..: Zloději ukradli koleje, po kterých měl jet vlak :..

Ilustrační obrázek Most - Jen několik hodin dělilo od vykolejení vlaku na trati č. 113 Obrnice – Čížkovice. Zloději zde poblíž obce Bělušice odšroubovali a ukradli 25 metrů kolejnic. Na vážné narušení přišli náhodou pracovníci ČD pár hodin předtím, než měl tudy projíždět vlak s cisternami. Správci kolejí odhadli výdělek zlodějů z prodeje odcizených kolejí na 10 000 korun. „Krádež takového rozsahu je opravdu výjimečnou záležitostí. Mohlo skutečně dojít k neštěstí,“ říká Radek Joklík z tiskového oddělení ČD.

"Případ je kvalifikován jako trestný čin krádeže a pachateli tohoto trestného činu hrozí trest odnětí svobody až na 2 roky," uvádí mluvčí Okresního ředitelství Policie ČR v Mostě Ludmila Světláková. Trať z Obrnici do Čížkovic již půl roku ČD využívají pouze k nákladní dopravě. Pravidelná osobní doprava byla zrušena loni v prosinci.

Stovky kilometrů kolejí ale není podle železničářů možné uhlídat. Jak tvrdí, je třeba změnit legislativu. Návrh novely zákona, který by výkup od zlodějů znemožnil, už leží ve sněmovně. Novelu zákona o odpadech by poslanci měli projednat už tento čtvrtek.

zdroj: Mostecký deník, ČT24 a Švestková Dráha.


Adys Poslat mail autorovi | 20.6.2008 (16:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Nehody a mimořádnosti

More from ČR Ústecký


  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   
Registered user misa 
23.06.2008 (21:18)  
Tvrdý tresty.A taky pro ty co to vykoupili!!!Ať mi nikdo netvrdí,že státní znak někdo někde našel,nebo celý dekl z kanálu kde je navíc ještě logo města.Dřív si to nikdo netroufl!!A to samý pro ty chudáky a ubožáky čmárače.A s tím uranem souhlasím.Nebo když přinesou do výkupny 1.5 tuny kolejnicových spojek,nebo 5km trolejového drátu,nového!! určitě to neměl na půdě nebo ve sklepě.Tvrdě trestat!!!!Však by každý z nás změnil okamžitě názor na celou věc kdyby v tom vlaku co by mohl na té ukradené kolejnici vykolejit jel sám nebo někdo nám nejbližší!!!
Registered user bugear 
23.06.2008 (18:19)  
@Chikatetsujin: Občanky už jsou dávno. Myslíte, že jich nemají z čórek cizích habaděj?
Registered user Bartisko  mail  
23.06.2008 (17:06)  
Jak tvrdí, je třeba změnit legislativu. Návrh novely zákona, který by výkup od zlodějů znemožnil, už leží ve sněmovně. Novelu zákona o odpadech by poslanci měli projednat už tento čtvrtek....už leží ve sněmovně....a jak dlouho už leží? a až to schválí, beztak to naběhne až příští rok....poslanci=...........
23.06.2008 (1:51)  
Anowis: Mno, takže raději totalitu a diktátora? Předmětný problém je o neschopnosti aparátu počínaje poslanci, přes soudy a konče policií. Nic jiného.
Registered user Anowis 
22.06.2008 (21:13)  
At žije demokracie a tolerance!
22.06.2008 (0:39)  
Myslím, že několikaletá práce v uranových dolech nebo kamenolomech by podobné zlodějíčky odradila :-)))) Ne vážně... Toto bych neoznačil jako kráděž, ale kvalifikoval jako obecné ohorožení dle § 179. Na zakladě faktické konzumpce by se to už nekvalifikovalo jako kráděž :-) A mmožné tresty jsou definované v daném TČ respektive obecné části TZ...
Registered user Sova 
21.06.2008 (20:23)  
těm co to spáchali bych vůbec neubližoval,ba navíc bych jim dal pár dní volna.Po svázaní v nějakém zatuchlém sklepu se zazděnými okny by jistě po pár dnech změnili názor na krádeže :)
Correspondent or Member of ŽelPage mouka  mail  
21.06.2008 (20:07)  
karloslt: A fíra by nejspíš dopadl jako Břéťa. :-(
Registered user Kokso 
21.06.2008 (15:14)  
a čo takto: "kradol? - odťať! (ruku)" ... to by chodilo po svete jednorukých...

... ako by to asi dopadlo, keby tam tak ten možno plný cisternový vlak vykoľajil?
21.06.2008 (12:54)  
Trest smrti určitě ne ale krádež to podle mého (neprávnického) úsudku také není.

Trestní zákon říká, že trestného činu obecného ohrožení se dopustí ten, kdo úmyslně nebo z nedbalosti vydá lidi v nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví nebo cizí majetek v nebezpečí škody velkého rozsahu. Trestní sazba jeden rok až výjimečný trest.

Docela by mne zajímalo jaký byl důvod označit to za obyčejnou krádež.
  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko