..: Nebezpečné přejezdy u Kroměříže budou bezpečnější :..

Ilustrační obrázek 
autor: Olda_KKroměříž - Světelná signalizace se závorami nahradí stávající výstražné kříže na železničním přejezdu v Kroměříži na trase do Zborovic. ČD se rozhodly zrekonstruovat zabezpečení v nepřehledném místě u místního rybníka. Přestavba přejezdu, který se dočká nového kolejového roštu, štěrkového lože i odvodnění, si vyžádá 9 milionů korun. „Na přejezdu bude namontováno světelné zabezpečovací zařízení s polovičními závorami, přičemž tyto výstražníky budou opatřeny ještě dopravní značkou, a to výstražným křížem pro jednokolejný železniční přejezd,“ říká mluvčí ČD Ondřej Kubala.

Dodal, že ovládání signalizace bude automatické v závislosti na jízdách vlaků a kontrola přejezdu bude vyvedena k výpravčímu v Kroměříži. Lidé bydlící blízko nákupního centra Kaufland a rybníku Bagrák signalizaci na přejezdu vítají. „Konečně to někoho napadlo, že přehlednější přejezd tu byl dávno potřeba. Když přijíždíte ze strany od Kauflandu, jako řidič tam špatně vidíte. Pamatuju si tam několik nehod,“ uvádí Martin Butula z Kroměříže. Poslední velká havárie se na železničním přejezdu stala v loňském roce, kdy při srážce zemřel řidič automobilu a zranil se i strojvedoucí a několik dalších cestujících. V důsledku nehody, která si vyžádala hmotnou škodu přes milion korun, dokonce vlak vykolejil. ČD naplánovaly rekonstrukce zabezpečení na trati Kroměříž - Zborovice v letošním roce ještě na dalších 4 přejezdech.

zdroj: Zlínský deník


Adys Poslat mail autorovi | 10.6.2007 (17:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Stavby a projekty

More from ČR Zlínský


Registered user pajik 
12.06.2007 (12:57)  
Nastesti jeste neni Zlinskej kraj tak antizeleznicni nez Usteckej
Registered user stoupa  mail  
11.06.2007 (20:43)  
V rámci podpory drah a po vzoru SSD (mýtné), bych si dovolil navrhnout, aby tam, kde STÁT (to je skutečný investor a rozhodovatel) opoměl zřídit mimoúrovňová křížení zejména a především a) na tzv Koridorech, a b) silnicích I. třídy, byly přejezdy po vzoru mýta zpoplatněny a otevírány v předem určený čas. Přejezdy polních cest zrušit, pokud si někdo nezaplatí obsluhu (otevření) za úplatu v předem stanovený čas.

((asi dnes toho sluníčka bylo opravdu dost)
11.06.2007 (17:43)  
Výpravčí: Nepsal jsem snad v prvním příspěvku, že peníze pochází primárně od SŽDC? Ale nejsou to vždy investiční akce, které se následně účtují SŽDC, ale často vyšetřené peníze v rámci ročního rozpočtu. Takhle to běžně chodí v mém obvodu působnosti ;-)
11.06.2007 (8:41)  
M a Létající skot: Pánové ČD prostřednictvím SDC provádějí údržbu tratí a rekonstrukci některých zařízení to je pravda. Vzniklé náklady jsou ovšem naúčtovány SŽDC. SŽDC si totiž u ČD údržbu tratí kupuje :-)
11.06.2007 (5:25)  
Výpravčí: Budete se divit, ale ČD, a.s. prostřednictvím některých SDC investovala výstavbu nejednoho přejezdu, nejednoho SZZ ESA 11, ...
Registered user M 
11.06.2007 (2:42)  
Vypravci - tak to, ze jim trate nepatri jeste ale neznamena, ze do nich nemuzou investovat:-)))

Jinak ten nadpis je lehce kouzelny. Je to jak kdyby se napsalo, ze jedovate latky budou mene jedovate:-))
10.06.2007 (22:06)  
Létající skote ČD do tratí neinvestují ani korunu, protože jim tratě nepatří.
10.06.2007 (21:33)  
A proč by nemohly? Do tratí investuje jak SŽDC, tak i ČD (finance jdou stejně od SŽDC). Takhle bylo zrekonstruováno i nejedno SZZ.
Registered user Semík  mail  
10.06.2007 (21:22)  
ČD se rozhodly zrekonstruovat zabezpečení. Já myslel, že ta trať patří SŽDC, anebo železniční přejezdy nejsou součástí tratě? Jinak každé zlepšení bezpečnosti je vítáno ať už ho dělá kdokoliv.
10.06.2007 (20:51)  
To je fajn..snad to je příslib do budoucna,že by se mělo na této krásnéé trati dál jezdit!

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko