..: All news and reports - Nehody a mimořádnosti - USA :..

29.9.2016 - 18:53 - Tragická nehoda v New Jersey: Jeden mrtvý a přes sto zraněných

New Jersey — (Aktualizováno) Jednoho mrtvého a přibližně sto zraněných si vyžádala nehoda vlaku ve městě Hoboken v americkém státě New Jersey. Příčina nehody zatím není jasná, jisté však je, že vlak nezpomaloval a narazil přímo do zastřešené konstrukce. Nehoda se tak dá přirovnat k loňské nehodě na pražském Masarykově nádraží, avšak v mnohem větším měřítku. V současné době probíhá evakuace nádražní haly, která stále hrozí dalším zřícením. Bylo potvrzeno, že šlo o nehodu, nikoliv teroristický čin. Provoz na jednom z nejdůležitějších nádraží v celé oblasti je tak přerušen a není jisté, kdy bude opět obnoven.

Zdroje: CNN

2.12.2013 - 2:00 - V newyorském Bronxu vykolejil vlak, čtyři mrtví

ikonka s bleskemNew York — Vykolejení příměstského vlaku v newyorské městské části The Bronx si v neděli ráno vyžádalo čtyři mrtvé a nejméně 67 zraněných. K nehodě vlaku sítě Metro-North na lince z Poughkeepsie došlo v 7.20 ráno místního času (13.20 SEČ) v oblouku u stanice Spuyten Duyvil na rozhraní Bronxu a Manhattanu, přibližně 16 km od cíle cesty v newyorském Grand Central Terminal. Ještě v neděli večer setrvávalo v kritickém stavu 11 zraněných, zatímco vyšetřovatelé pátrají po příčinách vykolejení sedmi vagonů z celkem osmivozové soupravy typu push-pull. Podle některých výpovědí jel vlak v oblouku, stavěném na rychlost 50 km/h, výrazně rychleji než obvykle. Americký úřad pro bezpečnost dopravy (NTSB) ovšem zatím jednoznačnou příčinu neštěstí nepotvrdil.

Zdroj: CNN

Ilustrační foto, foto: Tomáš Kubovec Livermore/Praha — Chodíte někdy po trati? Rozmyslete si to! V kalifornském městě Livermore to zkusila místní občanka Laura Reslink – přešla trať v místě, kde není zřízen přechod, ale místní si tak pravidelně zkracují cestu do tamějšího supermarketu. Jenže, na rozdíl od mnoha jiných, ji zastavil pracovník Union Pacific, upozornil ji, že porušuje zákon státu Kalifornie a Laura se následně ocitla před soudem. Očekávala pokutu ve výši jednoho až dvou set dolarů. K jejímu zděšení ji soudkyně odsoudila k pokutě ve výši 6 tisíc dolarů. Dáma se velmi divila, neboť netušila, že chůze po trati je zakázaná, nikde prý ani neviděla zákazové tabule ve španělštině. Navíc se incident stal 7. června 2012, kdy byl Mezinárodní den povědomí o přejezdech (u nás ho známe pod označením Mezinárodní den bezpečnosti na železničních přejezdech), takže i proto se soudkyně přiklonila k exemplární výši pokuty. Inu, neznalost předpisů neomlouvá – a ne všude musí být zákazové cedule.

Lokomotiva Union Pacific, foto: Freefoto.com New York — Před několika dny obletěla celý svět zpráva o dopadení Usámy bin Ládina, vůdce teroristické organizace Al-Káidy, jež stojí za řadou atentátů a únosů v celém světě. Materiály v domě bin Ládina však ukázaly, že organizace plánovala realizovat útoky na železniční síť v USA, a to při příležitosti oslav desátého výročí atentátů z 11. září 2001. Na tuto zprávu nyní reaguje americký senátor Charles Schumer, jenž chce, aby se ve Spojených státech na železnici, podobně jako v letecké dopravě, vytvořil seznam nežádoucích cestujících.

Ilustrační obrázekLos Angeles - Tragická nehoda nedaleko kalifornského Los Angeles, při které se v pátek 12. září srazil osobní a nákladní vlak, si podle posledních zpráv vyžádala 28 obětí a dalších 135 zraněných. Lékaři i nadále bojují o život osmi desítek cestujících, zatímco záchranáři vyprošťují další těla z trosek po havárii. Záchranné týmy z širokého okolí pracovaly na místě nehody celou noc z pátka na sobotu, zatímco vyšetřovatelé se snaží zjistit přesnou příčinu. Jako nejpravděpodobnější verze se zatím jeví selhání lidského faktoru, když strojvůdce přejel návěst zakazující jízdu.

Ilustrační obrázekLos Angeles, Moravičany - na těchto místech se momentálně vyšetřují železniční neštěstí. V Americe se srazil nákladní vlak s osobním vlakem a u Moravičan na trati z České Třebové do Olomouce se srazily dva nákladní vlaky - poštovní expres s lokomotivou nejspíše 362.165 najel zezadu do nákladního vlaku vedeného lokomotivou 163.014. Bohužel obě nehody si vyžádaly oběti. Nehodu na Šumpersku nepřežil strojvedoucí. Obětí druhé nehody je ještě víc. Podle dosavadních odhadů je mrtvých nejméně 15 a kolem 70 zraněných, z toho 10 v kritickém stavu. Z trosek vykolejeného vlaku nejsou ještě všichni cestující vyproštěni.

Aktuálně: Dle sdělení tiskového mluvčího ČD byl provoz na trati obnoven v 19:02. Vliv na provoz však bude po této záležitosti znatelný až do rána.

Ilustrační obrázekSeattle - Hlavní trať železniční společnosti Union Pacific přes Kaskádové pohoří v americkém státě Oregon byla 19. ledna zavalena obrovskou zemní lavinou, která trať v nepřístupném terénu v délce 900 metrů překryla šest metrů silnou vrstvou bahna, sněhu a kmenů. Přes obrovské nasazení lidí a techniky se od té doby stále nepodařilo úsek uvést do provozu a jeho blízká budoucnost je stále méně příznivá. Trať spojující Kalifonii a stát Washington je hlavní spojnicí severních a jižních států západního pobřeží USA.

Ilustrační obrázekUSA - V americkém státě Alabama vykolejil nákladní vlak převážející část nosných raket NASA. Využívají se při letu raketoplánů. Pod vlakem se zbortil most. Podle agentury AP se při nehodě zranilo šest lidí. Stav zraněných zatím není znám. Příčiny kolapsu mostní konstrukce se vyšetřují.

Ilustrační fotoUSA - Ve městě Oneida ve státě New York dnes vykolejil vlak převážející náklad propanu. Podle starosty města vykolejilo 20 až 25 vozů, přičemž kolem dvanácti jich začalo hořet a z místa požáru se valil hustý černý dým. Tamní hasiči údajně požár nehasí, podle jejich poručíka Kevina Salerna vlak vykolejil v odlehlé lesní oblasti, do které se požárnická auta těžko dostávají.

19.1.2007 - 18:00 - Vlak plný chemikálií explodoval

Ilustrační obrázekChicago - V americkém státě Kentucky vykolejil v úterý 16.1. nedaleko Louisville nákladní vlak, přepravující nebezpečné chemikálie. Podle úřadů, citovaných agenturou Reuters, nastala po nehodě ve vlakové soupravě exploze a vypukl požár. Podle prvotních informací nebyl nikdo zraněn, příčina vykolejení není zatím známa. "Čtrnáct nákladních vagónů vzplálo, ale zatím nemáme žádné zprávy o obětech na životech, či zraněných," informoval Buddy Rogers z tamního úřadu pro mimořádné situace. Podle Garricka Francise, mluvčího firmy CSX vlastnící vlak, 41 z 80 železničních vagónů převáželo nebezpečný, hořlavý materiál.Podle CNN vlaková souprava přepravovala butadien, potenciálně karcinogenní chemikálii, která ve vyšších dávkách může ovlivnit nervovou soustavu. Obyvatelé z okolních oblastí v okruhu asi 50 kilometrů byli z bezpečnostních důvodů evakuováni a část železniční trati byla uzavřena.

zdroj: bleskově, čtk

4.12.2006 - 21:29 - Bleskovka - Vykolejení vlaku v USA a následná evakuace

Illinois - Agentura AP dnes informovala o tom, že v blízkosti amerického městečka Christopher ve státě Illinois vykolejil nákladní vlak a vytekla z něj neznámá chemikálie. Přes 70 domů bylo evakuováno a asi deset lidí bylo převezeno do místní nemocnice s mírnými příznaky otravy. Příčiny nehody zatím nejsou známy.

zdroj: iHNed

Požár New Brighton, Pennsylvánie - V pátek 20.10.2006 ve večerních hodinách došlo k mimořádné události u vlaku společnosti Norfolk Southern Railroad jedoucím z Chicaga do New Jersey. Souprava vezoucí 89 vozů s ethanolem, hořlaviny první třídy, vykolejila. Nehoda se stala asi 40 km severozápadně od města Pittsburgh, na mostě přes řeku Beaver. Nikdo nebyl zraněn.

30.1.2005 - 1:01 - Železniční neštěstí v USA

USAUSA - Ve středu 26. ledna se stala vážná železniční nehoda u Los Angeles. Šestadvacetiletý sebevrah si podřezal žíly, bodl se do hrudi a pak se svým džípem na přejezdu odbočil na koleje a jel po nich, dokud neuvízl. Měl v úmyslu se nechat zabít vlakem. Když ale viděl blížící se osobní vlak, rozmyslel si to a z auta utekl. Osobní vlak při nárazu vykolejil do průjezdného profilu sousední koleje, kde projížděl protijedoucí osobní vlak. Ten také vykolejil a narazil do stojícího nákladního vlaku na vedlejší koleji. Nehoda se stala kolem šesté ráno pacifického času, oba vlaky byly plné dojíždějících lidí. Jedenáct lidí zemřelo, kolem 200 je jich zraněno, z toho 40 těžce.

Sebevrah byl nalezen bloumající kolem kolejí a mumlající "to je mi líto". Po zadržení mu byla ošetřena zranění, která si způsobil a poté byl vzat do vazby a bude se rozhodovat, zda bude obviněn za smrt jedenácti lidí.

obrazekLos Angeles - Osmnáct z třiceti vagónů nákladního vlaku se stavebním dřívím se v pátek utrhlo během přepojování a po 43 kilometrech nekontrolované jízdy vykolejilo na předměstí Los Angeles. Vagóny nakonec vylétly z trati a dopadly na tři obytné domy. V troskách domů zasypaných dřívím bylo nalezeno třináct zraněných včetně tří dětí.

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:40
sets at 20:34