..: All news and reports - Nehody a mimořádnosti - ČR Jihočeský :..

Srážka vlaku R 664 Jakub Krčín s nákladním automobilem, Luka nad Jihlavou, 3. 9. 2015, foto: Inspekce Luka nad Jihlavou / Suchdol nad Lužnicí — Jen necelých čtrnáct hodin od sebe dělí dvě střetnutí vlaku a nákladního automobilu. První se událo včera (3. září) v 13.10, když vlak R 664 Jakub Krčín narazil do nákladního automobilu stojícího na železničním přejezdu v Lukách nad Jihlavou. Nehoda se stala na přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor. Zraněn byl pouze řidič, celková škoda byla odhadnuta na 2,13 mil. Kč (1,8 mil. vlak, 300 tis. nákladní automobil, 30 tis. trať). Dle dosavadních zjištění Drážní inspekce bylo přejezdové zabezpečovací zařízení v době nehody v činnosti. Provoz na trati byl obnoven v 20.00.

Nehoda 814.065 na Os 18003 v žst. Vodňany (2.2.2011), foto: Drážní inspekce ČRVodňany — Dne 2. února 2010 v 8.14 ráno se ve Vodňanech u železničního přejezdu při výjezdu ze stanice Vodňany ve směru na Číčenice srazil osobní vlak Os 18003 dopravce České dráhy jedoucí z Volar do Číčenic s krátkým manipulačním vlakem dopravce ČD Cargo, vedeným strojem 751.316-1. Na osobním vlaku byla nasazena jednotka Regionova s motorovým vozem 814.065-9, který je také nejvíce poškozen.

Na místě nehody je hlášeno 20 zraněných, z toho jsou tři zranění těžká. 9 lidí bylo převezeno do nemocnice v Českých Budějovicích, převážně s poraněními hrudníku a končetin. Jedna z cestujících, starší paní, svým zraněním na místě podlehla. Na místě zasahují hasiči z Vodňan i Strakonic (některé z cestujících museli z vagonu vynést na nosítkách a kolečkových křeslech) a nejméně šest vozů rychlé záchranné služby. Provoz na trati je přerušen; osobní vlaky jsou v úseku Bavorov – Vodňany – Číčenice vedeny náhradní autobusovou dopravou. Vyšetřování mimořádné události je v začátcích. Po nárazu zůstaly vlaky od sebe vzdálené téměř 50 m, první vůz soupravy osobního vlaku vykolejil a má poničenou přední část.

vykolejený vůz BDs, foto: Filip Hejda TomiceDoplněno 20.8.2009 - Dnes v 7:41 ráno došlo ve stanici Tomice, na trati 220 mezi stanicemi Benešov u Prahy a Tábor, k vykolejení posledního vozu osobního vlaku Os 8257. Nehoda se obešla bez zranění, celková škoda byla odhadnuta na 130 tisíc korun. Dle DIČR k samotnému vykolejení došlo již 2 km před stanicí Tomice. Vlak ovšem pokračoval ve své jízdě dále až do ŽST, kde vykolejený podvozek vozu poškodil výhybku. "Na stanovení příčiny nehody je dosud brzy, ale podle předběžných výsledků šetření mohlo k vykojení dojít důsledkem lomu kolejnice. Vyloučena však není ani technická závada," uvedl Zdeněk Neusar, tiskový mluvčí Drážní inspekce.

Sudoměřice, 13.1.2008, foto: Drážní inspekce ČR Sudoměřice, 13.1.2008, foto: Drážní inspekce ČR Táborsko, Přerovsko – Zatímco většina se do dnešního rána probudila s šokem a obavami, kdy se spustí generální stávka dopravních odborových svazů a doprava bude kolabovat, českou železniční síť postihly komplikace provozní. První z nich byla mimořádná událost ve stanici Sudoměřice u Tábora. Nákladní vlak, který ve stanici měl stát, částečně zasahoval do průjezdného profilu traťové koleje a následně došlo ke střetu posledního vozu s projíždějícím rychlíkem 632 do Prahy. Podle Drážní inspekce nedošlo k zraněním, ale poškození lokomotivy a pět vozů rychlíkové soupravy, poslední vůz nákladního vlaku vykolejil. Nehoda měla vliv na dopravu - generovaly se až hodinová zpoždění, a to včetně EuroCity do Salcburku. Doprava byla obnovena 5 minut před desátou hodinou dopolední. Přinášíme fotografie z místa nehody.

Vráž u Písku - Dnes v dopoledních hodinách došlo ve stanici Vráž u Písku na trati 200 k nehodě. Osobní vlak 7912 jedoucí z Březnice vjel kvůli probíhající výluce v úseku Vráž u Písku-Písek na obsazenou kolej, zastavit už na ní ale nedokázal. Vlak přitom jel do odbočky rychlostí jen asi 15 km/h. Když ale strojvedoucí viděl stojící soupravu, zastavit už kvůli kluzké vrstvě obrůstající mokré trávy nedokázal. Strojvedoucí uvedl, že nepomohlo ani pískování. Tři lidé byli lehce zraněni a převezeni k ošetření do písecké nemocnice, ostatní odjeli dále do Písku autobusem. Strojvedoucí je nyní postaven mimo službu a čeká na prošetření celé situace.

Ilustrační obrázek Tábor - Dnes v 8:12, na železničním přejezdu v Táboře, nedaleko objektů zakladních škol, vykolejil osobní vlak 28406 z Tábora do Bechyně. Ve vlaku cestovalo 60 cestujících, žádný z nich nebyl při nehodě zraněn. Na trati je zavedena náhradní autobusová doprava a k místu nehodové události vyrazil nehodový vlak DKV České Budějovice.

MV 810.093 po nehodě u Svinětic Vodňany - Aktualizováno 2.9. ve 12:00 - Mezi stanicí Vodňany a dopravnou D3 Bavorov na trati ČD 197 (Číčenice - Volary) se dnes ráno v 8:10 srazily osobní vlaky 18003 (Volary - Číčenice, 810.093) a 18032 (Číčenice - Prachatice, 810.483). Tyto vlaky pravidelně ve všední dny a v sobotu křižují v dopravně Bavorov. Z důvodu čekání na zpožděný R 667 z Plzně v Číčenicích byl vlak Os 18032 opožděn. Podle vyjádření drážní inspekce pro tisk je za nehodu zodpovědný strojvedoucí Os 18003, který si spletl dny a myslel si, že je neděle. V dopravně Bavorov není zrušena ohlašovací povinnost (ani ve dnech, kdy Os 18032 nejede), ale strojvedoucí tuto povinnost pravděpodobně ignoroval. Zraněno bylo celkem 12 cestujících - 1 vážně, 11 lehce. Vlaky cestovalo dohromady 25 cestujících. Trať poškozena není, motorové vozy mají poškozená stanoviště, motorový vůz 810.483 má utržený motor z pružného uložení.

Ilustrační obrázekTábor - Od pondělí 13. do neděle 19.8.2007 probíhá v Táboře-Klokotech Celostátní setkání mládeže. Vzhledem k velkému počtu přihlášených účastníků (například jen z Olomouce 1500 lidí, z Brna víc než 1000), budou v pondělí 13.8.2007 vedeny speciální posilové a zvláštní vlaky.

Ilustrační obrázekStrakonice - Přes dvě hodiny stála doprava na trati mezi Strakonicemi a Předními Zborovicemi. Ve středu ráno tam srazila souprava osobního vlaku vedená zřejmě lokomotivou řady 708 dvě jalovice, které po střetu zůstaly ležet v kolejišti. Jedna z nich srážku nepřežila. Ve vlaku nebyl nikdo ze sedmi cestujících zraněn, dopravu se podařilo obnovit po půl desáté dopoledne.

18.7.2007 - 18:25 - Naplavená zemina na přejezdu v Sudoměřicích u Tábora vykolejila rychlík

Ilustrační obrázekTáborsko - Ve středu 18. července v 5.28 hodin v Sudoměřicích u Tábora vykolejila jedním podvozkem lokomotiva 363.046 v čele rychlíku 630 jedoucího z Českých Budějovic do Prahy. K vykolejení předního podvozku lokomotivy došlo na železničním přejezdu v obvodu stanice, kam se po přívalovém dešti naplavilo větší množství zeminy a kamení. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Předpokládaná škoda byla vyčíslena na 55 tisíc korun.

zdroj: Drážní inspekce

Ilustrační obrázek Veselí nad Lužnicí - Ve středu večer smetl rychlík z Českých Budějovic do Prahy na přejezdu kamion. K nehodě došlo v 18:42 na železničním přejezdu u závodu Grena ve Veselí nad Lužnicí. Podle mluvčího drážní inspekce Zdeňka Neusara bylo v době srážky přejezdové zabezpečovací zařízení v činnosti. Řidič kamionu je težce zraněn, škoda na lokomotivě 363 080 činí 650.000 kč, na PZZ 200.000 kč a na trati 5000 kč. Z převráceného a zdemolovaného kamionu značky Renault vyteklo asi 240 litrů nafty. Rychlík jel v okamžiku srážky rychlostí asi 90 km/h. Provoz na trati byl zastaven a nyní probíhají práce pro jeho obnovení.

21.6.2007 - 18:04 - Nehodová událost Chotoviny

Ilustrační obrázekChotoviny - Opraveno 22.6.2007 - Před malou chvílí jsme přijali oznámení přímo z vlaku od důvěryhodného zdroje, že došlo k nehodové události na trati 220. Rychlík 641 z Prahy do Českých Budějovic měl ve stanici Chotoviny postavenu vlakovou cestu na kolej obsazenou R 644 do Prahy. Naštěstí se nic nestalo, R 641 zastavil 200 metrů před stojícím R 644. Celou událost bude šetřit Drážní inspekce. Na místo byly vyslány autobusy, které zajistí náhradní dopravu. Doba této výluky se dá pouze odhadovat. Jakmile zjistíme další podrobnosti, doplníme je.

Aktuálně k 20:40 - Vlak R641 odjel ve zhruba 19:06 z Chotovin a pokračoval až do stanice Dynín, kde byl proveden vzájemný přepřah lokomotiv s Ex 100.
Frekvence byla částečně odvezena autobusy do obou směrů, dle svědka na místě šlo asi o polovinu cestujících. Soudě dle Babitronu R643 a R207 dostali před opožděným R641 přednost.

zdroj: zpráva z místa události

Srážka vlaků v Černém Kříži - 20.6.2007Černý Kříž - Dnes přibližně v 8:40 hod. se ve stanici Černý Kříž srazil odjíždějící osobní vlak do Nového Údolí s posunujícím osobním vlakem do Českého Krumlova. Po nehodě bylo na místě ošetřeno 26 osob, z nichž podle portálu Novinky.cz bylo 11 převezeno na ošetření do nemocnice. Naopak ČT24 cituje mluvčí prachatické policie Radku Sovovou, která uvádí: "Cestovalo v nich (ve vlacích, pozn. red.) 105 lidí, 26 jich bylo lehce zraněno. Deset zraněných odvezly sanitky do nemocnice a zbylých 16 ošetřili lékaři na místě, většinou byli pořezaní od skel." Ve vlaku cestovali žáci dvou školních tříd na výlet, neví se, zda byli zraněni. Škoda je v tuto chvíli odhadnuta na 15 tisíc korun. Příčiny nehody šetří Drážní inspekce. Další informace se zjišťují.

Tisková zpráva DI ČR

Ilustrační obrázekKrnov - Ve čtvrtek odpoledne došlo ke střetu osobního automobilu s nákladním vlakem na železničním přejezdu v Krnově. Dvaasedmdesátiletý řidič je těžce zraněn, jeho spolujezdec nehodu nepřežil.

Louny - Opilá řidička s 2,34 promile alkoholu v krvi riskovala život svůj i své pětileté dcery na přejezdu u Lišan na Lounsku. Při střetu s lokomotivou naštěstí vyvázly jen s lehkými zraněními.

26.3.2007 - 23:00 - Muž zemřel po zásahu elektrickým proudem

Ilustrační fotoČeské Budějovice - Pětatřicetiletý elektrikář z Písecka zemřel dopoledne na nádraží v Českých Budějovicích. Zasáhlo ho 25.000 voltů, když pracoval na údržbě vysokého napětí. Z drátů ve výšce zhruba 10 metrů ho museli vyprostit hasiči pomocí lan. Mluvčí jihočeských hasičů Alena Horáková řekla, že muž ležel bezvládně na stožáru ve výšce asi 10 metrů. Na místo musela přijet speciální lezecká hasičská skupina, která ho pomocí lan a plachty sundala. Posádka záchranné služby mohla již jen konstatovat úmrtí způsobené výbojem vysokého napětí.

zdroj: iDNES

1 2 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 06:50
sets at 18:56