..: All news and reports - ČR Zlínský :..

Opravy ve stanici Hronov zastávka, foto: lwqUherské Hradiště – V době od 18. března do června 2009 bude úplně uzavřena trať číslo 341 v úseku Uherské Hradiště - Staré Město u Uherského Hradiště. Opravu podstoupí most ve Starém Městě, který je již delší dobu ve špatném stavu. V dotčeném úseku bude zavedena náhradní autobusová doprava.

KolejeČeská republika - Jízdní řád 2008/2009 s sebou nepřináší jen tolik diskutované nové či zrušené vlakové spoje, nové řazení vlaků či tarifní změny. Počínaje 14.12.2008 začnou vlaky zastavovat i ve třech nových zastávkách na Chebsku, Jihlavsku a Kroměřížsku. Po osmi měsících od slavnostního otevření tak budou moci vlaky začít využívat i obyvatelé a návštěvníci Pomezí nad Ohří. Nová vlaková zastávka potěší také (nejen) zaměstnance Kosteleckých uzenin či obyvatele kroměřížského sídliště Oskol.

Regionova ČD Valašské Meziříčí - Od 14. prosince letošního roku, kdy vstoupí v platnost nový jízdní řád, začne ve Zlínském kraji vozit pasažéry další souprava Regionova. České dráhy ji nasadí nově na trať č. 303 Valaššské Meziříčí - Kojetín. Podle mluvčího valašskomeziříčské radnice Josefa Beneše by se tyto inovované soupravy měly v budoucnu objevit i na dalších regionálních tratích v kraji, i když zůstává otázkou, jak si poradí se sklonově náročnými valašskými trasami.

Barum Rally ZlínZlín - V pátek 22.8.2008 odstartuje již 38. ročník populární automobilové soutěže Barum Rally Zlín. Jako každý rok, i letos sebou "Barumka" přinese jistá dopravní omezení a to i na železnici. V pátek se totiž jede večerní rychlostní zkouška v centru Zlína, která zasáhne do provozu na trati č. 331 z Otrokovic do Vizovic. Konkrétní výluka bude v úseku Zlín střed - Lípa nad Dřevnicí a to od 20:05 hod. do 23:30 hod. Ze zastávky Zlín-Prštné až do Vizovic bude provoz v obou směrech nahrazen autobusy.

Ilustrační obrázek Kojetín – Letos se již po desáté v sobotu 9. srpna 2008 konal na zámku v Tovačově (nejen) folkový festival Tovačovský portál, který je po Výlovu Hradeckého rybníka a Svatováclavských hodech asi největší místní kulturní akcí pro veřejnost. A stejně jako v loňském roce, také letos se naše občanské sdružení Kroměřížská dráha rozhodlo ve spolupráci s Českými drahami vypravit při této příležitosti zvláštní osobní vlaky po jinak pro osobní dopravu uzavřené trati Kojetín – Tovačov. Cílem tohoto záměru nebylo jen pomoci návštěvníkům Portálu dostat se do Tovačova, který je zejména o víkendech hromadnou dopravou dost špatně dostupný, ale též více zpřístupnit město se všemi jeho pamětihodnostmi a zajímavostmi turistům a zájemcům o projetí se po tovačovské trati. Posledním, ale neméně významným důvodem, proč to celé děláme (a rádi bychom i nadále dělali) je, že bychom tuto téměř zapomenutou hanáckou lokálku rádi vrátili do povědomí širší veřejnosti a tím jí snad i do budoucna zajistili alespoň částečné zmrtvýchvstání.

Ilustrační obrázekZlín - Železniční stanici Zlín střed čeká rekonstrukce. Po roce 2010 zde vyroste nový moderní objekt s podchodem a 3 krytá nástupiště. Z nádraží má vést přes koleje i nová lávka pro pěší. Na společném setkání se na tom shodli zástupci zlínského magistrátu, Zlínského kraje a dodavatelské firmy z Brna při plánování rekonstrukce železniční trati Otrokovice - Vizovice. Podle hlavního inženýra projektu Jiřího Pelce z firmy SUDOP Brno bude mít nové zlínské nádraží 5 nástupištních hran.

Ilustrační obrázekZlín - Již tradiční záležitostí se stávají výlety elektrické jednotky řady 471 mimo trolej do Zlína. Stejně jako po minulé roky, i v úterý 3. června se na svou cestu vypraví opět zvláštní "Vlak plný úsměvů", který z Pardubic poveze děti trpící zdravotním postižením na speciální program 48. ročníku Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež. Již tradičně se bude jednat o jednu ze starších jednotek řady 471, jejichž interiér lze lépe přizpůsobit většímu počtu cestujících na vozíku. Abyste jeho cestu z Pardubic do Zlína mohli patřičně zdokumentovat, přinášíme vám jeho jízdní řád. V Otrokovicích má vlak prodloužený pobyt pro přivěšení, resp. odvěšení motorové lokomotivy, která soupravu poveze po neelektrifikované trati do Zlína.

Ilustrační obrázek Kroměříž - Skupina cestujících bez jízdenky ve vlaku na trati 305 Kroměříž – Zborovice způsobila v úterý 20. května v podvečer čtvrthodinové zpoždění - odmítali totiž zaplatit průvodčímu cenu jízdenky a následně i pokutu za jízdu bez platných dokladů. Po odjezdu ze stanice Kroměříž chtěl vlakvedoucí u cestujících zkontrolovat jízdenky, ale u zmíněné skupiny lidí narazil na problémy. „Když k nim přišel vlakvedoucí a chtěl jízdní doklady, začali ho slovně napadat a vyhrožovat mu fyzickým násilím. Na pomoc mu proto přišel také strojvedoucí,“ popisuje situaci Radek Joklík z tiskového oddělení Českých drah.

Ilustrační obrázekKroměříž - Navrhovaný projekt rekonstrukce železniční stanice Kroměříž dostává reálnější rozměry: podle aktuálních informací SŽDC práce na kompletní opravě a modernizaci nádraží začnou v červnu letošního roku a potrvají do poloviny roku 2009. Rekonstrukce si vyžádá přibližně 430 milionů korun a kromě nutných oprav bude zahrnovat i stavbu moderního oboustranného nástupního ostrůvku s délkou 260 metrů a přístřešky pro cestující. Na něm budou stát 2 osvětlené přístřešky s elektronickými informačními tabulemi a lavičkami. K nástupišti povede od středu nádražní budovy 5 metrů široký pěší přechod přes koleje.

Ilustrační obrázekZlín - Výsledek budoucí rekonstrukce a elektrifikace železniční trať č. 331 Otrokovice - Zlín - Vizovice by na území zlínské čtvrti Podvesná mohl vést pod zemí. Uvažují o tom představitelé Zlínského kraje a magistrátu ve spolupráci s projektanty SŽDC. V současnosti se zvažují možná řešení pro zrychlení a zkvalitnění dopravy na jediné železniční trati vedoucí do metropole regionu. Podvesnou přitom autoři plánu považují za slabé místo úseku, protože se zde kromě jiného budou křížit železniční a trolejbusové troleje. Původní návrh, vést trať nad Podvesnou ve 16-metrové výšce, se totiž stal terčem ostré kritiky zlínských radních i obyvatelů čtvrti.

Ilustrační obrázekTlumačov – Zatím neznámí pachatelé už dvakrát v letošním roce narušili bezpečnost a plynulost dopravy na železničním koridoru trati ČD 330. Zpoždění jednoho expresního a tří osobních vlaků způsobili tím, že násilně nadzdvihli spuštěnou závoru na železničním přejezdu ulic Dr. Ignáce Horníčka a Mánesova v Tlumačově.

Ilustrační obrázekZlín - V pátek 24. srpna 2007 se bude konat městská rychlostní zkouška Barum Rally, která přinese ve Zlíně řadu dopravních omezení. Bude postižena i železniční doprava, kdy budou osobní vlaky v čase 19:29 až 23:30 mezi Vizovicemi a Zlínem střed nahrazeny autobusy. Pro přestup cestujících mezi autobusem a vlakem, kteří pouze projíždějí přes Zlín střed, je určena zastávka Zlín-Prštné. Expres 521 z Prahy do Zlína zastaví mimořádně na zastávce Zlín-Prštné. Cestující ze směru Vizovice, kteří jedou do stanice Zlín střed, vystoupí na náhradní autobusové zastávce u Náměstí práce.

Ilustrační obrázekRožnov pod Radhoštěm - V pátek 17. srpna v 10.15 hodin se mezi stanicemi Zubří a Rožnov pod Radhoštěm na přejezdu se světly bez závor střetla lokomotiva s kamionem. Nehoda se obešla bez zranění, lokomotiva ale po nárazu do přívěsu kamionu vykolejila. Provoz na trati Valašské Meziříčí - Rožnov pod Radhoštěm byl přerušen. Škoda byla vyčíslena na 750 tisíc korun na lokomotivě, 240 tisíc korun na kamionu a 175 tisíc korun na zabezpečovacím zařízení.

zdroj: Drážní inspekce

Ilustrační obrázek
autor: optus Zlín - Smělé plány na rozvoj železnice na jedné straně. Na té druhé okolnosti, které brání jejich naplnění. I tak má vlaková doprava ve zlínském regionu perspektivu. Železniční páteří je tady trať z Vizovic do Otrokovic. Zhruba po 20 km kolejí dnes převezou vlaky denně přes 3.000 cestujících a zájem stále stoupá. V plánech je elektrifikace a zdvoukolejnění trati a také prodloužení až téměř ke slovenské hranici. Elektrifikace železnice z Otrokovic do Vizovic by zvedla počet přepravených cestujících. Po trati by totiž jezdilo více vlaků. Lidé ze Zlína by navíc při cestě do dalších velkých měst mohli jezdit bez přestupů či čekání na výměnu lokomotivy.

Ilustrační obrázek
autor: KuTomKunovice - Řidička (48) osobního automobilu dnes dopoledne zemřela při srážce s osobním vlakem jedoucí z Uherského Hradiště do Veselí nad Moravou na železničním přejezdu v Kunovicích. "V osobním vlaku cestovalo asi 25 lidí, žádný z nich naštěstí zranění neutrpěl. Nehoda se stala před 10:00, provoz na trati se podařilo obnovit až kolem 13:00," říká mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar. "Podle předběžných informací byla světelná signalizace v době nehody v činnosti," dodává Neusar.

« Newer messages | 1 2 3 4 5 6 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2020 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 06:50
sets at 17:40
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...