..: All news and reports - ČR Ústecký :..

6.5.2009 - 7:00 - Fotosoutež s Flügelradtouristik

Fotosoutěž Severní Čechy - První letošní fotosoutěž, připravená ve spolupráci se saským pořadatelem zvláštních jízd Flügelradtouristik, již zná své výherce. Pětice finalistů vzešla z hlasování registrovaných uživatelů, kdy každý mohl zvolit své až tři favority a jim přidělit 1, 2 a 3 body. Z této pětice jsme losovali výherce; na příští výlet do Prahy s expresem Labe-Vltava se vydá mah. Gratulujeme a děkujeme všem za účast. Již brzy se můžete těšit na další soutěž.

Zdroj: Kompletní výsledky fotosoutěže

Ilustrační fotografie, vagon Bt, foto: manilÚstí nad Labem - Od příštího roku bude Ústecký kraj intenzivněji pokutovat zpoždění nebo nedostatky v čistotě u vlaků Českých drah. Dopravce ovšem věří, že v plánovaných kontrolách krajského úřadu obstojí. Sankce za pozdní příjezdy budou dráhy platit tehdy, pojede-li v jednom měsíci včas méně než 90 % regionálních spojů placených z krajského rozpočtu. Podle smlouvy v takovém případě uhradí 100 tisíc korun za každé další procento zpožděných vlaků z celkového počtu objednaných výkonů. Budou-li v některém voze rozbité dveře nebo okno, hrozí dopravci pokuta v hodnotě 2 000 Kč. Ústecký kraj tato opatření zavádí kvůli častým stížnostem cestujících na zpoždění, špínu či netekoucí vodu. Kontroly budou probíhat pouze u osobních a spěšných vlaků; rychlíků se nová smlouva netýká, jelikož náklady na jejich provoz hradí ministerstvo dopravy.

Fotosoutěž Praha - Tu sobotu 7. března si téměř celé Česko užívalo jen šedivé oblohy a deště, přesto se v jeho severozápadním koutě potloukalo okolo tratí nezvykle mnoho lidí. Další výpad německého spolku Flügelradtouristik na české území totiž směřoval do Českého středohoří, které díky němu zažilo nevídanou návštěvu parní lokomotivy řady 52 spolu s dlouhou soupravou vozů ze sedmdesátých let. ŽelPage jako partnerský web vypsal tradiční fotosoutěž z této akce a sešlo se nečekaně mnoho pěkných úlovků. Hlasovat pro ně můžete zde:

Formulář pro hlasování

3.3.2009 - 21:48 - Trať 130 zablokovalo auto uvízlé pod mostem, zavedena NAD

Teplice - Doprava v Ústeckém kraji dnes večer zažívá horké chvilky. U podjezdu železniční tratě č. 130 mezi stanicemi Teplice v Čechách a Řetenice totiž neodhadl řidič nákladního automobilu výšku svého vozidla, načež v podjezdu uvízl. Kvůli podezření na poškození mostu byl daný úsek tratě vyloučen z provozu a osobní vlaky byly krátkodobě nahrazeny autobusovou dopravou. Výjimku tvořily vlaky R 607 a R 616, které jely odklonem přes Úpořiny. Zpoždění rychlíků dosahovala více než dvou hodin.

Na trati mezi Slaným a Louny, foto: Tomáš Hádek Kolín - Přesně týden po výletu s M 262.0209 do Větřní se konala další akce s vozidly z "depa" Červené Pečky, tentokrát s "rosničkou" T 334.0797 a přívěsným vozem Bix. V plánu byla trasa Kolín - vlečka ČKD Kutná Hora - Čáslav - Třemošnice a zpět - Kolín, následně jako rychlík do Loun a jako smíšený vlak zpět do Kolína. Jak nakonec akce dopadla, jsem se pokusil shrnout do krátkého reportu.

M 262.0209 na vlečce Kájov - Větřní, foto: Petr MarekVětřní - V sobotu 17. ledna 2009 se uskutečnila jízda motorovým vozem M 262.0209 z Velimi do jihočeské vesničky Větřní spojená s exkurzí do místních papíren a návštěvou její vlečky.

Cesta z Velimi probíhala celkem hladce, ovšem nezklamaly tradičně Úvaly a Malešice, kde jsme nabrali nepatrné zpoždění. Další cestující přistupovali v Praze-Hostivaři a Čerčanech. Následovala fotozastávka ve Střezimíři. Vlak zastavil pro nastupující ještě v Českých Budějovicích a Kájově. Jediné zdržení oproti plánu bylo v Boršově.

Z Kájova nás čekalo stoupání do stanice Úvrať se 42‰, dále do papíren Větřní pro změnu více než 46‰ klesání. Vlečka patří ke sklonově nejnáročnějším tratím v bývalém Československu. Do cíle jsme dorazili po 14.00 hod. Projeli jsme vlečku JIP Větřní, na kterou navázala již zmíněná exkurze v papírnách. Jelikož cesta byla pouze jednosměrná, bylo třeba dopravit účastníky na nejbližší stanici ČD zpět do Kájova. Motorák zvládl celou jízdu bez nejmenších problémů, akce proběhla podle předpokladů a snad se cestujícím i líbila. O průběhu akce ale nejlépe přecijen promluví fotoreportáž.

8.1.2009 - 19:14 - Na Hungarii zahořel jídelní vůz

EC 170 Hungaria, Bezpráví, foto: DuhyÚstí nad Labem - Nepříjemný incident dnes postihl vlak EC 171 Hungaria. Menší požár jídelního vozu maďarských MÁV si totiž dnes dopoledne vynutil zásah hasičského sboru i vypnutí troleje. Konečný účet celého dne zatím ještě není dopsaný, protože zpoždění vlaků ovlivňuje ještě teď. Postižená Hungaria přišla k více než dvouhodinovému zpoždění, přes hodinu bylo mimo provoz i celé ústecké hlavní nádraží. Příčinou požáru byl podle prvních zpráv defekt topného kabelu.

zdroj: iDNES.cz/ČTK

Logo ČD (eShop), (www.cd.cz)Brno, Chomutov - Na počátku letošního roku byly na podporu nové koncepce dálkové dopravy objednávané Ministerstvem dopravy ČR vyhlášeny dvě nové akviziční slevy. Výše akvizičního relačního jízdného pro relaci Praha - Brno byla stanovena na 175 Kč, pro relaci Praha - Chomutov na 125 Kč. Slevy však v platnosti nevydržely ani rok a s příchodem nového jízdního řádu byly z nabídky Českých drah bez upozornění staženy.

stanice Chabařovice, foto: prumysl.unas.czChabařovice - Jedno ze stále řešených dilemat při plánování jízdního řádu je zcela typické - mám tu zastavit nebo projíždět? Kritickým se toto rozhodnutí stává v okamžiku, kdy už nejde jen o dilema neprodlužovat kvůli obsluhovaným jednotlivcům cestovní dobu většině a nesrážet tak časovou atraktivitu spojení, ale když je cílem spolehlivě spojit dva přestupní uzly a jízdní doba neúprosně tlačí k projíždění. A to se často stává například v Ústeckém kraji, jak ukazuje tento příspěvek.

kolejeLouny - Trochu stranou poměrně bouřlivých změn v českém železničním průmyslu změnil majitele i výrobce nákladních vozů Lostr Louny. Od osmi dosavadních majitelů podnik koupila poradenská firma Aliafin. I když by se zdálo pravděpodobným, že firmu záhy prodá dále, vehementně to ústy svého vedení popírá. "Nový vlastník považuje investici za dlouhodobou, jeho hlavním cílem je zvyšování výkonnosti společnosti, především se zaměřením na zvýšení přidané hodnoty. Plánovány jsou i investice do technického vybavení výroby a do areálu společnosti," uvedlo vedení firmy na svém webu.

Ilustrační obrázekLovosice - První sezona muzejního provozu na trati číslo 113 byla úspěšná. Alespoň to tvrdí organizátoři, kteří za deset prázdninových sobot napočítali přes 900 cestujících. Každou sobotu celé letní prázdniny ukrajoval "hurvínek" M 131.1280 své kilometry při vozbě osobních vlaků z Lovosic do Mostu a zpět po trati, jíž se stále častěji říká Švestková dráha. Tyto turistické vlaky si u Zubrnické museální železnice, jíž dotyčný motorový vůz patří, objednal Svazek obcí Integro sdružující většinu obcí a měst podél Švestkové dráhy. Ačkoliv motoráček jezdil teprve prvním rokem, setkal se s organizátory nečekanou odezvou.

Ilustrační obrázekPraha - Mimořádně povedeným počasím obdařil Svatý Petr v sobotu severní část Čech, jako by věděl, že se na tratích 081 a 086 chystá asi největší parní svátek v roce. Nebo že bude potřeba prolomit letošní smůlu s počasím, která letos akce německého spolku Flügelradtouristik provází. Ať už je pravda jaká chce, na nepřízeň počasí se tentokrát nikdo vymlouvat nemohl, a tak očekáváme úrodu povedených snímků v naší fotosoutěži. Hlasovat můžete prostřednictvím tohoto formuláře.

Ilustrační obrázekPraha - Už potřetí pro vás přichystala ŽelPage a německá společnost Flügelradtouristik fotosoutěž. V sobotu 13. září se spolek projede malebnou krajinou na samém severu Čech z Děčína až do Liberce. Parní lokomotivu německé řady 52 budou patrně provázet i davy fotografů, kterým zcela jistě udělá radost podrobný jízdní řád celé akce, který ŽelPage získala od organizátorů. Dopolední jízda se natáhne, díky fotozastávce na novinském viaduktu, na celé sobotní dopoledne; naopak večer už bude nutné počítat se ztíženými světelnými podmínkami. Vlak se totiž na zpáteční cestu vydá až po páté hodině odpoledne.

Ilustrační obrázekÚstecký kraj - Ombudsman Otakar Motejl prošetřil okolnosti vydání správního rozhodnutí o zrušení tratě 132 "Kozí dráhy" a došel ve své závěrečné zprávě k závěru, že rozhodnutí bylo vydáno v rozporu se Státní politikou životního prostředí a především s Dopravní politikou České republiky. Nebyly prý také dodrženy všechny nutné podmínky, vedoucí k možnosti zlikvidovat trať, a z celého postupu je znát snaha co nejdříve uvolnit pozemky pro stavbu dálničního přivaděče. Verdikt ombudsmana je ovšem zřejmě jen výkřikem do tmy, protože jeho rozhodnutí nejsou pro žádný orgán státní správy závazná.

Ilustrační obrázek Měděnec - 6. dubna 2008 jsem podnikl cestu na Měděnec, ze kterého se vyklubala zásluhou ochotného správce areálu prohlídka zdejšího bývalého dolu na železnou rudu. Během ní jsem mohl zhodnotit jak vypadá areál léta po ukončení své činnosti. Zároveň jsem objevil jedno zapomenuté kolejové vozidlo.

« Newer messages | 1 ... 4 5 6 7 8 ... 17 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2020 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 07:51
sets at 16:36
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...