..: Fotosoutěž s Flügelradtouristik I/2009 - hlasování :..

Fotosoutěž Praha - Tu sobotu 7. března si téměř celé Česko užívalo jen šedivé oblohy a deště, přesto se v jeho severozápadním koutě potloukalo okolo tratí nezvykle mnoho lidí. Další výpad německého spolku Flügelradtouristik na české území totiž směřoval do Českého středohoří, které díky němu zažilo nevídanou návštěvu parní lokomotivy řady 52 spolu s dlouhou soupravou vozů ze sedmdesátých let. ŽelPage jako partnerský web vypsal tradiční fotosoutěž z této akce a sešlo se nečekaně mnoho pěkných úlovků. Hlasovat pro ně můžete zde:

Formulář pro hlasování

Pravidla se také nemění - každý autor mohl vložit až pět fotografií, které budou další dva týdny vystaveny k posouzení veřejnostít. Z autorů pěti nejúspěšnějších fotek poté vylosujeme jednoho šťastlivce, který obdrží lístek na červnovou jízdu téhož spolku z Drážďan do Prahy a zpět, další účastníci se mohou těšit na propagační materiály ŽelPage. Hlasovat můžete do půlnoci 5. dubna.


Honza Beránek / JTB | 26.3.2009 (17:25)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on ŽelPage

More from ČR Ústecký Česká republika (celá)


  1 2      Zpráv na stránku:   
Registered user JN 
11.03.2009 (14:17)  
Já bych chtěl apelovat/poprosit všechny fotiče, aby se zapojili do zveřejňování fotografií z této nebo obdobných akcí - ať už v rámci soutěží, e-galerií nebo dalších míst k tomu určených. Jak vidím osobně na akcích, řada z vás má špičkové záběry (tradiční i netradiční), které jsou po akci zahrabané někde na HDD nebo kolují pár e-maily. Myslím, že je to velká škoda. Jednak nemůžeme být všichni všude, ne všichni na to máme, neznáme tak dobře okolí tratí nebo nemáme takové zkušenosti. Všichni víme, kolik nás tam v sobotu bylo (a kde...;), tak pokud nejste vysloveně syslové, a máte aspoň trochu chuť se s fotografiemi pochlubit, vykašlete se na narážky/ego/vynal.peníze a udělejte to...aspoň tentokrát, kdy vás o to pořadatel víceméně žádá.
Correspondent or Member of ŽelPage topič  mail  
11.03.2009 (12:29)  
JTB: Kdybys raději pořádně četl co jsem napsal. Jediným smyslem mého komentáře bylo oddělit dva různé přístupy pořádání jízd parních vlaků. Nevím, kde je ve zcela věcném komentáři popisujícím stav věcí, nějaké rejpání do něčeho či do někoho.
11.03.2009 (8:39)  
Však podle mě je snaha p. Reitmanna ohledně fotek motivována právě tím, že se nejedná o fotovlaky, a tudíž od lidí, kteří vlakem jedou, moc kvalitních fotek nedostaneš. Proto je asi nejsnazší cestou oslovit (třeba formou soutěže) železniční fotografy, kteří se akce zúčastní "externě". Němci se projedou na výlet, Češi si napráskají fotky a poděli se o ně s Němci a všichni jsou (doufám) spokojeni:-). Objednané fotovlaky bych sem vůbec nepletl, to je naprosto odlišná záležitost. Tam morální právo k focení náleží pouze těm, kteří si vlak zaplatili (s určitými stupni volnosti samozřejmě), ale nerad bych tu zase vířil debatu, která se pravidelně opakuje třeba na jistém diskuzním dopravním serveru:-).
11.03.2009 (3:18)  
Topič: myslím, že to je bouře ve sklenici vody. Přístup pana Reitmanna je ukázkový a velmi přátelský, takže sehnat JŘ je celkem snadné. Věc druhá je mít svolení ho vylepit na ŽP, kde ho najde stonásobek potenciálních fotičů, než na nějakém německém webu. Ale chápu, že ty si rejpnout prostě musíš;)
Correspondent or Member of ŽelPage topič  mail  
10.03.2009 (23:57)  
Vlad: Rád bych některé záležitosti uvedl na pravou míru. Jízdní řády a většinou velmi podrobné jsou volně přístupné na oficiálním webu německého spolku ke každé jízdě pár dní před termínem nebo stačí požádat majitele / vedoucího spolku, který ochotně zašle JŘ mailem. Oni nepořádají fotovlaky, které musí zaplatit pár desítek fotografů, ale veřejné jízdy, které se financují z jízdného. Hlavním cílem je výlet parním vlakem někam do Čech (cestující mají vždy možnost věnovat pár hodin prohlídce nějakého českého města). Občas udělají pro cestující nějaký fotohalt, ale spíše výjimnečně. :-)
Editor or ŽelPage Administrator Vlad  mail  
10.03.2009 (23:22)  
Páňulo, z Vaší strany zjevně nebyl pchopen celý záměr této (opakující se) akce.

Předně si zaslouží velké ocenění JTB, který takovéto "akce" projednává se zahraničním partnerem, domlouvá poskytnutí podrobného jízdního řádu (na mnoha jiných akcích jej dostanou jen ti, kteří finančně přispějí k jízdě takového historického vlaku) a může fotografům nabídnout jízdenku na další jízdu! Jízdenka za nejlepší fotku - to je jistě skvělá motivace.

A pokud Vás Josef Petrák vyzve, abyste zkusil něco podobného připravit - tak si uvědomte, že to - pokud chcete udělat věc kvalitativně srovnatelnou - není o tom jen napsat článek. Sežeňte pdorobný jízdní řád a zkuste fotografům nabídnout nějakou odměnu. Tohle všechno vyjednejte, domluvte. Pokud to zvádnete, bude v mých očích borec. (Jinak jen remcala.)
10.03.2009 (23:17)  
"Prostě vždy je lepší více, jak méně. A i kdyby nebylo, tak o tom lidé aspoň ví... ;)"
tak to bych neřekl.Naopak tyto akce jsou většinou pro našince přísně utajené a že se provalí....holt češi...
10.03.2009 (23:12)  
No... Já spíše myslel, že někdo půjde někde na svůj flek a cvakne si to 1 - 2, ne že si koupí fotopas popřípadě jízdenku a bude je pronásledovat...
Co do počtu "vedlejších fotičů," když to jede pro německé fotografy a jede to narvané vůbec nejde...
Prostě vždy je lepší více, jak méně. A i kdyby nebylo, tak o tom lidé aspoň ví... ;)
10.03.2009 (23:06)  
Je vidět, že jsi nikdy na podobné akci nebyl. Češi, když už platí...., tak platí určitou, spíš symbolickou částku takýe přínosem na akci rozhodně nejsou a navíc těch němců je tam tolik, že mají dost svých fotek než aby potřebovali nějaké od nás..
10.03.2009 (22:49)  
To gratis je v uvozovkách. Rozhodně jsem to nemyslel tak, že by v tom byly jakékoliv finance, ale že prostě bude více fotek. Reklamu snad nemusím vysvětlovat. I když to jede naprané již ze SRN tak i tak se tam může objevit Čech, který by jinak o tom neměl páru. Tím zase nechci říct, že by tady ŽP dělalo komerci, ale zase tyto soutěže jsou z většiny o sousedech ze SRN...

Všem doporučují lépe chápat diakritiku, než se tady někdo bude opírat do trotlů.
Příště napíšu jen fotky, aby si někdo nemyslel, že to musí být notně "akreditovaní" fotografové ze ŽP, ale prostě všichni, kdo si to budou chtít vyfotit a potom to popřípadě někde plácnout.
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko