..: All news and reports - Pozvánky - ČR Praha :..

Ilustrační obrázekZdice - O nejbližším víkendu se koná akce v areálu výtopny Zdice připomínající 80 let od položení základního kamene výtopny. Do Zdic se vydají dvě parní lokomotivy, plzeňská Šlechtična 475.111 a zlíchovská Dvoustovka 213.902. Vlaky vyjedou z Plzně a Prahy do Zdic a během dne zavítají až do Březnice na trati 200. Ve spolupráci s organizátorem oslav, nakladatelstvím SAXI, jsme pro naše čtenáře připravili další minifotosoutěž.

Ilustrační obrázek Praha – Již tuto sobotu 31. května od 9 hodin bude všem návštěvníkům a cestujícím na pražském Hlavním nádraží přistaven k prohlídce stroj nikdy dříve v našem hlavním městě nespatřený – lokomotiva Siemens Taurus, přesněji stroj 1216.226 v nátěru podporujícím český národní fotbalový tým na EURU 2008, bude vystaven veřejnosti. Od deváté hodiny ranní bude k shlédnutí u prvního nástupiště.

Ilustrační obrázekPraha - Ve dnech 24. – 27. dubna 2008 se v Praze-Radotíně uskuteční další, již 15. ročník divácky hojně navštěvovaného, boxlakrosového memoriálu Aleše Hřebenského. Turnaj pořádá zdejší tým LCC Radotín za podpory Magistrátu hl. města Prahy, městské části Praha 16 a za spolupráce několika dalších partnerů. Na zrekonstruovaném, moderním hřišti v areálu místní sokolovny se střetnou jak týmy české, tak i zahraniční. Přímo na místo konání této sportovní události se lze navíc pohodlně a rychle dopravit vlakem Pražské integrované dopravy, čímž vzniká zajímavá příležitost pro krátký jarní výlet do metropole, navíc slibující zajímavý program.

Ilustrační obrázekPraha - Drážní společnost při ČVUT FD je zájmovou odbornou organizací, sdružující především studenty ČVUT v Praze, fakulty dopravní. Vznikla za účelem pořádání pravidelných tematických seminářů, příležitostných přednášek externích hostů a odborných exkurzí, např. do dopravních podniků nebo k výrobcům a opravcům kolejových vozidel. Počet, rozsah, úroveň i návštěvnost jednotlivých akcí za uplynulé dva roky trvale vzrůstá. Společnost by ráda touto cestou přizvala i další zájemce, nejen z řad studentů ČVUT.

Ilustrační obrázekBrno - V úterý 16.10. pojede v trase Praha Holešovice - Brno výstaviště "Vlak plný úsměvů", tažený v celé trase lok řady 749. Protože se jedná i o zajímavou příležitost pro fotografy, nabízíme vám jeho jízdní řád v úplné podobě. Fotitelný bohužel bude pouze v moravské části své trasy.

Ilustrační obrázekPraha - V pátek 28. září byli zástupci ŽelPage pozváni na prohlídku Nového spojení – jedné z největších železničních staveb v dějinách pražského uzlu. S kolegou Charym jsme se vydali v deštivém a podmračeném ránu na Palmovku, kde byl sraz všech účastníků a odkud jsme se vydali do bahenních lázní na stavbě NS. Pod vedením pana Janeby ze stavební firmy Skanska jsme exkurzi začali v místě napojení koleje na nový most nad odbočkou Balabenka. V tomto místě dojde začátkem září 2008 k pětidenní nepřetržité výluce z důvodu napojení tratí od Vysočan a Holešovic na nově vystavěný úsek přes estakádu Sluncová do jižního tunelu pod Vítkovem. Úsek Praha hl. n. – odb. Rokytka by tak měl být prvním provozuschopným úsekem na Novém spojení

Ilustrační obrázek Praha - České dráhy zvou všechny obyvatele i návštěvníky Prahy na výlet vlakem na Zbraslav a na výstavu o Pražské integrované dopravě a významných železničních stavbách. Akce jsou součástí programu Evropského týdne mobility, který začíná v neděli 16.9. 2007. RegioNovy ČD vyjedou směrem na Zbraslav v neděli, a to z pražského hlavního nádraží. U železniční stanice na Zbraslavi pak budou na cestující čekat autobusy dopravního podniku, které je odvezou k tamnímu zámku. Doprava je pro všechny zdarma. Zvláštní vlaky vyjedou z hlavního nádraží v 9:44 a ve 13:44 hodin. Zpáteční spoje odjedou ze Zbraslavi ve 12:00 a v 16:00 hodin.

Ilustrační obrázek Praha-Uhříněves - Muzeum Uhříněves zve na vernisáž putovní výstavy Železnice ve třech staletích aneb 135 let Dráhy císaře Františka Josefa.
Vernisáž výstavy s besedou o historii železnice se uskuteční v pátek 20. července 2007 od 15.00 hod. v uhříněveském muzeu.

Minulost trati přiblíží František Kavka z Podblanického vědeckotechnického klubu železničního v Benešově. O úvodní slovo se podělí s přednostou uhříněveské stanice Ing. Jakubem Goliášem, který také promluví o modernizaci IV. železničního koridoru.

2.6.2007 - 11:00 - Posilové vlaky na trati 170

471 pod Karlštejnem, autor: bazala68Karlštejn - Od pátku 1.6. do soboty 2.6.2007 pořádají Hl. m. Praha a Středočeský kraj Královský průvod z Prahy na Karlštejn. Při této příležitosti vypraví ČD posilové vlaky, jejichž jízdní řád naleznete na stránkách Královského průvodu v sekci Program. Dnešní program začal v 10 hod. v Dobřichovicích a Karlštejně. Ve 20:30 hod. začne představení muzikálu Noc na Karlštejně. "Vzhledem k plánovaným dopravním opatřením a omezené kapacitě doporučujeme všem návštěvníkům akce místo automobilové dopravy využít posílených železničních spojů nebo pěších a cyklo tras," uvedli organizátoři akce.

zdroj: Královský průvod

Desiro, zdroj: Veolia Transport (Vault HandlerBeroun - V rámci prezentace projektu „Nová koncepce příměstské železniční dopravy na trati Praha hl. n. – Rudná – Beroun“ a při příležitosti konání semináře „Železnice jako součást veřejné dopravy v Praze“ připravila společnost Veolia Transport Česká republika veřejné prezentační jízdy na trati Praha – Rudná u Prahy – Beroun. Prezentační jízdy se uskuteční ve středu 6.6.2007 odpoledne a budou přístupné široké odborné i laické veřejnosti. Vlaky budou vedeny moderní motorovou jednotkou Siemens Desiro.

Na fotografii před vlakem zleva Pavel Horváth, Štěpán Kučera, Jan Rezek, Libor Došek, Miroslav Matušovič, zdroj: ČDPraha - V neděli 20.5.2007 vyrazili fotbalisté pražské Sparty na svůj pondělní zápas s SK Olomouc vlakem SC Pendolino. Použili spoj SC 511, který odjíždí ze stanice Praha Holešovice v 15:26 hod. Příjezd do stanice Olomouc hl. n. je v 17:43 hod. „Jde o další pokračování projektu VIP Pendolino, který spojuje výjimečnost rychlovlaku s výjimečnými setkáními,“ říká náměstek generálního ředitele Českých drah pro osobní dopravu Jiří Kolář. „Jsem velmi rád, že si Sparta vybrala pro svou cestu na zápas spoj SC Pendolino. I zájem ze strany cestujících je stále větší, na trase do Ostravy přepravujeme denně až 3.100 cestujících a řada vlaků je kompletně vyprodána.“

Ilustrační obrázekPraha - Při příležitosti pochodu Praha - Prčice posílí České dráhy v sobotu 19.5.2007 vlaky na trati 220 v úseku Praha - Tábor. Cestující mají zároveň v uvedených dnech nárok na zákaznické jízdné, pokud jedou do jedné z následujících stanic: Týnec nad Sázavou, Čerčany, Benešov u Prahy, Bystřice u Benešova, Olbramovice, Sedlčany, Votice, Heřmaničky, Střezimír, Tábor, Milevsko a také tato nabídka platí do všech stanic železničního uzlu Praha.

M 262.0124Mníšek pod Brdy - KŽC uskuteční v úterý 27.3.2007 vůbec první nostalgickou jízdu na vlečku Čisovice - Kovohutě Mníšek. Jízda bude součástí programu slavnostního dne, kdy představitelé společností KŽC, Olpas Moravia a KHKD Herkules představí veřejnosti zachráněné historické motoráčky. Na premiérovou jízdu konvojem motoráčků jsou zváni všichni fotografové a příznivci železniční nostalgie.

Ilustrační obrázekPraha - ŽelPage, o.s., Vás ve spolupráci s ČD a KMD Praha srdečně zve v sobotu 3. února k účasti na jízdě zvláštního vlaku z Prahy přes Hostivici do Podlešína a zpět.

Jízdenku je třeba si »rezervovat«. Nedělní jízda se bude konat.

Praha - Výměnná setkání za sebou mají dlouhou historii, vždyť to, které v kulturním sále na pražském hlavním nádraží na zítra připravuje tým Richarda Vyhlídky, je již devadesáté osmé v pořadí. Zdejší sortiment je širší pokud jde o jízdní řády, jízdenky, fotografie a další cestovatelské sběratelské předměty, ale ani modeláři nebo milovníci železničního videa nepřijdou zkrátka.

Setkání modelářů v menze Jednota v Opletalově ulici jsou zaměřená spíše k modelářství, ale neznamená to, že byste zde jiný sortiment nedostali.

Obě pražské burzy se pro řadu účastníků staly významným dnem v kalendáři. Pravidelně na ně dojíždějí i například z Bratislavy a Tater. Setkávají se zde například sběratelé jízdenek, jízdních řádů, starých fotografií. Stejně tak ale lákají k návštěvě i rodiče s dětmi, které technika železnice tradičně upoutává. Burzy jsou zároveň nevyčerpatelným zdrojem inspirace, pokud jde o vhodné obdarování šotouše :-)

Již zítra v devět hodin se na výměnném setkání železničních cestovatelů v kulturním sále na pražském hlavním nádraží koná "autogramiáda" kalendáře ŽelPage 2007, kde budete moci potkat správce zdejší fotogalerie a další lidi kolem ŽelPage.

přehled stánek KANT-CZ pultíky pokladna bufet improvizovaný kiosk

Foto: Michawel

Výměnná setkání KŽC na pražském hlavním nádraží se konají 14. října, 4. listopadu a 9. prosince.
Výměnná setkání modelářů v Opletalově ulici se konají 11. a 25. listopadu a 16. prosince, dále pak každou první sobotu v Brně.
Výměnná setkání modelářů v Pardubicích pořádá PSHŽD ve dnech 21. října a 9. prosince.
Výměnná setkání železničních modelářů v Července u Olomouce pořádá DDM Litovel ve dnech 21. října, 25. listopadu a 16. prosince.

« Newer messages | 1 2 3 4 5 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2020 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 07:51
sets at 16:36
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...