..: Srážka nákladního vlaku s automobilem v Řeži :..

121 Roztoky u Prahy, foto: Karel HavlovicŘež - V neděli 22.3. kolem třetí hodiny ranní najel nákladní vlak z Berouna do Hněvic do osobního automobilu Volkswagen Golf v blízkosti zastávky Řež (trať 091) a asi 250 metrů jej hrnul před sebou, než se mu podařilo zastavit. Lokomotiva 130.019 vzápětí vzplála, strojvůdci se nepodařilo oheň zvládnout a kabina vyhořela. Na železničním svršku a vozdidlech vznikla škoda 4,5 miliónu korun, zničený osobní automobil měl zůstatkovou hodnotu 50 tisíc. Zajímavé na celém případu je, jak se automobil na koleje dostal. K místu nehody totiž nevede žádná silnice ani příjezdová cesta.

Nejbližší přejezd se nachází až v Libčicích n/Vlt ve směru na Kralupy n/Vlt., další možné místo je v blízkosti podjezdu trati u zast. Úholičky ve směr na Prahu. Na zastávku Řež na levém břehu Vltavy vede z obce pouze lávka pro pěší, která přímo ústí na nástupišti směr Kralupy n/Vlt. a je opatřena sloupky, které se zřejmě dají objet. Podle mluvčí policie Praha-venkov Štěpánky Zatloukalové přesně to udělala tříčlenná posádka vozu, zatím není přesně známo proč. Štestí už měli, že lávka pro pěší unesla automobil. Jeden z mladíků skončil po nehodě v nemocnici, na několik hodin se také zastavila doprava na prvním tranzitním koridoru. Poškozená lokomotiva byla následně odstavena v žst. Roztoky u Prahy, odkud také pochází snímek.

Nejedná se o první letošní nehodu v prostoru řežské zastávky, 29. ledna v časných ranních hodinách byla tamtéž pod nástupištěm objevena zdevastovaná mrtvola 92letého muže, kterého zřejmě strhl projíždějící vlak.

zdroj: Novinky.cz


Hamták | 23.3.2009 (15:37)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Nehody a mimořádnosti

More from ČR Středočeský


  1 2 3      Zpráv na stránku:   
Registered user zaosai  mail  
26.03.2009 (20:37)  
Tripolis - Zdá ,že nám tady lžeš až to tiskne.Ten fíra byl odjinud a ne z Kralup.Pokud to nemáš podložené,tak sem nepiš lži.
26.03.2009 (18:40)  
No ty tři vtipálky dopadli tak brzy, pač jeden z nich tam nechal doklady, který našel ten fíra z tý hrbatky. Mimochodem to byl pan strojvedoucí z PO Kralupy nad Vltavou.
Registered user milos  mail  
26.03.2009 (14:00)  
ja mam teda pochopeni pro vselijake blbani, ale tyhle lidi (jestli se to odehralo dle zverejnenych informaci) asi nemaji zdrave hovno, jak se tak rika...

po zkusenostech se startujicim pershingem o par kilometru dal mozna jen shodou nahod nedoslo k mnohem vetsi tragedii.
25.03.2009 (9:50)  
Je jaro, lidská blbost opět kvete.
Registered user mmr 
25.03.2009 (9:35)  
josef novák: pokud se jednalo o škodu způsobenou úmyslně, pak pojištovna nikomu nic hradit nebude :D holt jen prokázat ten úmysl :D Ale ten alkohol co pánové bumbali jim zaručil pěkný odvod peněz :D
25.03.2009 (8:29)  
Pojišťovna škodu,které auto způsobilo zaplatí,ale následně ji může po pachateli vymáhat.Děje se to v případech,kdy je řidič pod vlivem alkoholu,drog,nebo má auto nezpůsobilé prvozu na pozemních komunikacích a podobně.
24.03.2009 (20:50)  
No auto sice zhorelo, ale žekl bych že to ani identifikaci dle spz, ani dle čísla karosérie, natož motoru nevadí, železo přece nehoří a tentokrát se snad ani netavilo.
Registered user Mibe 
24.03.2009 (11:05)  
Pokud ti blbečce měli auto pojištěné, je velice pravděpodobné, že při povaze tohoto případu se pojiš%tovna zcela určitě pojistného plnění vzdá... Jinak divím se, že se šli nakonec sami udat, možná kdyby hráli mrtvého brouka a trvdili, že o ničem neví, že jim auto někdo ukradl, že by jim to spíše prošlo (auto zhořelo, SPZ, výr. číslo motoru, karoserie je nečitelné),
Registered user rk_kn.  mail  
24.03.2009 (10:18)  
Nuž opilcom sa nečudujte. Aj u nás sa stal prípad, že išiel opitý traktorista s prívesom po trati oproti vlaku. Bolo to pred 10 rokmi. Na jeseň pred 18.30 h , už sa zmrákalo. Po príkaze na postavenie vl. cesty pre Os vlak protestoval výhybkár, že zo susednej stanice niečo ide. Pozrel sa aj dozorca výhybiek, aj vonkajší a neverili vlastným očiam. Policajti nakoniec zistili, že traktoristovi na priecestí otočilo kolesá na koľajnice, nevedel ich vytočiť späť na cestu. . Tak opilá hlava rozkázala ísť s traktorom po trati asi 700 m do stanice. Veľké šťastie bolo v tom, že sa svetlá ukázali skôr ako Os vlak odišiel.
24.03.2009 (10:08)  
Si jeli pánové na Jointa? nebo už byli zhulení? že si nevšimli kde jsou???
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko