..: Rozhovor s Duškem: vyhýbavé odpovědi a urážky tazatelů :..

Poslední R 1210 Doubrava Jihlava - Pardubice před stanicí Žďárec u Skutče, foto: Matouš Danielka Komentář – Pardubický deník pro své čtenáře v pondělí 5. září uspořádal on-line rozhovor s Jaromírem Duškem. Ten zastává funkci náměstka hejtmana Pardubického kraje, s odpovědností za dopravu a dopravní obslužnost. Zatímco médium pobízelo čtenáře k otázkám na Duškův volební program pro nastávající krajské volby, většinu tazatelů zajímala spíše jeho dosavadní rozhodnutí v oblasti dopravní obslužnosti kraje. Občané například požadovali vysvětlení, proč kraj objednává málo využívané vlaky na některých tratích, za jakých okolností probíhaly poslední škrty v autobusové dopravě či z jakého důvodu kraj nezajišťuje obsluhu páteřních relací spěšnými vlaky. V podstatě nic nového pod sluncem, chtělo by se říci.

Poněkud nestandardní však byly náměstkovy odpovědi. Namísto konkrétních vyjádření, jimiž by si Dušek svoje dosavadní kroky obhájil, zvolil ve většině případů vyhýbavé reakce, občas klesající až k urážkám tazatele. „Rozsah vašich informací se pohybuje na úrovni zapomenutého vojáka v džungli,“ sdělil například na úvod jedné z odpovědí, jiný ze čtenářů si odnesl označení „velmi neinformovaný pisatel mimo mísu“. Nepochodil ani uživatel, který se chtěl dopátrat změny počtu cestujících na trati 238 po zrušení spěšných vlaků – místo toho byl nepřímo označen za „komsomolce“, tedy člena komunistického svazu mládeže, jak Jaromír Dušek s oblibou říká tvůrcům optimalizace veřejné dopravy v Pardubickém kraji.

Průzkumy volebních preferencí ukazují, že se další Duškova kariéra bude pravděpodobně odehrávat již mimo krajskou samosprávu. Bude-li jeho nástupce alespoň o něco vstřícnější ke svým voličům, půjde do jisté míry o posun k lepšímu.

Komentář nemusí vyjadřovat stanovisko redakce.

Radek Papež Poslat mail autorovi | 7.9.2016 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Komentáře

More from ČR Pardubický


  1 ... 3 4 5 6 7      Zpráv na stránku:   
07.09.2016 (8:57)  
Já bych další kariéru pana náměstka Duška neviděl až tak černě.

Vždyť výkonem své funkce všem vyhovuje! Cestující (ti, kteří dost hlasitě křičeli, ústy svými nebo svých starostů) dostanou atraktivní dopravní obsluhu, žádný ukoptěný autobus. Nádražáci také nepohrdnou šichtami kolem Chornice, kde se nepřetrhnou, ale plat i sociální výhody jim zůstávají. No a náš železniční průmysl rád obnoví svršek a modernzuje zabzař. To je přece lepší kšeft, než se připravovat na chimérické VRT. A že je cestujících málo? Nás nezajímá rýpání zhrzených komsomolců. I občané v malých vesnicích přece platí stejné daně!

Takže, i kdyby ta nevděčná chátra Jaromíra Duška i přes jeho zásluhy nezvolila, jistě se Systém ke svému bojovníkovi neotočí zády a zabezpečí mu nějaké to místečko ve správní či dozorčí radě...

A ty, Radku, si dej pozor, abys nebyl u státní správy a u velkých zavedených firem na indexu, až se budeš ucházet o práci. Samostatné myšlení se jistě cení, ale nic se nemá přehánět :-)
Registered user kave 
07.09.2016 (8:52)  
Ať je Dušek jaký je, ale aspoň z větší části napravil škody, které napáchal Tomáš Záruba. Mám z té oblasti několik známých, kterých se to při cestách osobně dotýkalo a dodnes na tehdejší změny v ZDO z roku 2011 vzpomínají s nelibostí. A jak i po těch letech permanentně označují jejich výše jmenovaného autora, to zde napsat ani nemohu.
Registered user Šepli  mail  
07.09.2016 (7:29)  
Přečetl jsem si celý rozhovor. Uváděná urážlivá odpověď, že pisatel je mimo mísu, byla myslím adekvátní reakcí na dotaz se sprostým, byť vytečkovaným, slovem. Zajímavé, že páně Duškova obhajoba železnice se zde nesetkává s podporou, byť jinde se za vlaky bojuje až příliš...
Registered user stoupa  mail  
07.09.2016 (6:23)  
Dekuji moc, Radku, za výse uvedenou zprávu. A kondoluji vsem obcanum Pardubicka k takto skvelému námestku hejtmana, který v sobe odboráre proste nezapre. (komsomolec jeden!)
  1 ... 3 4 5 6 7      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko