zborovicemi. Ve středu ráno tam srazila souprava osobního vlaku vedená zřejmě lokomotivou řady 708 dvě jalovice, které po střetu zůstaly ležet v kolejišti. Jedna z nich srážku nepřežila. Ve vlaku nebyl nikdo ze sedmi cestujících zraněn, dopravu se podařilo obnovit po půl desáté dopoledne.

18.7.2007 - 18:25 - Naplavená zemina na přejezdu v Sudoměřicích u Tábora vykolejila rychlík

Ilustrační obrázekTáborsko - Ve středu 18. července v 5.28 hodin v Sudoměřicích u Tábora vykolejila jedním podvozkem lokomotiva 363.046 v čele rychlíku 630 jedoucího z Českých Budějovic do Prahy. K vykolejení předního podvozku lokomotivy došlo na železničním přejezdu v obvodu stanice, kam se po přívalovém dešti naplavilo větší množství zeminy a kamení. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Předpokládaná škoda byla vyčíslena na 55 tisíc korun.

zdroj: Drážní inspekce

Ilustrační obrázek Praha-Uhříněves - Muzeum Uhříněves zve na vernisáž putovní výstavy Železnice ve třech staletích aneb 135 let Dráhy císaře Františka Josefa.
Vernisáž výstavy s besedou o historii železnice se uskuteční v pátek 20. července 2007 od 15.00 hod. v uhříněveském muzeu.

Minulost trati přiblíží František Kavka z Podblanického vědeckotechnického klubu železničního v Benešově. O úvodní slovo se podělí s přednostou uhříněveské stanice Ing. Jakubem Goliášem, který také promluví o modernizaci IV. železničního koridoru.

Ilustrační obrázek Veselí nad Lužnicí - Ve středu večer smetl rychlík z Českých Budějovic do Prahy na přejezdu kamion. K nehodě došlo v 18:42 na železničním přejezdu u závodu Grena ve Veselí nad Lužnicí. Podle mluvčího drážní inspekce Zdeňka Neusara bylo v době srážky přejezdové zabezpečovací zařízení v činnosti. Řidič kamionu je težce zraněn, škoda na lokomotivě 363 080 činí 650.000 kč, na PZZ 200.000 kč a na trati 5000 kč. Z převráceného a zdemolovaného kamionu značky Renault vyteklo asi 240 litrů nafty. Rychlík jel v okamžiku srážky rychlostí asi 90 km/h. Provoz na trati byl zastaven a nyní probíhají práce pro jeho obnovení.

« Novější zprávy | 1 ... 3 4 5 6 7 ... 11 | Starší zprávy »    
ŽelPage - elektronický magazín o drahách
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Veřejné použití obsahu bez výslovného souhlasu autora není dovoleno.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2019 Spolek ŽelPage
:. Přihlášeníopen/close
 
 
  
 
Zapomenuté heslo   
Zaregistrovat   
:. Nabídka eShopuopen/close
:. Poloha vlaků CZopen/close
Poloha vlaků CZ
 
:. Vyhledáváníopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Info pro fotografyopen/close
Informace o podmínkách
na focení v ČR

Slunce
vychází v 07:54
zapadá v 16:29
:. Novinky na VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...