..: Rozhovor s Duškem: vyhýbavé odpovědi a urážky tazatelů :..

Poslední R 1210 Doubrava Jihlava - Pardubice před stanicí Žďárec u Skutče, foto: Matouš Danielka Komentář – Pardubický deník pro své čtenáře v pondělí 5. září uspořádal on-line rozhovor s Jaromírem Duškem. Ten zastává funkci náměstka hejtmana Pardubického kraje, s odpovědností za dopravu a dopravní obslužnost. Zatímco médium pobízelo čtenáře k otázkám na Duškův volební program pro nastávající krajské volby, většinu tazatelů zajímala spíše jeho dosavadní rozhodnutí v oblasti dopravní obslužnosti kraje. Občané například požadovali vysvětlení, proč kraj objednává málo využívané vlaky na některých tratích, za jakých okolností probíhaly poslední škrty v autobusové dopravě či z jakého důvodu kraj nezajišťuje obsluhu páteřních relací spěšnými vlaky. V podstatě nic nového pod sluncem, chtělo by se říci.

Poněkud nestandardní však byly náměstkovy odpovědi. Namísto konkrétních vyjádření, jimiž by si Dušek svoje dosavadní kroky obhájil, zvolil ve většině případů vyhýbavé reakce, občas klesající až k urážkám tazatele. „Rozsah vašich informací se pohybuje na úrovni zapomenutého vojáka v džungli,“ sdělil například na úvod jedné z odpovědí, jiný ze čtenářů si odnesl označení „velmi neinformovaný pisatel mimo mísu“. Nepochodil ani uživatel, který se chtěl dopátrat změny počtu cestujících na trati 238 po zrušení spěšných vlaků – místo toho byl nepřímo označen za „komsomolce“, tedy člena komunistického svazu mládeže, jak Jaromír Dušek s oblibou říká tvůrcům optimalizace veřejné dopravy v Pardubickém kraji.

Průzkumy volebních preferencí ukazují, že se další Duškova kariéra bude pravděpodobně odehrávat již mimo krajskou samosprávu. Bude-li jeho nástupce alespoň o něco vstřícnější ke svým voličům, půjde do jisté míry o posun k lepšímu.

Komentář nemusí vyjadřovat stanovisko redakce.

Radek Papež Poslat mail autorovi | 7.9.2016 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Komentáře

More from ČR Pardubický


  1 2 3 4 5 6 7      Zpráv na stránku:   
Registered user stoupa  mail  
12.09.2016 (9:18)  
pro vsechny:

Prosím Vas, rozumí nekdo co chtel autor Budvar svým príspevkem ríci? Já teda ne.
Registered user Petr budvar  mail  
11.09.2016 (20:47)  
A jejda! Nuly likvidačně restitučně privatizátorské zase jednou štěkly. Něco zrušit je tak snadné... Horší je to, že mnozí zde urputně štěkající ani netuší, že posluhují majitelům bus firem, kteří se ověšeni zlatými řetězi a třaslavými pupky začínají stále více podobat taxikářské mafii, která třeba v Preze úspěšně brání vzniku kapacitního spojení letiště s centrem, pomocí různých všimných. Dušek má zase jen body k dobru. Na tom nic nezmění křik několika (!!) moulů. Hlavně že to dává tak nějak do kupy, já vím, je to pomalé, jako tomu obyčejně bývá u nápravy nesystémových kroků těch, co přivedli (a třeba v JČk STÁLE přivádí sockom ssebranka) veřejnou dopravu na buben. Manytolks kapesní hovoří jasně (třeba učiní náhle vlak 3x - 29x dražší nežli zárubobusy) žejo!
11.09.2016 (9:21)  
Nechic: Co má Dušek společného s osobáky mezi Jaroměří a Starou Pakou?

velkej423: No hlavně by to chtělo vrátit vlaky na lokálku Chrudim město - Heřmanův Městec. Kvůli dvěma zas*aným přejezdům je trať nesjízdná... To je ubohé... :/

Ty už to nehul synku :-/
Registered user stoupa  mail  
11.09.2016 (4:24)  
pro Lo Wang:

..a prictu-li k tomu názor, ze V HK jsou lepsi holky, nez v Pardubicích, pak mi opravdu nezbude, nez Pardubicema jenom projízdet.... :-)
10.09.2016 (12:28)  
Užasné. Když jeden útočí a druhý se brání, tak je špatný ten co se brání urážkám. Pardubický kraj je jediný, který se v oblasti železniční dopravy snaží zajistit kvalitní spojení pro své občany. Závistiví místní diskutéře (ČT haters) v čele s Papežem to samozřejmě nemohou rozdýchat. Věřím, občané pardubického kraje budou tyto skutečnosti reflektovat a neudělají neuvážené změny.
Registered user naaaja 
09.09.2016 (23:18)  
Pan Dušek vytváří v Pardubickém kraji živoucí skanzen veřejné dopravy....kam se budou sjíždět nadšenci z celé Evropy, aby se vrátili do minulosti. Proboha už konečně ať už tam je příště člověk moderní, s vizí, co udělá dopravu v kraji sexy (ne jen aby to fungovalo a aby to odněkud někam párkrát za den jezdilo). Společnost se posouvá a jen aby něco někam jezdilo už prostě nestačí...
Registered user naaaja 
09.09.2016 (23:11)  
Panu Duškovi vystaví účet voliči, paradoxně bohužel nikoliv výsledky jeho práce (myslím tím klesající počet cestujících ve veřejné dopravě, neatraktivní veřejnou dopravu atd)...
Registered user stoupa  mail  
09.09.2016 (8:58)  
pro tb:

Ne. Po zkusnostech s panem Duskem a MuN jenom v EC projízdí... :-)
Registered user tb 
09.09.2016 (8:21)  
Hm, takže vlakem v Pardubickém kraji nikdo z diskutujících nejezdí.
09.09.2016 (0:41)  
Pan Ing. Dušek se minul povoláním. Byl by určitě lepším komikem, než železničářem, později odborářem, kterému se stále tenčily stáda jeho oveček. Vstupem do strany, která se nedostala do parlamentu, byl jeho nejlepším krokem, protože nyní už tento spolek je spolkem úpadkovým.
  1 2 3 4 5 6 7      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko