..: Nezodpovědní chodci zpožďují vlaky na koridoru :..

Ilustrační obrázekTlumačov – Zatím neznámí pachatelé už dvakrát v letošním roce narušili bezpečnost a plynulost dopravy na železničním koridoru trati ČD 330. Zpoždění jednoho expresního a tří osobních vlaků způsobili tím, že násilně nadzdvihli spuštěnou závoru na železničním přejezdu ulic Dr. Ignáce Horníčka a Mánesova v Tlumačově.

Může se to zdát jako banalita, ale zaměstnanci SDC poté musejí pokaždé k tomuto přejezdu přijet a zkontrolovat ho. Samozřejmě při současném zastavení provozu. „Nadzvednutí břevna závory okamžitě signalizuje poruchu. Vlaky na trati proto musejí neočekávaně brzdit a jestliže neubrzdí, šetříme tuto skutečnost jako mimořádnou událost,“ vysvětlil provozní náměstek SDC Zlín Ivan Vránský.

Nedočkavci podle něj zdvihli závoru 11. ledna před půl osmou ráno a 15. ledna ve tři čtvrtě na šest večer. Lidem, kteří zdvihají závory a vstupují do kolejiště, hrozí vysoký finanční postih, podle mluvčí zlínské policie tím navíc páchají trestný čin s horní hranicí odnětí svobody až na dobu 3 let. SDC v kraji eviduje 362 přejezdů, z toho je 182 se světelným přejezdovým zabezpečovacím zařízením.

zdroj: Deník, ilustrační foto: DI ČR


Payus Poslat mail autorovi | 5.2.2008 (13:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Nehody a mimořádnosti

More from ČR Zlínský


  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   
Registered user Honza  mail  
11.02.2008 (13:24)  
Teď jsem si vzpoměl, že vlastně ta návaznost PZZ na oddílový návěstidla by měla být takováto: Normálně oddílová návěstidla nereagují na stav PZZ, akorát když je na nejbližším návěstidle k přejezdu umístěná cedulka s nápisem "Op" tak toto návěstidlo reaguje na stav PZZ a když je na něm červená, musí se přejezd považovat jako Op. Nebo se snad mýlím?? A toto na koridoru zrovna nebývá.
11.02.2008 (12:05)  
Hledám zrovna něco jiného a dostal jsem se k zákonu o přestupcích (zákon číslo 200/1990 Sb. ve znění zákona číslo 334/2002 Sb.), který uvádí v § 23, odst. 1 - přestupku se dopustí ten, kdo :
písm. x) "svým chováním nebo činností porušuje nebo ohrožuje provozování dráhy a drážní dopravy nebo poškozuje součásti dráhy nebo součást drážního vozidla"

v odst. 2 je uvedeno, že za přestupek lze udělit pokutu do výše 5 000 Kč.
07.02.2008 (3:45)  
Důležitý je to, jakmile se zvedne závora-objeví se signalizace poruchy-poslední náv. autobloku jde na Stůj ...

Pokud je udělána plná kontrola v oddílovém návěstidle, což není na všech tratích...
06.02.2008 (22:12)  
Trestny cin je pro spolecnost nebezpecny cin, jehoz znaky jsou uvedeny v zakone a jehoz stupen nebezpecnosti je vyssi nez nepatrny, resp. maly (u mladistvych).
Nic jineho trestnym cinem byt nemuze! Napsat tedy, ze poruseni zakona trestnym cinem - to by bylo na pr. fakultte na vyhazov ze zkousky po prvni vete:)
Zde pachatel naplnil v.s. skutkovou podstatu tr. cinu obecneho ohrozeni z nedbalosti (umysl se mu asi neprokaze) v jednocinnem soubehu s tr. cinem poskozovani a ohrozovani provozu obecne prospesneho zarizeni (umyslne).

A psat, ze skoda u tr. cinu musi byt nikola nepartna, to je taky pekna blbost - toto je pouze u nekterych TC (napr. u nekterych tr. cinu kradeze, u podvodu, poskozovani veci, zatajeni veci, zrponevery, apod.)
Registered user M 
06.02.2008 (21:31)  
Racej si ten TZ precist celej a nejen ty paragrafy, co se mu hodej...

Uz jsem jasne napsal v reakci na Vousace, ze je vsem jasny (dokonce i mne:-), ze strelba i kradez by byla hodnocena jako trestny cin, bez ohledu na vysi skutecne skody. A to podle trestniho zakoniku.
Uplne stejny trestny zakonik se venuje i necemu, co pripomina ty zavory.

Ve vsi ucte - na zeleznicni predpisy jste spicka, ale co se prava nebo ekonomiky tyce, tak jste mnohokrat prokazal, ze o tom mate spise dojmy, nez-li pojmy...
06.02.2008 (19:34)  
kladno : ano, porušení zákona je trestným činem, pokud je naplněna objektivní i sujektivní stránka trestného činu, je to jednání pro společnost nebezpečné a současně nejde o přestupek. Doporučuji nastudovat "zákon o přestupcích". Zajímavá četba.

M : přečtou si podrobně trestní zákon s komentářem. Střelba do vzduchu v metru by pravděpodobně byla hodnocena jako výtržnictví, obecné ohrožení > riziko zranění odraženými kulkami, předpokládejme, že jste oprávněným držitelem zbraně.
Jinak vás ujišťuji, že to zasádrování děl po kulkách ve stropu se určitě vyšplhá na více než 5 000 korun. (Když chcete bít psa, vždycky si hůl najdete.)

Pokud se zmocníte auta, které se později najde nepoškozené, pak to nebude považováno za krádež podle § 247, pokud prokážete, že jste si věc nechtěl ponechat nebo ji prodat > prostě jste se povozil a pak vozidlo odstavil.

V tom případě byste byl stíhán jednak ze poškození cizí věci (pokud jste neměl kliče, tak jste se do vozidla dostal násilným způsobem, stejně tak jste ho musel nějak nastartovat, pokud jste neměl klíče - patrně byly vytrženy kabely a vozidlo nouzově nastartováno), jednak za neoprávněné užívání cizí věci.

Pokud byste auto prodal a to se později našlo, tak to už bude krádež.

*******

Jinak všem diskutujícím o vstupu na tramvajovou dráhu.

Ráčí si přečíst to, co ze zákona 266/1994 Sb. vytáhl "kladno" odst. 2, písmeno a).
06.02.2008 (14:00)  
M: Tak psal jsi: "...lozit nesmis ani do kolejiste salinovyho a nikdo to neresi...", tak jsem předpokládal, že se bavíme taky o přecházení kolejí "v silnici".
Registered user M 
06.02.2008 (13:35)  
Jeste jednou teda...

Ja v tom prvnim prispevku nenapsal ani pismenko o tom, ze by se nesmelo prechazet pres koleje na ulici, tj. vstupovat do nich za zadnych okolnosti.

Jo, ulici prejit muzes (a nikde jsem nenapsal, ze nemuzes; stejne jako do vlakovych koleji na mnoha mistech za urcitych podminek muzes vlezt a netvrdim, ze nemuzes). Pokud ale u koleji bude cedulka zakaz vstupu (nebyva na ulici, byva tam, kde koleje nevedou po silnici), tak tam lozit asi nesmis
06.02.2008 (13:29)  
M: Cestujici - pan se snazi byt chytrejsi nez je?

Vůbec ne, jenom by mě zajímalo, jestli vůbec můžu legálně přejít silnici, jejíž součástí jsou tramvajové koleje, když poblíž není žádný přechod.

M: Myslim, ze ses Brnak, ze?

Ne.

M: A kdo to zakazuje? Mozna zrovna ten 266/1994 Sb.

To to by mě právě zajímalo, protože zákon o provozu na pozemních komunikacích mi dovoluje přejít silnici, pokud není poblíž (50 m) přechod.
Registered user M 
06.02.2008 (12:59)  
Boze, snazis se byt vtipny nebo co?
Neni tam (v zakonech) nahodou neco takovyho, ze (volne receno) muzes porusit zakon, prokud tim odvratis zjevne vetsi problem?
Kdyz povezes umirajiciho cloveka do nemocnice (a po ceste nesrazis 5 jinych chodcu), tak asi za speeding sedet nepujdes...
  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko