..: All news and reports - Nehody a mimořádnosti - ČR Středočeský :..

Mladá Boleslav — V neděli 1. 11. 2009, půl hodiny před půlnocí, vykolejila na hlavním nádraží v Mladé Boleslavi posunovací lokomotiva 742.061 společnosti ČD Cargo. Staniční posunovací záloha přejela výkolejku, čímž se oba podvozky dostaly mimo kolej a došlo k protržení palivové nádrže. Prestože šlo o nevelkou nehodu s relativně malými škodami a bez zranění, z vykolejené lokomotivy uniklo přibližně 3000 litrů nafty. Vzhledem k blízkosti řeky Jizery jsou nyní v pohotovosti záchranáři a ekologové, aby společně minimalizovali dopady potenciální ekologické katastrofy, která by nastala, kdyby nafta prosákla až k vodnímu toku.

7.9.2009 - 9:55 - Ranní kolaps dopravy na koridoru

nehody_a_mimoradnosti_uni, foto: MGPraha-Běchovice - Úvaly — dosud nerekonstruovaný úsek Praha-Běchovice - Úvaly trati 011, po které je provozována linka S1 a která přivádí do Prahy dálkovou dopravu od Brna a Ostravy, je mimo provoz. Při průjezdu rychlíku R 705 Galán (Praha hl.n – Luhačovice) došlo k poškození trolejového vedení. Osobní vlaky od Kolína jsou ukončeny v Úvalech s kyvadlovou autobusovou dopravou na metro linky B do stanice Černý most, dálkové vlaky jsou odkloněny po trati 231 přes Nymburk a Lysou nad Labem se zpožděním 30-60 minut. Mezi Masarykovým nádražím a Běchovicemi je veden kyvadlový vlak s autobusem do Úval. Plánovaný konec mimořádnosti je v poledne.

Další informace: Omezení provozu ČD, Babitron

Aktualizace v 10:26

Oprava trakčního vedení nad všemi třemi traťovými kolejemi je dokončena. Provoz vlaků dálkové dopravy je od 09:45 hod. veden již bez odklonu po plánované trati. Provoz regionální dopravy na úseku Praha Masarykovo nádraží - Praha-Běchovice - Úvaly a zpět bez náhradní autobusové dopravy byl obnoven.

ilustrační foto Akualizováno 18:15 – Dnes ráno došlo v Táboře ke srážce nákladního vlaku s odstavenými osobními vozy. Nehoda se obešla bez zranění. Krátce po jedenácté hodině dopoledne také došlo při vjezdu do stanice Řevnice k vykolejení soupravy vlaku Os 9910 jedoucího z Prahy do Karlštejna. K vykolejení došlo na dobřichovickém zhlaví, kde se také konala výluka 2. traťové koleje z důvodu svařování na výhybkách. Tím došlo k úplnému přerušení provozu a vlaky musely být vedeny objízdnou trasou. Vlaky R 1247 a 1248 byly odkloněny přes Rudnou u Prahy.

714_Jarov, foto: Vítek_V Praha — Z důvodu výstavby části městského silničního okruhu na území Prahy 6 byla od 18. května zavedena výluka v úseku Praha Masarykovo nádraží – Dejvice. Zítra, tj. v pátek 31. července 2009, tato rozsáhlá výluka, která zasáhla do provozu vlaků na tratích 093, 120, 121 a 122, končí. Od soboty bude ukončen zesílený provoz přes Pražský Semmering, zrušena provizorní zastávka Gymnasijní a vlaky budou opět zajíždět na Masarykovo nádraží, kde je pohodlný přestup na tramvajové linky a metro. Vzhledem k některým nejasným okolnostem o konci výluky uvádíme pro upřesnění, jak budou vedeny některé vlaky v noci z pátku 31. července na sobotu 1. srpna 2009.

25.7.2009 - 0:13 - Požár lokomotivy v Černošicích zastavil dopravu

Ilustrační obrázek - 749.244, foto: Jirka PetrákČernošice — Kromě počasí komplikují dopravu v Česku další mimořádnosti: pravděpodobně požár lokomotivy 749.244 na rychlíku 1254 z Prahy přes Písek do Českých Budějovic zcela zastavil provoz na trati 171 za Černošicemi. Nehoda zasáhla do již tak komplikovaného dne v úseku Řevnice - Beroun, kde se většinu dne jezdilo jednokolejně. Provoz za Dobřichovicemi byl obnoven po 21. hodině, od 22.00 je pak po obou traťových kolejích průjezdná i trasa Řevnice - Zadní Třebaň. Situace na celé síti SŽDC se průběžně stabilizuje.

Zdroj: zpravodaj ŽelPage

bleskPraha - Aktualizováno 23:45 - Po čtvrtečních extrémních vedrech přišly do Středních Čech opět silné bouřky doprovázené přívalovým deštěm a silným větrem. Hned na několik tratí popadalo důsledkem toho větší množství stromů, bylo poškozeno trolejové vedení a došlo i k poruše zabezpečovacího zařízení. V průběhu večera a noci tedy lze očekávat velká zpoždění vlaků v postižených úsecích. Nyní vám přinášíme přehled aktuálních mimořádností, který bude během večera průběžně aktualizován. Čekáme také na zprávy od našich zpravodajů.

transport metra, foto: Michal KutyPraha — V březnu tohoto roku jsem Vám přinesl článek, ve kterém jsem se snažil popsat, jak probíhají vcelku netypické transporty souprav metra mezi Prahou a Plzní. V následné diskuzi pak padlo několik dotazů, kdy se další z nich uskuteční, aby byla možnost si případně pořídit dokumentační fotografii této zajímavé přepravy. Vzhledem k tomu, že jsem měl tento týden možnost nahlédnout do plánu prací, ve kterých byly víkendové noční přetahy mezi depy v Hostivaři, Kačerově a na Zličíně, vznesl jsem dotaz a bylo mi opravdu potvrzeno, tuto sobotu 20. června se uskuteční přeprava soupravy metra z Plzně do Prahy a zpět.

Zpoždění vlaků, foto: BabitronBenešovsko – Nepřízeň počasí a špatné povětrnostní podmínky daly před několika hodinami za příčinu razantnímu omezení ve vlakové dopravě na Benešovsku, způsobené především pádem stromů přes trolejové vedení. Nejvíce postiženým úsekem je trať 220 mezi Ješeticemi a Bystřicí u Benešova, kde byla nasazena náhradní autobusová doprava. Problémy postihly i techniku; mezi stanicemi Říčany a Senohraby na trati 221 došlo k výpadku zabezpečovacího zařízení. Řada vlaků tak byla v obou případech nahrazena autobusy. Po pádu stromu na trať je omezen provoz i na trati 024 v úseku Lichkov - Těchonín, i zde byly nasazeny autobusy.

Česko - Bouřky a silná vichřice v průběhu včerejšího dne výrazně zkomplikovaly železniční provoz na několika místech ČR. Největší mimořádností byla nehoda rychlíku u Černošic a následné uzavření tratě 171 na čtyři hodiny. V dalších úsecích přerušily dopravu spadlé větve, sesuvy půdy a výpadky elektrického napájení. Od 17. hodiny postupně probíhalo obnovování provozu, jak se vichřice přesouvala směrem na východ. Na většině postižených míst byla zavedena náhradní autobusová doprava, přestože počet dostupných vozidel nedokázal zvýšenou páteční frekvenci pojmout. Aktuální stav zpoždění lze sledovat na Babitronu, informace pro cestující poskytuje i web ČD.

Aktualizováno 23.5. 12:21 - Dle zástupců ČD by měly být v tuto dobu již průjezdné všechny tratě, které postihly během včerejšího dne a noci mimořádnosti. Na některých místech je však zaveden pouze jednokolejný provoz v režii motorové trakce.

121 Roztoky u Prahy, foto: Karel HavlovicŘež - V neděli 22.3. kolem třetí hodiny ranní najel nákladní vlak z Berouna do Hněvic do osobního automobilu Volkswagen Golf v blízkosti zastávky Řež (trať 091) a asi 250 metrů jej hrnul před sebou, než se mu podařilo zastavit. Lokomotiva 130.019 vzápětí vzplála, strojvůdci se nepodařilo oheň zvládnout a kabina vyhořela. Na železničním svršku a vozdidlech vznikla škoda 4,5 miliónu korun, zničený osobní automobil měl zůstatkovou hodnotu 50 tisíc. Zajímavé na celém případu je, jak se automobil na koleje dostal. K místu nehody totiž nevede žádná silnice ani příjezdová cesta.

staré kolejeBenešovsko - Smolný měsíc na železnici. Tak by se dal nazvat letošní březen. Po nehodě v Praze Vršovicích, anonymním nahlášení bomby v osobním vlaku do Berouna a včerejším požáru na Výh. Praha-Vyšehrad se na seznam mimořádností před 14. hodinou zapsalo vykolejení podvozku vozu vezoucího kolejové pole, společnosti GJW, nedaleko Bystřice u Benešova na trati 220. V Benešově byl mimořádně ukončen vlak R 639 do Českých Budějovic, k němuž se připojil i R 641, který provedl obrat a pod číslem R 644 odjel zpět do Prahy. Nedaleko, v Bystřici u Benešova taktéž svou jízdu ukončil další spoj, R 642, který přešel na vlak R 641.

2x363, Praha-Vyšehrad, foto: QvídoAktuálně 11:24 - Během včerejší noci byl již plně obnoven provoz přes stanici Praha Vršovice, všechny dálkové i regionální spoje jezdí po svých trasách. Po požáru na výhybně Praha Vyšehrad byl během noci umožněn částečný, jednokolejný provoz. Mezi Smíchovem a Hlavním nádražím (Vršovicemi) bylo zavedeno telefonické dorozumívání, propustnost tratě je tak stále omezena a platí nadále řada omezení, především v dálkové dopravě.

Ilustrační obrázek, foto: Rostislav JančarBenešov - Výpravčí z Bystřice u Benešova, jemuž začátkem února ve službě policejní hlídka naměřila 2,47 promile alkoholu v krvi, čelí obvinění z obecného ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě usvědčení mu tak hrozí až 3 roky odnětí svobody. Na medializovaný případ opilého výpravčího okamžitě reagovaly i České dráhy, jež se svým zaměstnancem okamžitě ukončily pracovní poměr a v oficiálním vyjádření promptně ujišťovaly média, že podobný incident je v Česku raritou.

21.12.2008 - 17:47 - Trať 171 neprůjezdná

ikona ŽP, foto: CSPSV Praha–Radotín – Jak informoval náš spolupracovník Vítek Voráček, dopravě na trati 171 hrozí kolaps. Trať je v úseku Dobřichovice až Praha–Radotín neprůjezdná. Městská část Radotín se tím dostala do částečné izolace vzhledem k faktu, že autobusy byly s příchodem nového JŘ nahrazeny právě vlakovými spoji. Cestující do centra odvezl mimořádně zastavující rychlík z Plzně.

16:38: Jak uvedl server Novinky.cz, „starší žena zemřela odpoledne v Černošicích po střetu s vlakem.“ V současné době je provoz přerušen, probíhá vyproštění osoby a ohledání místa činu.

17:04: podle informací z provozu je provoz obnoven v jedné traťové koleji.

Kolem 17:30 by měl být obnoven provoz v obou traťových kolejích. Souprava inkriminovaného Os 8839 již skoro dorazila do cíle své cesty.

Zdroj: ŽelPage, babitron, Novinky.cz

20081216_lysa, foto: Drážní inspekceLysá nad Labem - Na železničním přejezdu u Lysé nad Labem narazil automobil do projíždějícího osobního vlaku. Jen několik minut poté do stejného auta narazil vlak nákladní. Drážní inspece nyní vyšetřuje, jak je možné, že ani jeden vlak po střetu nezastavil.

« Newer messages | 1 2 3 4 5 ... 7 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2019 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 07:31
sets at 18:01
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...