..: All news and reports - Nehody a mimořádnosti - ČR Středočeský :..

Ilustrační obrázekBrno - Pár minut po poledni projela jednotka 680 006 tažená lokomotivou 350 005 směr Praha. Jedná se o jednotku z vlaku SC 134 "Slovenská Strela", který byl z důvodu závady na jednotce odřeknut v celé své trase. Do Čech jede vlak pod číslem 134 a z Brna odjel pár minut po vlaku EC 172.

Ilustrační obrázekČerčany - Z trestného činu obecného ohrožení chce policie obvinit tři zaměstnance železniční stanice Čerčany, kde 14. července vjel rychlík z Prahy do Českých Budějovic na obsazenou kolej a narazil do prázdného osobního vlaku. Strojvedoucí osobního vlaku zemřel, 20 lidí bylo zraněno. Nehodu vyšetřuje kromě policie také Drážní inspekce. Ta již dříve podezírala zaměstnance stanice, neboť rychlík dostal od výpravčího povolení projet a možnost zabránit srážce měli prý i dva signalisté. Nyní se čeká, až si všichni tři převezmou obvinění.

9.8.2007 - 16:10 - Aktuálně: Stržená trolej u Kolína

Ilustrační obrázekKolín - Dálkovou dopravu na velké části území ČR dnes ovládl chaos. Příčinou je stržená trolej v zastávce Kolín dílny. Vlaky jsou vedeny odklonem přes Chlumec nad Cidlinou a nabírají velká zpoždění, běžně okolo dvou hodin. Rekordmanem se stal spoj EC 174, který se do Prahy dostal o více než čtyři a půl hodiny později, než měl. Část vlaků je dokonce přesměrována přes Havlíčkův Brod. Aktuální informace o zpoždění naleznete na Babitronu, situace se stabilizovala až během noci.

zdroj: vlastní pozorování

Aktualizováno 18:00.

Ilustrační obrázekJiřice - Včera krátce po 8. hodině ranní došlo ke střetu osobního vlaku vedeného vozem řady 809 502-8 z PJ Kralupy n. Vlt. s nákladním automobilem zn. AVIA na přejezdu nedaleko zastávky Jiřice. Motorový vůz po střetu vykolejil a vyšinul se mimo těleso dráhy.

Ilustrační obrázekČerčany - Jen pár minut před sobotní tragickou srážkou vlaků se na stanici v Čerčanech vyměnili výpravčí. Ten, který měl hlídat projíždějící vlaky, si potřeboval něco vyřídit. Zaskočil za něho kolega, který stál na peronu. Zda nehodu způsobila právě výpomoc kolegovi, prošetřuje policie i drážní inspektoři.

"Je pravda, že se vyměnili. Oba ale vědí, jak při kontrole přijíždějících vlaků postupovat, takže si myslím, že to nemuselo být rozhodující," říká Jan Kučera z Drážní inspekce.

Ilustrační obrázekČerčany - Přímo na nádraží v Čerčanech u Benešova se dnes dopoledne srazily dva vlaky. Rychlík 633 jedoucí z Prahy do Českých Budějovic vedený lokomotivou 363.053 narazil do stojící jednotky řady 451 - obrat Os 9119/ Os 9122 (z důvodu napěťové výluky končí/začínají některé vlaky v Čerčanech, mezi Čerčany a Benešovem pendluje motorová souprava). Při nehodě byl usmrcen strojvedoucí pantografu, druhý strojvedoucí byl těžce raněn a je vyprošťován z kabiny.

Aktualizováno 10:45 (15.7.), doplnění odkazu na tiskovou zprávu DI ČR (doplnil JRtrain). Fotografie z místa nehody laskavě poskytl -vbc-

Ilustrační obrázekMladá Boleslav, Sokolov - Ve středu odpoledne srazil vlak sedmapadesátiletého muže u Mladé Boleslavi. Ve čtvrtek v podvečer popálil elektrický výboj děti hrající si na vagoně v Sokolově. V sokolově je to již druhá podobná událost za poslední dva měsíce.

8.7.2007 - 21:00 - Dvě srážky vlaků s automobily na Mladoboleslavsku během víkendu

Ilustrační obrázekMladá Boleslav - Během uplynulého víkendu došlo na železničních tratích Mladoboleslavska ke dvěma střetům vlaků s osobními automobily. Ani v jednom případě naštěstí nikdo nezemřel.

K první nehodě došlo v sobotu okolo půl osmé ráno na trati 064 na okraji Mladé Boleslavi směrem na Starou Paku, kde se střetl s osobním autem vlak Os 16402. Automobil byl naprosto zdemolovaný, ale osmatřicetiletý řidič měl velké štěstí, protože vyvázl jen s lehkým zraněním.

Druhá nehoda se stala v neděli odpoledne na železničním přejezdu u zastávky Malá Bělá mezi Bakovem nad Jizerou a Bělou pod Bezdězem (trať 080). Ve vozidle byli zraněni dva lidé. Ke střetu došlo na železničním přejezdu bez závor chráněném výstražnými světly. Podle prvních informací byla světelná signalizace v provozu. Příčiny havárie se vyšetřují.

zdroj: Katastrofy.com, Boleslavský deník

Ilustrační obrázekÚvaly - V pondělí 18.6.2007 došlo na trati 011 mezi žst. Praha Běchovice a Úvaly k prověšení troleje a vlaky přestaly na 3 hodiny jezdit kvůli neprůjezdnosti všech 3 traťových kolejí. Železničáři odhadli škodu na půl miliónu korun. Mluvčí drah Ondřej Kubala řekl, že alespoň jedna kolej by měla být v provozu zhruba v půl páté, což se také stalo. Dálkové vlaky České dráhy odklonily na trať 231 přes Nymburk, osobní vlaky byly nahrazeny autobusy. Zpoždění u vlaků, včetně spojů SuperCity, se pohybovalo mezi 40 a 110 minutami.

Zmatky na nádraží, autor: Jiří HovorkaAdamov - Aktualizováno 12.6.2007 v 17:30 hod. - V neděli 10.6.2007 došlo v úseku mezi stanicemi Adamov a Blansko na trati č. 260 k přetržení lan mězi dvěma sloupy trakčního vedení přibližně v km 174,4 osobním vlakem Os 4722 ve směru do Letovic vedeným pantografem 560-026 + 560-025. Uvolněný sběrač na předním hnacím vozidle poškodil vedení nad 1. traťovou kolejí (směr Brno) a přetrhl směrové lano vedení nad 2. kolejí, tudíž musela být zastavena doprava na obou kolejích v celém úseku. Vlak zastavil o 200 m dále na trati. Provoz na trati 260 byl obnoven ve 21:33 hod. ŽelPage měla na místě reportéry a jako první informovala o podrobnostech mimořádnosti.

Blesk vyřadil zabezpečovací zařízení z provozu

Stav 11.6.2007 v 9:15 hod.

Náhradní autobusová doprava, autor: Jiří Kalina

Podle dostupných údajů z Babitronu se do této chvíle zatím nepodařilo zcela odstranit poruchu zabezpečovacího zařízení v úseku Kolín - Pečky, konkrétně ve stanici Velim. Na hlavních tratích nabírají vlaky nadále zpoždění. Vlaky dálkové dopravy jsou opožděny zhruba o 40 minut (R 422 Cassovia, SC 500, Ex 570 Brněnský drak, R 277 Slovan). Největší zpoždění má vlak EC 71 Antonín Dvořák (106 minut) - tento vlak neměl ani včera příliš šťastný den. Některé rychlíky jsou opět z Kolína až do Prahy vedeny odklonem přes Nymburk a Lysou nad Labem (R 700 opožděn o 30 minut, Ex 520 opožděn o 26 minut).


Brněnský Pragotron dne 10.6.2007Redakce ŽelPage doporučuje čtenářům, aby se o jízdě vlaku informovali na internetových stránkách ČD - Poloha vlaku. Polohu vlaku lze zjistit také přes mobilní telefon (O2: odeslat SMS na 999111 ZPO číslo nebo jméno vlaku; Vodafone: odeslat SMS na 7755 POZ číslo nebo jméno vlaku; T-mobile: odeslat SMS na 4616 POZ číslo nebo jméno vlaku). Informace obdrží cestující také na Bílé informační lince ČD - 840 112 113.

Rádio Impuls ve svých zprávách sdělilo: "Vlaky na páteřní trati mezi Kolínem a Prahou nabírají velká zpoždění. Důvodem je výpadek zabezpečovacího zařízení. Porucha by měla být odstraněna v průběhu dnešního dne."

Stav 11.6.2007 ve 12:45 hod.

Odstavené vlaky v Blansku, autor: Jiří Hovorka"Dopoledne se nám podařilo opravit nejdůležitější část, laicky řečeno mozek celého bezpečnostního zařízení. Vlaky začaly normálně projíždět po trati z Kolína do Peček před dvanáctou hodinou," řekl mluvčí Českých drah Ondřej Kubala. V úsecích z Kolína do Velimi a z Velimi do Peček se jezdilo takzvaně mezistaničně, v jednom okamžiku mohl být na trati pouze jeden vlak. Pro iDNES.cz mluvčí drah Kubala dodal: "Porucha zpomalila kolem stovky vlaků, které po této trati pravidelně jezdí."

163-088-8Poděbrady - Při vjezdu R 654 do žst. Poděbrady došlo nad výhybkou č. 6 ke stržení troleje. Obě traťové koleje byly krátce po 15.hodině vyloučeny, na místě pak MVTV odstraňovaly shozené dráty ze spojky. Uzavřen byl také přejezd mezi ulicemi Jiráskova - Revoluční u skláren, kde stržené dráty visely přes silnici.

20.4.2007 - 23:00 - Opilec zaparkoval svoje auto na koridoru

Ilustrační obrázekTuklaty - Jen náhodou nedošlo na hlavní trati 011 spojující Prahu s Kolínem k nehodě. Opilý devětačtyřicetiletý muž "zaparkoval" svůj osobní automobil Škoda Favorit v kolejišti nedaleko vlakové zastávky Tuklaty. Pouze díky velkému štěstí po velmi frekventované trati zrovna neprojížděl žádný vlak a incident se obešel bez zranění. Na automobil stojící v kolejích upozornil policii telefonát na linku 158. Na místě našli strážci zákona muže, který měl podle orientační dechové zkoušky 3,18 promile alkoholu. Teď je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Jaké důsledky může mít srážka vlaku s automobilem netřeba přípomínat, stačí jen vzpomenout na nedávnou nehodu u Vraňan, kde po podobném incidentu vykolejil rychlík.

zdroj: Automix.cz

17.4.2007 - 23:00 - Policie zjišťuje úmrtí muže, kterého včera našli na kolejích

Ilustrační obrázekVšetaty - Mělnická policie vyšetřuje, za jakých okolností zemřel na kolejích blízko Všetat 34letý muž z Brna. Včera brzy ráno ho zahlédl strojvedoucí kolemjedoucího vlaku. Mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková říká, že muž měl smrtelná poranění hlavy a páteře, lékař na místě konstatoval smrt. Podle lékaře ležel mrtvý muž na místě zhruba 6 hodin. Mělnický policejní mluvčí Karel Sulek nevyloučil, že se muž mohl stát obětí trestného činu. Jasněji ale bude mít tým policejních vyšetřovatelů až po pitvě. Tělo muže leželo u kolejí 800 metrů od všetatského železničního přejezdu směrem na obec Dřísy.

zdroj: Mladá fronta DNES

Ilustrační obrázekVraňany - Na poli u kolejí mezi stanicemi Vraňany a Cítov, kde před měsícem vykolejil rychlík, stále zůstávají dva rozmlácené vagony. Už je prolézají zloději a mohlo by se stát, že si je vyberou děti k dobrodružným hrám. Jeden z vagonů leží na boku, a tak by mohla být přístupovou cestou jen okénka, která jsou ale příliš vysoko. Zato do druhého vozu lze bez námahy pohodlně vejít a procházet kupé. Ve většině z nich to vypadá jako po rabování. Největší zájem je mezi tajnými návštěvníky o sedadla, ze kterých může být například nízká pohovka nebo malé lehátko.

Ilustrační obrázekKralupy nad Vltavou - Redakce zpravodajského serveru Nova má záznam telefonních hovorů z ohlášování železniční nehody, která se stala v pondělí 19.3.2007 na trati mezi Vraňany a Cítovem na Mělnicku. Z komunikace mezi operačním důstojníkem mělnické policie a výpravčím železniční stanice Vraňany je patrné, že policejní operační důstojník nebyl při nahlašování místa havárie zcela přesný. Policie přitom v souvislosti s vyšetřováním železniční nehody obvinila 4 osoby, mezi nimi také výpravčího. Podle hlášení policie výpravčí stanice Vraňany zastavil provoz na jiné trati, než kde ke srážce došlo.

« Newer messages | 1 ... 3 4 5 6 7 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2019 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 07:23
sets at 16:11
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...