..: Cestující, kteří nechtěli zaplatit, způsobili zpoždění vlaku :..

Ilustrační obrázek Kroměříž - Skupina cestujících bez jízdenky ve vlaku na trati 305 Kroměříž – Zborovice způsobila v úterý 20. května v podvečer čtvrthodinové zpoždění - odmítali totiž zaplatit průvodčímu cenu jízdenky a následně i pokutu za jízdu bez platných dokladů. Po odjezdu ze stanice Kroměříž chtěl vlakvedoucí u cestujících zkontrolovat jízdenky, ale u zmíněné skupiny lidí narazil na problémy. „Když k nim přišel vlakvedoucí a chtěl jízdní doklady, začali ho slovně napadat a vyhrožovat mu fyzickým násilím. Na pomoc mu proto přišel také strojvedoucí,“ popisuje situaci Radek Joklík z tiskového oddělení Českých drah.

Vlaková četa na místo zavolala policisty, aby asistovali s řešením vzniklé situace. Hlídka se však na místo nedostavila kvůli výjezdu k závažnějšímu případu. „Pracovníci ČD nahlásili, že do vlaku nastoupili cestující bez placení. Vzápětí se ale ozvali s tím, že situace je už v pořádku,“ potvrzuje ředitel strážníků Miloslav Skřebský.

Problém se nakonec částečně podařilo vyřešit. Podle Joklíka vlakvedoucí zajistil kontaktní údaje od dvou černých pasažérů. „Dlužné jízdné na nich budeme vymáhat standardním způsobem. Podobné případy nejsou příliš časté, ale bohužel se s nimi naši pracovníci čas od času setkávají. Na první pohled to vypadá, že práce vlakvedoucího je snadná, ale opak je pravdou,“ podotýká.

zdroj: Zlínský deník


Adys Poslat mail autorovi | 23.5.2008 (12:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Nehody a mimořádnosti

More from ČR Zlínský


  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   
26.05.2008 (20:30)  
mouka : Ta pokuta byla za to ,že neměli jízdenky. To vyhození jízdenky jsem neviděl ,to říkali jen oni.
Correspondent or Member of ŽelPage mouka  mail  
26.05.2008 (15:47)  
Sharky: Ta pokuta stovka byla za vyhození jízdenky z vokna nebo za to, že ji neměli?
Registered user M 
26.05.2008 (0:43)  
Jasny, nemyslel jsem to tak, ze by byli otrhani. Proste tuctovyho cloveka si lze zapamatovat sloziteji. Pripadne je to neco na zpusob "jednoho si vyberu".
Celej vlak si ale zapamatovat nelze a ta "teorie", kterou tady nekdo nadhodil je urcite ucinna. Na druhou stranu ano - ve sve podstate neni rozdil mezi koupenim si "osizenyho" listku a mezi kradezi v obchode...
26.05.2008 (0:02)  
M: No oni ne ,že by divně vypadali ,prostě mi nějak padli do oka.
Registered user M 
25.05.2008 (23:47)  
Sharky33 - no vidis, ty sis je ale "poznacil", protoze vypadali divne. 90% lidi divne nevypada a vysoce pravdepodobne si je nezapamatujes. Plus teda zalezi, kolik je tam tech lidi celkove...
Samozrejme, pokud je pruvodci i nejaky mariasnik (nebo sachista prodavajici listky do MSG - viz film Ceska spojka:) nebo tak neco, tak maji tihle koumaci smulu:-))
Registered user stoupa  mail  
24.05.2008 (22:21)  
Za totáče poměrně majetná kolegyně jezdila v Práglu zásadně v MHD (busem) bez lístků. Průměrný odchyt revizorem 4x za rok, nejméně 2x (zpravidla v létě) to díky "plicím" ukecala. Vysoce kladné skóre pro onu dámu....
24.05.2008 (20:52)  
tenzor : Jaký důvod měli to nevím ,ale prý to vyhodili z okna.
Registered user tenzor 
24.05.2008 (17:05)  
To ježdění načerno v soupravách kde se nedá přestupovat, např. s 810, 842 apod. bylo dost rozšířené, ale mám pocit že s příchodem IDS a zvýšením příplatku to mizí. Dřív spousta lidí takhle jezdila a většinou se ani nedívali na průvodčího kam bude nastupovat, protože už ze zákona pravděpodobnosti na tom dlouhodobě nemohli prodělat. Např z Brna do Slavkova při trojvozové soupravě černý pasažér zaplatil s pravděpodobností 1:3 40+10 Kč, případně 28+10 Kč (zákaznické), takže cesta ho vyšla v průměru na necelých 17, případně 13 Kč. Dnes, kdy je jednak menší šance na 3vozovou soupravy než před 10ti lety, by to bylo 40+30, případně 30+30, což vyjde na o něco víc než 23, případně 20, což se pořád ve srovnání s jízdným ČD vyplatí (dokonce i v případě 2vozové soupravy s 50% šancí na dopadení), ale pokud má šlověk šalinkartu, jízdenka IDS je za 21...

Ještě ohledně těch příplatků, má to být 30 Kč, ale už jsem několikrát viděl, že cestující platili 20 nebo jen 10 Kč navíc, nevíte někdo jak to je?
Registered user tenzor 
24.05.2008 (16:41)  
Sharky33: to moc nechápu, ten který měl jízdenku až do Chebu, ji zahodil nebo předstíral že ji zahodil? Proč by to dělal?
24.05.2008 (15:27)  
to vojtik: to je právě ono co píšeš. Člověk si někdy pamatoval jak kdo sedí a pak když ti někdo vystoupí nebo stačí ,že si jen přesedne a už si myslíš ,že je nový.
Měl jsem jednou vlak z Chomutova do Chebu a seděli tam spolu dva cestující. Jeden měl jízdenku do K.Varů a druhý do Chebu ,no a nějak se mi nepozdavali ( tvářili se nějak divně ) a tak jsem si dal ve Varech pozor a nikdo z nich nevystoupil. Tak jsem tam hned po odjezdu zašel a oni ,že už mi jízdenky dávali a že je už zahodili. No tak jsem jim s úsměvem zdělil ,že mají smůlu ,protože jízdenku musí mít u sebe po celou dobu jízdy. No nakonec to dopadlo tak ,že oba zaplatili cestu z Varů do Chebu a navíc ještě zaplatil každý pokutu 100Kč. Takže tím ,že chtěli ušetřit ůje to přišlo o hodně dráž.
  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko