..: All news and reports - ČR Karlovarský :..

Ilustrační obrázekCheb - Bývalou železniční trať z Chebu přes Slapany do německého Waldsassenu plánuje odkoupit město Cheb. Dosavadní vlastník tělesa tratě, Správa železniční dopravní cesty, za ni chce získat přibližně 7 miliónů korun. "Účetní hodnota drážního tělesa se pohybuje okolo částky 40 miliónů korun," poznamenal chebský místostarosta Miroslav Plevný, podle nějž by bylo v prodeji převedeno asi 20 hektarů pozemků. Chebská radnice zvažuje kromě vlastního rozpočtu i další alternativy financování, zejména dostupné fondy a dotační programy. "Výstavba jednoho kilometru kvalitní cyklostezky přijde až na 3 miliony korun," uvedl druhý chebský místostarosta Michal Pospíšil.

Ilustrační obrázek Karlovy Vary a Ústí nad Labem - Další 2 moderní motorové jednotky Regionova nasadily ČD do pravidelného provozu v Ústeckém kraji. Cestující se s nimi setkají na trati mezi Rakovníkem, Louny a Mostem. „Dvě Regionovy už v Ústeckém kraji jezdí. Každý den vyráží na trať Děčín - Rumburk, teď se s nimi setkají i cestující na opačné straně našeho kraje,“ říká hejtman Jiří Šulc. „K dnešnímu dni už jezdí v celé ČR 40 RegioNov. Stejně jako předchozí 2 jednotky ponesou i tyto logo a webovou adresu kraje a název RegioNova, Ústecký kraj,“ doplňuje Jiří Kolář, náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu.

Ilustrační obrázekKraslice - Po několikaměsíční přestávce vyrazí znovu na úsek tratě 145 Sokolov - Kraslice německé RegioSprintery. Stane se tak od 1. října po dohodě mezi soukromou společností Viamont, která provozuje na trati dopravu do Kraslic, německým dopravcem Vogtlandbahn, který provozuje jednotky RegioSprinter na německé straně tratě a Karlovarským krajem.

Informační tabule v Horním SlavkověKarlovy Vary - Správa železniční a dopravní cesty hodlá prodat historickou železniční trať Loket – Horní Slavkov – Krásný Jez. Trať je už deset let nefunkční a její rekonstrukce by stála 214 milionů korun. Vedení správy železniční a dopravní cesty požádalo o stanovisko k prodeji železnice Karlovarský kraj. Kraj upřednostňuje zachování účelu trati.

Nová zastávka ve Františkových LázníchFrantiškovy Lázně - Ve středu 1. srpna byla uvedena do provozu nová železniční zastávka ve Františkových Lázních. Byla postavena hned vedle nedávno vybudovaného vodního zábavního komplexu Aquaforum. Zastávka s příznačným názvem Františkovy Lázně - zastávka Aquaforum se nachází na trati č.148 mezi stanicemi Cheb - Františkovy Lázně a zastavují zde všechny osobní vlaky jedoucí mezi Chebem a Františkovými Lázněmi (vyjma vlaků jedoucích přes Tršnici).

Ilustrační obrázekKarlovy Vary - V úterý odpoledne došlo na nádraží v Karlových Varech k nehodě, při níž se popálil 22-letý muž. Podle serveru Novinky.cz si údajně chtěl vyzkoušet, jestli ho proud zasáhne. Vysoké napětí mladíka podle záchranářů zasáhlo na lávce vedoucí přes koleje u Horního nádraží. Jak se mohl z lávky přiblížit k drátům tak blízko, aby se vytvořil elektrický oblouk, není zatím jasné. Jednou z možností je, že přelezl zábradlí, a dostal se tak nad troleje. Podle mluvčího karlovarské záchranné služby Lukáše Hutty měl popálené obě ruce až po předloktí. Při zásahu záchranářů byl při vědomí a komunikoval. Údajně tvrdil, že si chtěl vyzkoušet, jestli ho může proud zasáhnout.

Ilustrační obrázek Sokolov - Na české poměry moderní a komforní jednotky typu RegioSprinter 1 jsou na trati ze Sokolova do Kraslic takřka minulostí. Soukromý dopravce Viamont je totiž začal od německé společnosti Vogtlandbahn objednávat ve výrazně nižším počtu, místo nich potom od 2. změny JŘ nasadil motorové vozy řady 810. Společnost tento krok zdůvodnila nejasnostmi kolem budoucnosti přeshraniční dopravy. Do Kraslic tak opět vyrážejí motorové vozy řady 810, pronajaté od ČD. Výjimkou by měl být jeden sobotní vlak, který pokračuje až do Mariánských Lázní, a tak zůstane v režii RegioSprinterů.

Kinematovlak 2007, zdroj: ČD Karlovy Vary - Karlovarské Dolní nádraží oživí při letošním Mezinárodním filmovém festivalu hned dva mimořádné vlaky, které v sobě budou skrývat galerii i kino. Zatímco vlak galerie Leica Gallery Prague s výstavou fotografií německého režiséra Wima Wenderse a jeho ženy Donaty putuje Českem už od dubna, cesta Prázdninového Kinematovlaku České televize v Karlových Varech začne. Na obou projektech se spolupodílejí i České dráhy, setkání více mimořádných vlaků ale není obvyklé. Festival začíná zítra a potrvá až do 7. července.

Ilustrační obrázekDrahotuše - Páteční večerní bouřka si vybrala za cíl kromě jiného také trakční vedení mezi stanicemi Drahotuše a Lipník nad Bečvou, kde právě projížděla žehlička 111.016 v čele vlaku Pn 60114. Následkem úderu blesku do troleje poblíž lokomotivy začala žehlička hořet. Na trati bylo na půl hodiny vypnuto napětí v troleji, aby mohli hasiči lokomotivu uhasit.
Rozsah poškození lokomotivy nám není znám.

Mariánské Lázně, zdroj: Vlaky.netKarlovy Vary - Po průtazích a několika odkladech začne italská společnost Grandi Stazioni začátkem července rekonstruovat vlakové nádraží v Mariánských Lázních. Plánovaná celková oprava nádraží v Karlových Varech se odkládá prozatím na neurčito. Stavbaři totiž zjistili, že hlavní objekt je téměř na spadnutí, a tak Grandi Stazioni jedná s ČD o dalším postupu několik let plánované akce.

31.5.2007 - 21:45 - Popálený chlapec od troleje, střet osobního vlaku se ženou

Sokolov - Ve čtvrtek večer došlo v Sokolově k těžkému popálení třináctiletého chlapce z Dolního Rychnova na Sokolovsku. Chlapec vylezl na odstavený železniční vagón na nádraží, kde ho zasáhl elektrický výboj z troleje. Podle mluvčího karlovarských záchranářů Lukáše Hutty má popáleniny na 50 procentech těla, vrtulník ho převezl na specializované pracoviště.

Trutnov - Osobní vlak dopoledne v Trutnově zachytil chodkyni, která šla po trati. Žena i přes poskytnutou pomoc na místě neštěstí zemřela. V osobním vlaku cestovalo pět osob, nikdo z nich nebyl zraněn.

zdroj: Novinky

Ilustrační obrázekKarlovy Vary - Přes 800 tisíc korun ročně může Karlovarský kraj ušetřit do konce roku 2010 na dotacích do dopravní obslužnosti na železnici mezi Karlovými Vary a Mariánskými Lázněmi. O tuto částku se sníží dotace, které platí dopravci, firmě Viamont, na pokrytí prokazatelné ztráty z dopravy. Kraj měl původně Viamontu přispívat téměř 26 miliony korun za rok. Úspory přitom neohrozí frekvenci dopravy mezi lázeňskými městy.

Ilustrační obrázekLoket - Z Lokte do Horního Slavkova přestaly vlaky jezdit v roce 1997. Nyní se rýsuje naděje, že by se vlak na železnici mohl opět vrátit. Podle poslední zprávy z Ministerstva dopravy by obnova provozu na trati stála 30 milionů korun. To je proti odhadům na rekonstrukci celé tratě až do Krásného Jezu, spočítaným na čtvrt miliardy, sehnatelná částka. Potvrdili to alespoň na posledním zasedání zastupitelů v Horním Slavkově starostka města i zástupci Hospodářské a sociální rady Sokolovska. „Ministerstvo dopravy je tomuto plánu nakloněno,“ tvrdí starostka Slavkova Jana Vildumetzová. Mluvčí ministerstva Ivana Jelínková potvrzuje, že náklady na obnovení provozu pouze v úseku Loket - Horní Slavkov jsou předběžně odhadnuty na cca 30 milionů korun.

Ilustrační obrázekKarlovy Vary - O víkendu 19. - 20. 5. 2007 bude v Karlových Varech a okolí živo. Konají se zde totiž celkem tři akce, při kterých budou jezdit různá historická i současná kolejová i nekolejová vozidla, jako je např. historický autobus Škoda 706 RTO, nová moderní motorová jednotka Regionova 814+914, nebo historická lokomotiva řady 354.195, či motorové vozy zvaných Hurvínek (M131.1) a Věžák (120.4).

Ilustrační obrázekCheb - Druhou a třetí etapu prací na slapanské železniční trati připravuje město Cheb. Ve druhé fázi chce propojit Slapany - místní komunikace (vedoucí do Podhradu) v celkové délce 4 kilometrů. Ve třetí fázi by měla cyklostezka vést až do Hájů. Celá realizace stavby je závislá na jednání s vlastníky pozemků. Těmi jsou Správa železniční dopravní cesty a České dráhy.

zdroj: Chebský deník

« Newer messages | 1 2 3 4 5 6 ... 10 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2020 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:48
sets at 20:25