..: All news and reports - Nehody a mimořádnosti - ČR Vysočina :..

Střetnutí pracovního vlaku (PMD) s osobním automobilem v Golčově Jeníkově, 21. 3. 2016, foto: Drážní inspekce Golčův Jeníkov (aktualizováno 28. 3. 5.30) — Krátce po sedmé hodině ranní v pondělí 21. března došlo u železniční zastávky Golčův Jeníkov město ke střetu pracovního vlaku společnosti Lokotrans Servis s osobním automobilem, přejezd v Mírové ulici je po dobu vyprošťování pro silniční dopravu uzavřen. Nehoda má bohužel tragické následky. „Muž a žena cestující v autě utrpěli vážná zranění, jejichž následkům na místě podlehli,“ uvedla pro ČTK mluvčí Krajského ředitelství policie Dana Čírtková. Přejezd P3706, na němž se nehoda udála, je vybaven světelným PZZ se závorami. Na trati však probíhají výlukové práce a PZZ pro vyloučenou kolej bylo vypnuté, závory byly zvednuty. Dle vyjádření policejní mluvčí byl při dechové zkoušce u strojvedoucího zjištěn alkohol v množství téměř dvě promile.

Srážka vlaku R 664 Jakub Krčín s nákladním automobilem, Luka nad Jihlavou, 3. 9. 2015, foto: Inspekce Luka nad Jihlavou / Suchdol nad Lužnicí — Jen necelých čtrnáct hodin od sebe dělí dvě střetnutí vlaku a nákladního automobilu. První se událo včera (3. září) v 13.10, když vlak R 664 Jakub Krčín narazil do nákladního automobilu stojícího na železničním přejezdu v Lukách nad Jihlavou. Nehoda se stala na přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor. Zraněn byl pouze řidič, celková škoda byla odhadnuta na 2,13 mil. Kč (1,8 mil. vlak, 300 tis. nákladní automobil, 30 tis. trať). Dle dosavadních zjištění Drážní inspekce bylo přejezdové zabezpečovací zařízení v době nehody v činnosti. Provoz na trati byl obnoven v 20.00.

3.1.2011 - 13:00 - První nehoda na přejezdu v roce 2011

Nehoda 3.1.2011 - Hříběcí, foto: Drážní inspekce ČR Hříběcí/SvitavyAktualizace 15.12 Nepěkně se obec Hříběcí zapsala do statistik nehod na železničních přejezdech pro rok 2011. Dnes, 3. ledna, se v 7.25 ráno na místním železničním přejezdu křížícím trať 224 Tábor – Horní Cerekev střetl osobní automobil s osobním vlakem. Přestože výstražné zařízení na železničním přejezdu fungovalo, řidič osobního automobilu jej nerespektoval a následně se střetl s vlakem Os 8382 vedeným motorovým vozem 810.634. Lehce zraněn byl řidič motorového vozidla, 5 cestujících v osobním vlaku vyvázlo bez zranění. Škoda na automobilu byla odhadnuta na 200 tisíc korun, na motorovém voze Českých drah pak na 12 tisíc korun. V době vyšetřování byla zavedena náhradní autobusová doprava v úseku Dobrá Voda u Pelhřimova – Horní Cerekev; provoz na trati byl obnoven kolem 10 hodiny dopolední. Přestože se BESIP i Drážní inspekce pokouší o osvětu v oblasti bezpečnosti na železničních přejezdech, např. instruktážním videem v lednu 2010, byl uplynulý rok téměř rekordním v počtu nehod. Jen za prvních 7 dní roku 2010 zemřelo při nehodách na přejezdech 7 lidí. Můžeme jen doufat, že statistiky roku 2011 budou mnohem lepší. Doplněno. V pořadí druhá nehoda na přejezdu se stala ve stejný den na trati 261 Svitavy – Žďárec u Skutče. Vlak Os 15335 se střel s automobilem na přejezdu necelé 2 km od Svitav. V úseku Svitavy – Květná jezdí v současné chvíli náhradní autobusy a probíhá vyšetřování nehody.

Zdroj: Drážní inspekce ČR, České dráhy – Mimořádnosti, iDnes

814 Zdirec nad Doubravou, foto: Ondra MalekŽdírec nad Doubravou - Dnes ve 12:55 došlo na trati 238 u železniční stanice Ždírec nad Doubravou k čelní srážce osobního vlaku s posunujícím dílem. Podle posledních zpráv bylo ošetřeno 12 - dvě těžká zranění s podezřením na vnitřní krvácení a dvě středně těžká; 10 z nich bylo odvezeno do nemocnice a podle záchranné služby zasahoval i vrtulník. Policie a Drážní inspekce jsou již na místě a zahajují šetření, trať je uzavřena a náhradní autobusová doprava je zavedena na osobní i dálkové spoje v úseku Hlinsko - Ždírec nad Doubravou.

Ilustrační obrázek Kostelec u Jihlavy - Když v neděli 3.2.2008 došlo k provozní poruše na stroji 814.010 Regionova v Kostelci u Jihlavy, začala ŽelPage sledovat spolehlivost těchto jednotek. Dle zjištěných informací zůstal v stroj stát v Kostelci na výměnách. Jak potvrdil strojmistr z PP Telč, "Prý najeli na výměny a regionova ztuhla. Zablokovala se kola a cestující museli vlak opustit."

Světlá nad Sázavou - V sobotu ráno cca v 7:45 ve Světlé nad Sázavou srazil R 673 na přechodu šedesátiletou ženu. Vlak ji vlekl několik metrů, svědkové neštěstí se jí snažili poskytnou první pomoc, ovšem její zranění nebyla slučitelná se životem a přivolaný lékař už mohl pouze konstatovat smrt. Podle vyjádření policie se nejspíš jednalo o nepozornost a nešťastnou náhodu. O sebevraždu prý nešlo.

20.11.2007 - 0:38 - V Leštině u Světlé vykolejily tři vozy Pn 64203, provoz byl přerušen

Ilustrační obrázek, foto: Milan VojtekLeština u Světlé - V pondělí v 15:35 vykolejily poslední tři vozy (2x Tdgns a 1x Res) vlaku Pn 64203 (Nymburk seř.n. - Brno-Maloměřice) na odjezdovém zhlaví stanice Leština u Světlé na trati Kolín - Havlíčkův Brod (230 ČD). Vozy nejprve poškodily koleje, pražce, železniční přejezd a nedávno rekonstruované výhybky, poté se převrátily a poškodily stožáry trakčního vedení. Provoz byl přerušen v obou kolejích mezi stanicemi Světlá nad Sázavou a Leština u Světlé. V místě je až do odvolání zavedena náhradní autobusová doprava v úseku Leština u Světlé - Světlá nad Sázavou, rychlíky 374/375 Pannonia jely odklonem přes Českou Třebovou. Dle serveru Českých drah měl být provoz v omezeném rozsahu obnoven v úterý ráno v 5 hodin. Příčina vykolejení a výše škod na železničním infrastruktuře, na vozech a na nákladu se šetří. V 8:38 byl obnoven provoz po jedné traťové koleji.

zdroj: České dráhy, a.s.

Ilustrační obrázekJihlava - Oblíbenou lokalitou horolezců se zvláště v poslední době stal železniční viadukt ukrytý v zalesněném údolí hned u hlavního vlakového nádraží v Jihlavě. Právě hustý porost poskytoval horolezcům skvělé maskování, a tak jejich počínání doposud unikalo pozornosti zástupců Českých drah. „Na viaduktu jsem už párkrát lezl, protože je to mezi horolezci poměrně známé místo. Na pilířích byly navíc vždy připravené cesty,“ říká devatenáctiletý Martin z Jihlavy. Dva mostní pilíře někdo skutečně opatřil skobami, které využívají i ostatní horolezci. „Považovali jsme to za jasný důkaz, že o všem vědí České dráhy,“ dodává další z horolezců. Zástupci ČD však počínání horolezců označují za nezákonné. „Dochází tak k porušování zákona o drahách, který jasně zakazuje vstup do prostoru provozované dráhy, tedy i na železniční viadukt,“ uvádí Radek Joklík z tiskového oddělení ČD.

Zmatky na nádraží, autor: Jiří HovorkaAdamov - Aktualizováno 12.6.2007 v 17:30 hod. - V neděli 10.6.2007 došlo v úseku mezi stanicemi Adamov a Blansko na trati č. 260 k přetržení lan mězi dvěma sloupy trakčního vedení přibližně v km 174,4 osobním vlakem Os 4722 ve směru do Letovic vedeným pantografem 560-026 + 560-025. Uvolněný sběrač na předním hnacím vozidle poškodil vedení nad 1. traťovou kolejí (směr Brno) a přetrhl směrové lano vedení nad 2. kolejí, tudíž musela být zastavena doprava na obou kolejích v celém úseku. Vlak zastavil o 200 m dále na trati. Provoz na trati 260 byl obnoven ve 21:33 hod. ŽelPage měla na místě reportéry a jako první informovala o podrobnostech mimořádnosti.

Blesk vyřadil zabezpečovací zařízení z provozu

Stav 11.6.2007 v 9:15 hod.

Náhradní autobusová doprava, autor: Jiří Kalina

Podle dostupných údajů z Babitronu se do této chvíle zatím nepodařilo zcela odstranit poruchu zabezpečovacího zařízení v úseku Kolín - Pečky, konkrétně ve stanici Velim. Na hlavních tratích nabírají vlaky nadále zpoždění. Vlaky dálkové dopravy jsou opožděny zhruba o 40 minut (R 422 Cassovia, SC 500, Ex 570 Brněnský drak, R 277 Slovan). Největší zpoždění má vlak EC 71 Antonín Dvořák (106 minut) - tento vlak neměl ani včera příliš šťastný den. Některé rychlíky jsou opět z Kolína až do Prahy vedeny odklonem přes Nymburk a Lysou nad Labem (R 700 opožděn o 30 minut, Ex 520 opožděn o 26 minut).


Brněnský Pragotron dne 10.6.2007Redakce ŽelPage doporučuje čtenářům, aby se o jízdě vlaku informovali na internetových stránkách ČD - Poloha vlaku. Polohu vlaku lze zjistit také přes mobilní telefon (O2: odeslat SMS na 999111 ZPO číslo nebo jméno vlaku; Vodafone: odeslat SMS na 7755 POZ číslo nebo jméno vlaku; T-mobile: odeslat SMS na 4616 POZ číslo nebo jméno vlaku). Informace obdrží cestující také na Bílé informační lince ČD - 840 112 113.

Rádio Impuls ve svých zprávách sdělilo: "Vlaky na páteřní trati mezi Kolínem a Prahou nabírají velká zpoždění. Důvodem je výpadek zabezpečovacího zařízení. Porucha by měla být odstraněna v průběhu dnešního dne."

Stav 11.6.2007 ve 12:45 hod.

Odstavené vlaky v Blansku, autor: Jiří Hovorka"Dopoledne se nám podařilo opravit nejdůležitější část, laicky řečeno mozek celého bezpečnostního zařízení. Vlaky začaly normálně projíždět po trati z Kolína do Peček před dvanáctou hodinou," řekl mluvčí Českých drah Ondřej Kubala. V úsecích z Kolína do Velimi a z Velimi do Peček se jezdilo takzvaně mezistaničně, v jednom okamžiku mohl být na trati pouze jeden vlak. Pro iDNES.cz mluvčí drah Kubala dodal: "Porucha zpomalila kolem stovky vlaků, které po této trati pravidelně jezdí."

19.4.2007 - 10:44 - V Golčově Jeníkově vykolejil nákladní vlak

Ilustrační fotoČáslav - Dnes v noci nedaleko zastávky Golčův Jeníkov město vykolejil jeden ložený vůz nákladního vlaku. K mimořádnosti došlo ve 2:50 hod., když projížděl vlak obloukem. Pravděpodobnou příčinou vykolejení je zřejmě technická závada na voze, vyloučena není ani závada na kolejích. Škoda byla předběžně vyčíslena 200 tisíc korun na železničním svršku a 10 tisíc korun na vykolejeném voze. Doprava na trati Havlíčkův Brod - Kolín je přerušena. Obnovení provozu na jedné koleji se předpokládá ještě během dopoledne.

Aktualizováno 17:00 - po jedné koleji se na trati začalo jezdit v 11.00 hodin, po druhé koleji pak sníženou rychlostí 50 km/h ve 12.00 hodin. Předběžnou příčinou vykolejení je technická závada na vozu, a to lom jeho kola.

zdroj: Drážní inspekce

Ilustrační obrázekÚstí nad Labem, Okříšky - Včera došlo na českých kolejích opět k dalším nehodám a mimořádnostem. V Ústí nad Labem na hlavním nádraží ulehl před vlak 56-letý muž, který následně zemřel. Ve stejném městě, ale u západního nádraží, došlo ke střetu rychlíku s bagrem a v Okříškách na Třebíčsku se vznítil vagón.

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 07:45
sets at 16:00