..: Aktualitások és cikkek :..

Ilustrační obrázekBratislava - Na akci 3. narozeniny VLAKY.NET, při které 5. května vyjede legendární rychlík Tekov z Bratislavy na okruh po tratích bez pravidelné osobní dopravy přes Zlaté Moravce, bude podle sdělení redakce VLAKY.NET definitivně nasazena lokomotiva T679.019 zvaná Pomeranč.

Ilustrační obrázekKralupy nad Vltavou - Oficiálně bylo potvrzeno, že se policie intenzivně zajímá o třiašedesátiletého výpravčího, který zastavil provoz na jiné trati, než na které se stala v pondělí v noci nehoda - na železničním přejezdu u Vraňan. O nehodě informovala ŽelPage, ve zprávě naleznete i fotografie z místa nehody. Výpravčí je stíhán pro podezření z obecného ohrožení. Uvedl to mluvčí středočeských policistů Pavel Truxa televizi Nova. Při srážce rychlíku s osobním autem, které stálo na přejezdu, utrpěli 4 lidé lehké zranění. Škoda byla vyčíslena na více než 40 milionů Kč. Policie již ve středu obvinila z obecného ohrožení a pokusu o pojistný podvod trojici mužů. Dva z nich vzal soud do vazby, třetí je vyšetřován na svobodě.

Ilustrační obrázekPraha, Berlín - V noci ze soboty 24.3.2007 na neděli 25.3.2007 proběhne ve 2:00 hod. změna času na SELČ (čas se posune o 1 hodinu dopředu). Změna času se dotkne zpravidla pouze nočních vlaků.

DSBKøbenhavn - Letos opět nabídnou DSB svým cestujícím levnou projížďku vlakem v Dánsku - a současně šanci na krásné zážitky z cesty. Den DSB bude stejně jako loni v pátek po Dni Nanebevstoupení (což je státní svátek), tedy 18. května. Prodej místenek začal už v neděli 18.3.2007.

Foto 1Kralupy nad Vltavou - V pondělí 19.3.2007 krátce po půl desáté večer vykolejil mezi Vraňany a Cítovem u Kralup nad Vltavou rychlík jedoucí z Prahy do Děčína. Stalo se tak po střetu s automobilem na železničním přejezdu chráněném závorami a světelnou signalizací.

Nehoda, při které vykolejila lokomotiva a tři vozy rychlíku, se obešla bez většího počtu zraněných, výše škody se pohybuje v řádech desítek milionů korun. Rychlík na přejezdu narazil do uvězněného osobního automobilu v rychlosti cca 140 km/h. Lokomotiva vykolejila a sjela z železničního náspu na pole, první až třetí vůz zůstaly stát napříč na kolejích, jeden z nich je nakloněný na bok. Při nehodě byl podle předběžných informací zraněn strojvedoucí a jeden cestující ve vlaku.

Aktualizace 20.3., 11:00 (-cspsv-)

Foto 2 V návaznosti na nehodu jsou vlaky odkláněny přes Lysou nad Labem, kde mění směr (EN 353 a R 379 projíždí se zpožděním kolem 60 minut). Zpoždění se díky tomu přenáší i na ostatní vlaky (např. Os 9409, 40 minut).

Aktualizace 20.3., 13:00 (-cspsv-)

Policie podezřívá 3 muže z pojišťovacího podvodu. Audi bylo dle domněnky nastraženo na koleje úmyslně. V případě, že se podezření potvrdí, hrozí viníkům obvinění z pojišťovacího podvodu a obecného ohrožení.

Aktualizace 20.3., 23:00 (-jrtrain-)

Podle posledních informací z médií (Česká televize, iDnes.cz), se potvrzuje podezření o pojistném podvodu. Policie již zatkla tři podezřelé osoby. Ty se měly dopustit pojistného podvodu tím, že chtěly poškodit automobil na kolejích a poté s ním z místa odjet. Škodu na automobilu pak plánovali uplatnit na pojišťovně. Nicméně se auto v kolejích zaklínilo a pachatelé jej nebyli schopni vyprostit. Ještě před srážkou se k vozidlu dostala Policie ČR, která přivolala hasiče k vyproštění vozidla a též kontaktovala výpravčího ve Vraňanech kvůli zastavení vlaků na trati. Bohužel došlo k mylné informaci ohledně umístění přejezdu a výpravčí zastavil provoz na jiné trati a to z Vraňan do Straškova.

Aktualizace 20.3., 23:50 (-cspsv-)

Ve 22:10 hod. byl obnoven provoz po jedné koleji. Tím byla ukončena náhradní autobusová doprava i odklony vlaků. Včerejší vykolejení rychlíku si vyžádalo 1 těžké a 4 lehká zranění.

Ilustrační obrázekPraha - Nářky cestujících na úroveň cestování na železnici neberou konce. Pokud však chce Česko dosáhnout v kvalitě železniční dopravy úrovně obvyklé v západní Evropě, musí investovat zhruba 100 miliard do obnovy souprav pro osobní přepravu. Spočítalo to ministerstvo dopravy. "Musí to být do 15 let, jinak to nemá smysl," řekl náměstek ministra Petr Šlegr. Pokud by se obnova vozového parku protáhla, Česko by náskok nikdy nedohnalo.

19.3.2007 - 21:00 - V.I.P Pendolino - Lucie Bílá

Ilustrační obrázekPraha - V neděli 25.3.2007 bude cestovat na palubě vlaku SC 75 Smetana Lucie Bílá v rámci projektu V.I.P. Pendolino v úseku Praha Holešovice - Brno hl. n. Ve 13:00 hod. proběhne v ČD Lounge ve stanici Brno hl.n. autogramiáda Lucie Bílé, při které představí své nové trojalbum a přímo v ČD Lounge ho pokřtí návrhářka Liběna Rochová.

zdroj: České dráhy

Ilustrační fotoTrať 180 a 183/185 - Od dnešního dne do 23.3.2007 budou na trati 180 v úsecích mezi stanicemi Plzeň hl.n. (Jížní předměstí) a Nýřany (Vejprnice) probíhat v čase od 7:25 do 13:15 denní výluky, při kterých bude vyloučen veškerý provoz na trati.

Ilustrační obrázekPraha - Na pražském hlavním nádraží byla pokřtěna „Kuřecí lokomotiva“. Společnost Railreklam za významné podpory ČD zrealizovala další reklamní nástřik, v pořadí již 16. celodekorované reklamní lokomotivy. Stroj v barvách projektu Pomozte dětem, který organizují Česká televize a Nadace rozvoje občanské společnosti, bude k vidění na trati Praha – Plzeň od konce března. Nástřik i provozování je darem společností ČD a Railreklam tomuto nejznámějšímu charitativnímu projektu v ČR.

19.3.2007 - 13:00 - Vodafone D2 a DB vyvíjejí novou elektronickou jízdenku

Ilustrační obrázekBerlín - Mobilní telefon by měl v budoucnu nahradit papírovou jízdenku. Vodafone D2 ve spolupráci s DB a dalšími partnery, připravují novou službu, která ponese název Touch&Travel. První fáze testování by měly odstartovat v průběhu roku 2007 na trati mezi Berlínem a Hannoverem, ve vybraném úseku berlínského S-Bahnu a v rámci postupimské městské hromadné dopravy. V budoucnu budou všechna nástupiště a všechny zastávky vybaveny tzv. Touchpointy, zde se cestující přichlásí stisknutím tlačítka na telefonu a ve výstupní stanici odhlásí. Registrovaným cestujícím pak budou 1x měsíčně zasílány výpisy, které následně uhradí.

zdroj: DB, Bahnnews

19.3.2007 - 12:53 - Srážka vlaku s automobilem u Jirkova

Ilustrační obrázekChomutov - Dnes v 6:55 hod. se na trati mezi Odbočkou Dolní Rybník a Jirkovem střetl osobní vlak s osobním automobilem Citroen AX. Ke střetu došlo na nedávno nově zrekonstruovaném železničním přejezdu zabezpečeném výstražnými světly, kde jsou velmi dobré rozhledové poměry. Osobní vlak jel z Chomutova do Jirkova, v době nehody byla světla na přejezdu v činnosti.

Řidič automobilu byl při nehodě těžce zraněn a převezen do nemocnice. Škoda byla vyčíslena 70 tisíc korun na vlaku a 30 tisíc korun na automobilu. Provoz na trati byl obnoven v 9.20 hodin.

zdroj: Drážní inspekce

DroužkoviceBřezno u Chomutova - Osud sedmikilometrového úseku Buštěhradské dráhy se naplnil v pátek 16.3.2007, kdy došlo k vyloučení traťového úseku Březno u Chomutova – Chomutov se spojkou výhybna Spořice – Odb. Dubina. Zrušený úsek bude přeložen z důvodu postupně rozšiřující se těžby hnědého uhlí společnosti Severočeské doly.

Ilustrační obrázekČervenka - Krátce po půlnoci došlo na trati SŽDC č. 270 k mimořádnosti, která výrazně ovlivnila a stále negativně ovlivňuje provoz na páteřní trati, spojovací větvi prvního a druhého tranzitního železničního koridoru.

ICE, DBBerlín - Německé dráhy (DB) a Dánské dráhy (DSB) uzavřely dohodu o spolupráci. Zároveň obě železniční společnosti oznámily, že od 9.12.2007 začnou jezdit spoje ICE i mezi Německem a Dánskem. DB a DSB očekávají nárůst počtu cestujících do roku 2015 mezi oběma zeměmi o 30 procent.

Ilustrační obrázekBratislava – Nové vlakové zastávky mají oživit železniční dopravu v Bratislavě. Je to reakce na nezájem cestující veřejnosti na železniční dopravu ve městě. Zastávky, které existují v současnosti, jsou již staré a urbanizačním rozvojem se ocitly zcela mimo frekventovaná místa Bratislavy.

« Újabb hírek | 1 ... 281 282 283 284 285 ... 506 | Régebbi hírek »    
ŽelPage - az elektronikus vasutas magazin
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
A tartalom nyilvános használata kizárólag a szerző beleegyezésével lehetséges.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2026 Spolek ŽelPage
:. Bejelentkezésopen/close
 
 
  
 
Elfelejtett jelszó   
Regisztráció   
:. Vonatkésés Csehországopen/close
Vonatkésés Csehország
 
:. Keresésopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Info fotósok számáraopen/close
Fotózási feltételek
Csehországban

Nap
kel: 04:53
nyugszik: 21:15