..: All news and reports - ČR Karlovarský :..

Ilustrační obrázekKarlovy Vary - Italská společnost Grandi Stazioni získala do třicetiletého pronájmu kromě pražského hlavního nádraží také budovy nadraží v Karlových Varech a Mariánských Lázních. Oproti Praze, kde již začaly stavební práce, rekonstrukce nádraží v lázeňských městech začnou pravděpodobně až během letošního roku.

14.3.2007 - 17:56 - Vlak srazil důchodce, který si na kolejích zavazoval boty

Ostrov nad ohříOstrov nad Ohří - Těžká zranění včetně zlomené pánve, lopatky, žeber a klíční kosti utrpěl v úterý krátce před 23. hodinou v noci 62letý muž, kterého srazil na nádraží v Ostrově na Karlovarsku vlak, když si v kolejišti zavazoval tkaničky. "V době, kdy projížděla souprava osobního vlaku od Chomutova směrem na Karlovy Vary, se muž zdržoval v prostoru tohoto kolejiště, klečel na kolenou a zavazoval si obuv," popsala událost mluvčí západočeské policie Ilona Týmlová. "Po výstražném zvukovém signálu vyslaným strojvedoucím lokomotivy a po slovním upozornění výpravčího stanice se muž snažil před přijíždějícím vlakem utéci, ale nestihl to," dodala s tím, že muž byl sražen předním pravým nárazníkem lokomotivy a odhozen mimo kolejiště.

zdroj: Novinky.cz

Ilustrační obrázekCheb - Dne 14.2.2007 přijela na nákladním vlaku z Chomutova lokomotiva Sergej T 679.1600 (781.600-2), aby se v PJ Cheb podrobila opravě dieselu. V první fázi oprav bylo nutné odstranit závadu v palivovém okruhu a přezkoušení všech zařízení potřebných pro chod motoru. Byla odstraněna příčina nízkého tlaku nafty a odstraněna vodní netěsnost 6. válce. Po opravě byla lokomotiva odzkoušena jízdou po obvodu žst. Cheb. Do konce týdne bude ještě provedena kontrolní jízda na trati Cheb - Chomutov a lokomotiva se vrátí zpět do svého domovského depa Chomutov (PS Chomutov).

23.2.2007 - 21:00 - Urazil závoru a potom ujel

Ilustrační fotoFrantiškovy Lázně - Chebští policisté hledají svědky nehody, která se stala ve středu kolem 18:15 hodin na železničním přejezdu u Františkových Lázní. Řidič blíže nezjištěného nákladního automobilu zde urazil závoru a ujel. „Řidič nerespektoval výstražné zařízení, vjel na železniční přejezd a urazil sklápějící se závoru. Poté odjel směrem na Aš,“ uvedla mluvčí chebské policie Radka Růžičková s tím, že by se mělo jednat o nákladní automobil určený pro převoz dřeva s přívěsem nebo návěsem. K objasnění nehody policisté žádají svědky, aby se přihlásili na skupině dopravních nehod chebského dopravního inspektorátu, zavolali nebo se obrátili na kterýkoliv útvar Policie ČR.

zdroj: Právo

5.2.2007 - 23:00 - Muž si asi krátil cestu, zemřel

Ilustrační obrázekCheb - Mrtvého šestapadesátiletého muže našli dnes ráno železničáři při kontrole trati v areálu chebského nákladového nádraží. „Muž si tudy asi v noci krátil cestu a srazil ho projíždějící vlak. Na místě podlehl vážným poraněním hlavy. Lékař při ohledání těla nenašel žádné stopy cizího zavinění,“ informovala policejní mluvčí Jolana Číhová. Ke zjištění přesné příčiny smrti ale byla nařízena soudní pitva. Případ ještě vyšetřují chebští kriminalisté.

zdroj: Mladá fronta DNES

3.2.2007 - 22:00 - Ohrožené vlaky do Saska jezdit budou

Ilustrační fotoKarlovy Vary - Ohrožená vlaková doprava z Kraslic do Německa, kterou Karlovarský kraj odmítl dotovat, zřejmě nakonec zůstane zachována. Prohlásil to včera náměstek hejtmana Jan Zborník. „Jednáme se společností Vogtlandbahn a se sdružením dopravců na saské straně. Vlaky jezdit budou,“ řekl Zborník. Další podrobnosti odmítl sdělit a dodal, že jasno v celé věci bude do konce února. „Pokud nechceme působit destruktivně, musíme se dohodnout,“ poznamenal Zborník.

zdroj: Mladá fronta Dnes

1.2.2007 - 23:00 - Ukradl tisíc spojnic mezi kolejemi a pražci

Ilustrační obrázekKarlovy Vary – Z trestného činu poškozování a ohrožování provozu obecně prospěšného zařízení byl obviněn muž (51) z Klatov, který během března loňského roku odcizil na železniční trati Rakovník – Bečov nad Teplou celkem tisíc ocelových spojnic mezi kolejemi a pražci. „Odcizené vrtule mají zajistit spojení kolejnice s podkladnicí k dřevěnému pražci,“ vysvětlila mluvčí karlovarské policie Zdenka Papežová s tím, že muž odcizil spojnice v úseku tratě mezi Štědrou a Smilovem. „Svým jednáním ohrozil provoz obecně prospěšného zařízení a možná i životy lidí,“ dodala mluvčí s tím, že vlak mohl na takto rozebrané trati vykolejit.

zdroj: Právo

Ilustrační obrázek - Esmeralda a KasandraKarlovy Vary - Snahy o zapojení železnice do městské hromadné dopravy se datují od konce 19. století. Městské dráhy, známé v německy mluvících zemích pod zkratkou S-Bahn, jsou významnou součástí dopravní obslužnosti v řadě velkých sídel. K zapojení železnice do MHD došlo v nedávné době v Praze a zajímavá myšlenka na využití železnice v dopravní obslužnosti města se objevila i v Karlových Varech.

Ilustrační obrázekKarlovy Vary - Trať z Mariánských Lázní do Karlových Varů byla otevřena 17.12.1898. Hned od počátku drážní dopravu na této trati zajišťovaly státní železnice, byť dráhu postavila společnost Eisenbahn Karlsbad–Marienbad.

ViamontKraslice - Riziko, že vlaky přestanou jezdit přes hranici z Kraslic do německého Klingenthalu a dál do Zwickau, se zvyšuje. Milionové ztráty dopravní společnosti Viamont na trase Kraslice - hraniční přechod odmítl už před měsícem platit Karlovarský kraj a stejný postoj tento týden zaujalo i české ministerstvo dopravy. Na trase, která je po rekonstrukci v provozu teprve od května 2000, se přitom ročně sveze téměř 100 tisíc cestujících - hlavně na nákupy, do škol a do práce.

Přejezd !!! Chodová Planá - Dnes ve 12.15 hodin nákladní vlak v Chodové Plané na železničním přejezdu se světly a závorami srazil 61letého muže. Muž na přejezd vstoupil v době jeho výstrahy, přešel koleje, ale zůstal stát v průjezdném průřezu. Lokomotiva jej zachytila, aniž by si toho strojvedoucí povšiml. S těžkým zraněním byl transportován do nemocnice. Jedná se o stejný přejezd, kde se v loňském roce opakovaně střetly vlaky s kamionem: Tisková zpráva DIČR

Sokolov - Lidé, kteří budou chtít cestovat ze Sokolova autobusem či vlakem, se mohou těšit v budoucnu na moderní dopravní terminál. Ten bude stát v prostorách nynějšího vlakového nádraží a na přilehlých pozemcích. Kromě nových objektů zde vzniknou i místa na parkování a celá tato část města by měla mít podle vedení města lepší vzhled.

Radnice podepsala s Českými drahami smlouvu o koupi pozemku v Nádražní ulici. Cena byla přes 3 miliony korun. „Na výstavbu dopravního terminálu počítáme i s penězi z Unie,“ řekl starosta Sokolova Karel Jakobec.

Ilustrační fotoKarlovy Vary - Po nejrůznějších odkladech a průtazích začne italská společnost Grandi Stazioni pravděpodobně již na jaře příštího roku opravovat vlakové nádraží v Karlových Varech a Mariánských Lázních. Zpustlé železniční nádraží se tak promění v moderní centrum nákupu, kultury a služeb. Původně měly stavební práce začít letos v polovině roku. Statistický průzkum ale ukázal, že karlovarská nádražní budova je ve špatném stavu. „Obě dvě nádraží v Karlovarském kraji začneme rekonstruovat v prvním čtvrtletí příštího roku,“ potvrdil zástupce Grandi Stazioni Martin Hamšík.

ViamontKarlovy Vary - Od neděle dopravuje místo Českých drah cestující po železnici mezi Karlovými Vary a Mariánskými Lázněmi společnost Viamont. Vozí je moderní vlaková souprava RegioSprinter. Cesta je tak pro lidi rychlejší a pohodlnější. Navíc České dráhy chtěly za jízdenku pro jednoho člověka 76 korun a u Viamontu se platí 44 korun. „Provoz na této trati budeme zajišťovat na objednávku kraje po dobu 4 let,“ řekl František Kozel z vedení Viamontu. „Ceny jízdného nemáme v plánu v nejbližší době měnit. Jízda mezi lázněmi se zkrátí asi o 15 minut. Lidé mohou využívat čipové karty, které koupí přímo ve vlaku. Souprava má také dva motory, takže se dá vždy dojet alespoň s jedním,“ dodal Kozel.

ilustrační obrázek Loket - V pátek 8. prosince 2006 projel po více než devíti a půl letech první vlak přes ocelový most přes řeku Ohři v Lokti. Stalo se tak u příležitosti slavnostního zahájení provozu na rekonstruovaném úseku trati mezi zastávkou a nákladištěm Loket předměstí a nádražím Loket.

« Newer messages | 1 ... 3 4 5 6 7 ... 10 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2020 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:02
sets at 20:56
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...