..: V Leštině u Světlé vykolejily tři vozy Pn 64203, provoz byl přerušen :..

Ilustrační obrázek, foto: Milan VojtekLeština u Světlé - V pondělí v 15:35 vykolejily poslední tři vozy (2x Tdgns a 1x Res) vlaku Pn 64203 (Nymburk seř.n. - Brno-Maloměřice) na odjezdovém zhlaví stanice Leština u Světlé na trati Kolín - Havlíčkův Brod (230 ČD). Vozy nejprve poškodily koleje, pražce, železniční přejezd a nedávno rekonstruované výhybky, poté se převrátily a poškodily stožáry trakčního vedení. Provoz byl přerušen v obou kolejích mezi stanicemi Světlá nad Sázavou a Leština u Světlé. V místě je až do odvolání zavedena náhradní autobusová doprava v úseku Leština u Světlé - Světlá nad Sázavou, rychlíky 374/375 Pannonia jely odklonem přes Českou Třebovou. Dle serveru Českých drah měl být provoz v omezeném rozsahu obnoven v úterý ráno v 5 hodin. Příčina vykolejení a výše škod na železničním infrastruktuře, na vozech a na nákladu se šetří. V 8:38 byl obnoven provoz po jedné traťové koleji.

zdroj: České dráhy, a.s.


Karel Chýla Poslat mail autorovi | 20.11.2007 (0:38)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Nehody a mimořádnosti

More from ČR Vysočina


Registered user Afgy  mail  
21.11.2007 (18:08)  
Tedy, teď si cestující rychlíků z Prahy do Brna a zpět přes Havlíčkův Brod užijí cestou spoustu legrace...
1) Praha Běchovice: stavba koridoru
2) Kolín - Kutná Hora hl.n.: Rekonstrukce přemostění trati 010
3) Leština u Světlé - Světlá nad Sázavou: Odstraňování následků nehody
4) Okrouhlice - Havlíčkův Brod: Rekonstrukce trati
5) Řikonín - Tišnov: Rekonstrukce trati
Takže kdo máte rádi práci na kolejích, využijte této mimořádné nabídky Českých drah :-)
21.11.2007 (12:16)  
Afgy: nevymýšlím si, opravdu jsme jeli z Vlkanče do Světlé přes Čáslav....
20.11.2007 (21:44)  
Díky všem, kteří znehodnotili tuto diskusi o nehodové události v další zbytečnou sérii nesmyslných obviňování, přízemních egoistických výlevů a jazykových korekcí. Myslíte, že to pro ŽelPage nebo RailPage motivovalo nové aktivní uživatele?
Ve skutečnosti jsou RailPage a ŽelPage partnerské weby realizující společné projekty - například slovenské výluky na www.vyluky.cz/slovensko a http://www.railpage.net/modules/prevadzka/#vyluky, další jsou v přípravě. ŽP vítá a podporuje existenci alternativních webů a stejně tak RP nehledá motivaci v pokoření ŽP - tyto spory jsou výhradně osobní ambicí jedinců, kteří k tomu společnou práci stovek lidí zneužívají. Takovou radost, abychom na takovou hru přistoupili, jim neuděláme.
20.11.2007 (21:06)  
Afgy: "do SvětlÝ" - to není chyba, je to jen hovorový výraz.
Registered user Shalomek  mail  
20.11.2007 (20:11)  
Jen takový malý Off top. Poznámka Foto Milan Vojtek opět chybí :o)
Registered user Afgy  mail  
20.11.2007 (20:01)  
-->mates111: Jen malá poznámka, mě jako zdejšího rodáka bije do očí, když napíšete "do SvětlÝ"... Nevykládejte si to jako provokaci, já sám mám s gramatikou problémy, jen Vás upozorňuji na chybu... Nejjistější je napsat "do Světlé" :-D... Pak ale pochybuji, že jste jeli přes Čáslav... Přes Golčův Jeníkov bych ještě chápal, protože z Golčova Jeníkova vede lepší silnice, ale podívejte se na mapu, kde je Čáslav a kde Vlkaneč... To by ten řidič autobusu musel být úplný idiot, aby se cestou z Vlkanče do Světlé dostal až tak zpátky... Vždyť by jel úplně na druhou stranu...
Registered user Lukess  mail  
20.11.2007 (18:24)  
Pn 62403 to je označení náklaďáku? To by mohli i do JŘ zapsat
Registered user Walker  mail  
20.11.2007 (17:30)  
Můžu se zeptat kde jste vzali to označení vozů? Tdgns?
20.11.2007 (20:45)  


Z mých zdrojů přišlo, že vykolejily dva sypáky s obilím a jeden Nas (dřívější označení, dnes řada Res). Podle katalogu nákl. vozů ČD je na obilí řada Tdgns.
Dnes jsem zjistil, že to je jiná řada, která není ve volném oběhu ČD, řada 073. Pokud někdo ví, jaké je písmenné označení řady 073, napište prosím...
20.11.2007 (12:38)  
Tak já můžu popsat postřehy ze včerejší 681. Nastupoval jsem v Kolíně chtěl jsem cestovat do Brna. Nějaká informace o problémech na trati nebyl, jinak bych jel přes ČT. Nasednu tedy do vlaku a až do Golčova Jeníkova stále žádná informace. Jak jsem se později dozvěděl, ani průvodčí nevěděl jak to bude, i když někteří lidé říkali, že v Praze se něco o vykolejení vlaku doslechly.

Za Golčovým Jeníkovem jsme se dověděli, že z Vlkanče do Světlý pojedeme busem. Vystoupili jsme tedy, ale bus nikde... První přijel za zhruba 40 minut. Všechny cestující ovšem nepobral a tak jsme čekali nadále dalších 30 minut, celkově tedy hodinu a čtvrt. Vzhledem k tomu, že žádný z řidičů to tam neznal, jeli jsme oklikou přes čáslav a celkové zpoždění pak dosáhlo 150 minut.

Chápu, že se občas stane mimořádnost, ale opět cestující téměř bez informace a co víc, informace neměl ani průvodčí...
Registered user Afgy  mail  
20.11.2007 (11:05)  
Včera jsem cestoval z Prahy do Světlé nad Sázavou. Chtěl jsem použít R 685, ale ten byl odřeknut na celé své trase kvůli tomu, že nepřijel R 680 a nebyla tedy k dispozici souprava. Náhrada byla R 705 do Kolína, z Kolína mimořádný vlak do Kutné Hory kde čekal os. 5917 který odjel směr Světlá nad Sázavou s 20 minutami. Po příjezdu do Vlkanče nám řekli, že si přestoupíme na autobus, ale ten nikde. Asi po deseti minutách čekání nám průvodčí sdělila, že pojedeme vlakem až do Leštiny, tak jsme si nastoupili zpět. V Leštině už autobus čekal a do Světlé jsme dojeli před dvaadvacátou hodinou.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko