..: Železnice zahajuje půjčování kol :..

Ilustrační obrázek České Budějovice - Devět půjčoven jízdních kol mohou od neděle 1.4.2007 využít na jihočeských železničních zastávkách a nádražích zájemci o cykloturistiku. ČD mimo jiné nabízejí, že turisté mohou půjčená kola vrátit i na jiných stanicích. Ceny za službu se přitom pohybují podle doby zapůjčení kolem 200 korun. Nejdražší je půjčení kola na 24 hodin pro zájemce bez jízdenky na vlak. Za 100 Kč si ho vyberou na dobu 6 hodin cestující s jízdenkou. Kromě toho si turisté mohou ve vybraných stanicích zdarma vlastní kola uschovat. Nabídka platí do 31.10.2007.

Kde mohou lidé půjčovny najít

Ve stanicích České Velenice, Veselí nad Lužnicí, Jindřichův Hradec, Tábor, Třeboň, Volary, Horní Planá, Nová Pec a Černá v Pošumaví.

Zájemci, kteří si kola půjčí v prvních 5 vyjmenovaných stanicích, je mohou vrátit například v Bechyni, Chýnově, Roudné, Soběslavi, Nových Hradech, dále také v Prachaticích a Kubově Huti. Bližší informace podají železničáři na místě. V okolí stanic s půjčovnami mohou tato kola turisté navíc bezplatně převážet na vybraných tratích. ČD tím podle Ondrůje vycházejí vstříc poptávce. Přepravu kol zajišťují ve všech vlacích, dokonce i mezinárodních. V půjčovnách je možné si kola i dopředu rezervovat, pro vyzvednutí stačí 2 osobní průkazy a záloha ve výši 1.000 Kč.

zdroj: MF DNES


Adys Poslat mail autorovi | 31.3.2007 (19:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Služby

More from ČR Jihočeský


Registered user Munro 
31.03.2007 (22:57)  
Vloni v lete vyzkouseno v Horni Plane. Kola zadny zazrak, ale prijatelna a funkcni, vyber z 8kusu. Vyfasovali jsme i prirucni naradi a lepeni. Pani vypravci byla velmi vstricna, dokonce nam dala na sebe cislo mobilu, kdyby jsme nestihli kola vratit do konce jeji sluzby, ze tam z domu prijde.

V prubehu cesty upadla odrazka (nedotazena maticka-tuto jsem uz nenasel, odraqku a sroubek jo), vypravci nedelala problemy, jen to zapsala.

Takze muzu vrele doporucit.
31.03.2007 (22:28)  
NO vono to bude mít úspěch,páč aby cestující sebou táhly kola kdy při přestupu se vyplatí kombinovanej doklad od 60 kč a dále místenku v povinně místenkovým vlaku je dalších +86kč.,páč R na jich jsou povinně místenkový tak se opravdu vyplatí si vypučit kolo na místě než se táhnout se svým,takže o tuto službu bude letos velký zájem.
Jiná věc jaký ČD půjčujou kola-ukrajiny nebo horáky za 2 táci ze supermarketu??,kdo s tím má jaký zkušenosti.A co říká SPPO na píchnutí a podobný maléry.
31.03.2007 (22:26)  
Díky za vysvětlení :)). Ale jestli tam ten peron neni zas tak krátkej, tak to fírovi prostě nevyšlo, což je unikátní :)).
31.03.2007 (22:17)  
ad Pajavlaky – nikoli přejel, ale nedojel … ta Bardotka je otočena směrem Volary / České Budějovice, tedy už buď po objetí (pokud jela na vlaku jedna) nebo jela z ČB na konci a poveze vlak z Černého Kříže do Volar …
Ony ty dveře mimo peron nejsou, jsou v místě, kde se peron svažuje k přechodu ke staniční budově, takže to opticky vypadá, jako by byly mimo…
31.03.2007 (21:16)  
Ta souprava s Barčou je podle mě osobák, tyhle soupravy tam na nich taky jezdí ( 749+Bmto+Bmto+BDs )... Spíš je teda zajímavý , že první dveře prvního vozu, jsou mimo peron. Pokud se vlak právě nerozjížděl, tak je to vcelku unikátní snímek :)). Moc často se nevidí, aby fíra přejel.
Editor or ŽelPage Administrator Radek Papež  mail  
31.03.2007 (21:07)  
InterCity: Myslím že je. 810 jede na Nové Údolí a ty Btmo to je R z Budějovic na Volary.
31.03.2007 (19:59)  
Ta stanice na fotce je Černý Kříž?
Correspondent or Member of ŽelPage Payus  mail  
31.03.2007 (16:31)  
myslím,že pro cykloturisty to je velice zajímavá zpráva :-)

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko