..: All news and reports - ČR Zlínský :..

Vlak plný úsměvů ve ZlíněZlín - V pátek 1.6.2007 přijede již popáté do Zlína zvláštní "Vlak plný úsměvů". Tento vlak je určen pro zdravotně postižené děti v trase Pardubice - Zlín a zpět. Od zlínského nádraží budou děti přepraveny autobusy k ZOO Lešná. Rok 2007 je patnáctým rokem, kdy pořádají ČD spolu s Unií železničních zaměstnanců jízdy humanitárních vlaků. V programu letošního vlaku je kromě zoo také návštěva filmového představení, výstavy o cestovatelích Hanzelkovi a Zikmundovi na zámku ve Zlíně, výstavy klapek a další ve výškové budově. Kapacita letošního vlaku je již zaplněna.

17.5.2007 - 10:00 - Strojvedoucí nehodu nezavinil

Ilustrační obrázekJablůnka - Drážní inspekce již vyslechla strojvedoucího, který minulý týden řídil lokomotivu, jež narazila do hořícího tahače na železničním přejezdu mezi obcemi Jablůnka a Bystřička na Vsetínsku. „Činnost strojvedoucího s příčinou srážky příliš nesouvisí,“ říká mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar. Hlavní vyšetřovanou příčinou srážky tak nadále zůstává pomalá a nepřesná komunikace železničářů, kteří po oznámení hasičů okamžitě nepřerušili provoz na trati. Neusar uvedl, že případ se stále vyšetřuje a není uzavřen. Přesně zatím nelze označit osobu, která by byla za kolizi na trati zodpovědná. Nadále pokračují další výslechy. Dnešním výslechem strojvůdce inspekce také zkoumala skutečnost, proč strojvedoucí snížil rychlost lokomotivy ze 74 km/h na 44, což se zdálo inspektorům málo.

zdroj: Mladá fronta DNES

Ilustrační obrázekJablůnka - Za pondělní srážku lokomotivy a hořícího automobilového tahače na železničním přejezdu mezi obcemi Jablůnka a Bystřice na Vsetínsku může také strojvedoucí. Drážní inspekce proto příští týden prověří správné brzdění lokomotivy. Další prošetřovanou příčinou je i pomalá a nepřesná komunikace železničářů, kteří po ohlášení od hasičů okamžitě nepřerušili provoz na trati. Nehoda se stala 7.5.2007 krátce po půlnoci. Hořící tahač se v kolejišti zastavil podle řidiče kvůli technické závadě. Hasiči po příjezdu okamžitě zasáhli, krátce poté se spustilo výstražné zařízení a závory.

Ilustrační obrázekOstrožská Nová Ves - Úplné omezení spojů čeká od úterý železnici mezi Kunovicemi a Uherským Ostrohem. Důvodem k výluce traťové koleje bude modernizace a kompletní výměna výhybek v Ostrožské Nové Vsi. „Vlaky na daném úseku přestanou jezdit od 15.5. po 8 hod. a znovu vyjedou až 24.5. po 19 hod. Výluka tratě bude nepřetržitá,“ upozorňuje na uzavírku Radomír Vlček, technolog uzlové železniční stanice Otrokovice. Vlakové spoje budou po celou dobu výluky nahrazovat autobusy. Ty by měly podle železničářů v dostetečné míře pokrýt přepravu cestujících.

21.4.2007 - 20:00 - Z cisterny na nádraží unikl xylen

Cisterna, ČDValašské Meziříčí - Nebezpečná chemická látka xylen unikla v sobotu dopoledne z cisterny na vlakovém nádraží ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku. Hasiči vůz odtáhli mimo nádraží a zabránili dalšímu úniku látky, jejíž vdechnutí ovlivňuje vnímání a nervovou soustavu. Při havárii nebyl nikdo zraněn. Oznámil to mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Ivo Mitáček.

zdroj: Novinky.cz

Ilustrační obrázekVizovice - Řadě obyvatel valašských obcí se nelíbí plány na prodloužení železnice z Vizovic směrem na východ. Obávají se, že by tak mohli přijít o klid, který tam teď mají. Nejhlasitější odmítnutí trati se ozývá z Ubla. Starosta Ubla Jaroslav Šimek prohlašoval, že většina lidí nemá o železnici zájem. Starou Baťovu myšlenku na prodloužení železniční trati z Vizovic přes Lutoninu, Jasennou, Ublo, Bratřejov, Pozděchov a Prlov až do Valašské Polanky před pár lety oprášil Zlínský kraj.

Ilustrační obrázekRožnov pod Radhoštem - S nástupem jara přichází i tradiční jmeniny, na něž se nezapomíná ani v rodinách, kde se dané jméno nevyskytuje. Svátek budou mít všichni Josefové, Pepové. Město Rožnov pod Radhoštem pořádá při příležitosti svátku sv. Josefa tradiční Josefský jarmark a letos ve spolupráci s Českými drahami a Valašskou společností historie kolejové dopravy dokonce i s atraktivním parním vlakem.

Ilustrační obrázekZlínský kraj – České dráhy chtějí v nejbližších letech ve Zlínském kraji zajistit větší komfort cestujícím ve vozech i na nádražích. Revitalizace se dočká vozový park, některá nádraží a trasa mezi Otrokovicemi a Vizovicemi.

Ilustrační obrázekZlín - Práce na elektrifikaci železniční tratě Otrokovice - Zlín - Vizovice zřejmě začnou v roce 2009. Stavbaři budou na 25 km dlouhém úseku pracovat nejméně 2 roky. „Předpokládané náklady činí asi 3 miliardy korun,“ řekl Jiří Mlynář ze Správy železniční dopravní cesty.

Nepředpisové zastavení vozu bílým kapesníkemTovačov - V sobotu 24.2.2007 se konala jízda zvláštního vlaku po trati z Kojetína do Tovačova, po které od GVD 1981/82 nevyjely pravidelné osobní spoje. Zvláštní vlak byl veden motorovým vozem 842 011-9 ostravského DKV, který byl k dispozici od 9:00 hod., kdy skončil svou jízdu s osobním vlakem 3100 z Ostravy, do 10 hodin, kdy byl připojen coby hnací vozidlo na Sp 1649 do Rožnova pod Radhoštěm. Akce se zúčastnilo kolem 60 osob, což dosvědčuje zájem o "Tovačovku", která byla před 27 lety k nalezení v jízdním řádu coby trať 33d.

Ilustrační obrázekValašské Meziříčí - Kriminalistům z Valašského Meziříčí se podařilo vypátrat pachatele, který z lokomotiv kradl jejich měděné součásti. Českým drahám tak způsobil škodu za téměř 270 tisíc korun. „Zloděje ve středu zadrželi kriminalisté v Ostravě v místě jeho bydliště. Muž je nyní v policejní cele ve Valašském Meziříčí,“ informovala mluvčí vsetínské policie Lenka Javorková. Muž (51) navštívil lokomotivní depo ČD ve Valašském Meziříčí 5 krát.

Ilustrační obrázekVsetín - Obyvatelé Jablůnky nepříjemně zaskočila změna v plánech stavby silnice mezi Vsetínem a Valašským Meziříčím. Zatímco původní návrh počítal s tím, že se auta do obce dostanou mimoúrovňovým křížením s železnicí, upravený projekt nebezpečný přejezd ponechal v původní podobě. Vsetínský místostarosta Jaromír Kudlík tvrdí, že Jablůnka měla proti přejezdu více bojovat. „Byli jsme postaveni před hotovou věc,“ míní ale starosta Jablůnky Čeněk Hajný.

Ilustrační obrázekPopov - Na přejezdu v Popově u Štítné nad Vláří na Zlínsku se včera dopoledne srazil osobní vlak s osobním autem. Čtyři mladé lidi, kteří cestovali ve voze, převezli záchranáři do nemocnice. Jedna osoba utrpěla těžká zranění, ostatní lehčí, řekl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. V osobním vlaku cestovalo asi 10 osob, nikdo z nich nebyl zraněn. Provoz na trati byl obnoven ve 13:20. Srážka se stala na železničním přejezdu se světly bez závor.

Ilustrační fotoOtrokovice - Otrokovická radnice už má zpracovaný projekt na úpravu prostoru před železničním nádražím. Jde o největší plánovanou investici v následujících letech. „Rekonstrukce přijde na 34 milionů korun a město na ni chce získat peníze z Evropské unie,“ řekl místostarosta Otrokovic Stanislav Mišák.

Ilustrační obrázekZlín - Veřejnou dopravu ve Zlínském kraji používá podle společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje 90 tisíc cestujících denně. 15 tisícům z nich ale nevyhovuje. Přitom například v příhraničí Královéhradeckého kraje spojů přibývá. Tamní protějšek zlínského krajského koordinátora, společnost OREDO, řeší dopravní problémy zapadlých obcí jednotným dopravním systémem. Ten však Zlínskému kraji dosud chybí.

« Newer messages | 1 2 3 4 5 6 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2019 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 06:43
sets at 19:08
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...