..: Na karlovarský festival přijede vlakem kino i galerie :..

Kinematovlak 2007, zdroj: ČD Karlovy Vary - Karlovarské Dolní nádraží oživí při letošním Mezinárodním filmovém festivalu hned dva mimořádné vlaky, které v sobě budou skrývat galerii i kino. Zatímco vlak galerie Leica Gallery Prague s výstavou fotografií německého režiséra Wima Wenderse a jeho ženy Donaty putuje Českem už od dubna, cesta Prázdninového Kinematovlaku České televize v Karlových Varech začne. Na obou projektech se spolupodílejí i České dráhy, setkání více mimořádných vlaků ale není obvyklé. Festival začíná zítra a potrvá až do 7. července.

První z vlaků, představující Leica Gallery Prague, už na první koleji nádraží stojí a od středy je přístupný veřejnosti. Tak tomu bude až do konce festivalu. Galerie ve vlaku je poměrně rozsáhlá, ve třech vozech přináší celkem 60 fotografií. Přibližně polovina z nich pochází od slavného režiséra, tato polovina je realizována na barevný materiál. Jeho manželka mu sekunduje se svou kolekcí černobílých snímků. Jedenašedesátiletého Wenderse i jeho ženu však pojí společné téma, Wendersova filmová tvorba. Svými objektivy proto návštěvníky zavedou třeba na natáčení dokumentu o kubánské jazzové skupině Buena Vista Social Club nebo za kulisy filmu The Million Dollar Hotel. "Fotografie z natáčení i z prostředí, v nichž oba filmy vznikly, doprovází hudba z příslušného filmu," řekla agentuře ČTK ředitelka galerie Jana Bömerová.

Kinematovlak představí archivní pohádky

Galerijnímu vlaku bude od 6. července dělat tři dny společnost Prázdninový Kinematovlak České televize a Českých drah. Ten dráhy společně s televizí letos vypravují poprvé, historie pojízdného kina v starém vagoně řady D ale sahá až do roku 2004.

"Vlak projede Karlovarským, Plzeňském a Budějovickým krajem a krajem Vysočina. Na cestě bude 22 dní a kromě Karlových Varů bude stát v každém z vybraných měst vždy jeden den. Promítat se budou pohádky pro větší děti ze zlatého archivu České televize jako Trampoty vodníka Jakoubka, Poslední kouzlo a Boháč a chudák," řekl tiskový mluvčí Českých drah Ondřej Kubala.

Projekce se uskuteční vždy od 16:00 a 18:00 pro letní tábory dětí a mládeže a pro dětské domovy. "Většinou jsou to rezervovaná představení, která nejsou určena veřejnosti. Pro širokou veřejnost jsou naopak určena promítání od 20:00. Vstup pro všechny návštěvníky je zdarma," řekl Kubala.

Kinematovlak během svého putování po České republice stihne 66 projekcí, které bude mít možnost zhlédnout téměř 3000 návštěvníků. Kromě šedesátimístného hlavního promítacího vagonu je vlak doplněn o doprovodný výstavní a salónní vůz.

zdroj: ČTK


Honza Beránek / JTB | 28.6.2007 (13:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Pozvánky

More from ČR Karlovarský

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko