..: Bleskovka - Vykolejení vlaku v USA a následná evakuace :..

Illinois - Agentura AP dnes informovala o tom, že v blízkosti amerického městečka Christopher ve státě Illinois vykolejil nákladní vlak a vytekla z něj neznámá chemikálie. Přes 70 domů bylo evakuováno a asi deset lidí bylo převezeno do místní nemocnice s mírnými příznaky otravy. Příčiny nehody zatím nejsou známy.

zdroj: iHNed


Payus Poslat mail autorovi | 4.12.2006 (21:29)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Nehody a mimořádnosti

More from USA


Registered user xyz  mail  
05.12.2006 (3:39)  
Honza S.:

V Indii a Nepalu namerite v zasuvce napeti 230V a nejspise budou mit poneti o jednotkach SI. S ani jednim v USA pocitat nemuzete. :)

Tedy netusim, proc jste vybiral zrovna Indii a Nepal, zrovna tamni civilizace (slezeni ze stromu) probehlo dost davno. ;) Urcite drive nez soucasna zatlanticka spolecnost, ktera nema az tak moc spolecneho s puvodnim obyvatelstvem (jehoz zbytky byli obdarovany mnozstvim pudy... v pousti) a jeho civilizaci.

No a pokud jde o predpisy, na ty bych nevsadil a uz vubec ne mezinarodni. Predpisy v te zemi bud nejsou skoro vubec, nebo jsou velmi prisne, ale rozhodne jsou zacaste vlastni...
Correspondent or Member of ŽelPage Payus  mail  
04.12.2006 (23:37)  
nikde jsem nepsal,že jsou opice...myslel jsem to tak,že tam jsou třeba utajené věci opravdu utajené,mohli převážet nějakou strategickou látku( nezapomeňte, že jsou amíci stále ve válce)...je tam taky běžné,že do vyšetření čehokolv je pro noviny tabu se cokoli dozvědět...kdo ví
04.12.2006 (23:01)  
Mysleme si o amících co chceme, ale určitě to nejsou opice co včera slezli ze stromů. Podobné předpisy tam dozajisté také budou. Vždyť i v Indii či Nepálu používají při silniční přepravě pohonných hmot stejné značení jako v Evropě.
Correspondent or Member of ŽelPage Payus  mail  
04.12.2006 (22:39)  
Honza S.: v Evropě jo...ale jak je to v USA?

taky to byla příliš čerstvá zpráva,jestli bude aktualizace,tak ji určitě doplním
04.12.2006 (22:36)  
Přeprava nebezpečných věcí se v silniční dopravě uskutečňuje dle mezinárodní dohody ADR a každé zboží musí být označeno. Je to ta oranžová cedulka s dvěmi čísly nad sebou. Nahoře je Kemlerovo číslo, které udává povahu přepravované látky a spodní je identifikační číslo látky, např. kerosin má nahoře 30 (hořlavá kapalina s bodem vzplanutí nad cca 60 (?)st. Celsia a dole 1223. Obdobné předpisy platí i na dráze. Koukněte se někdy třeba u chemičky či na vlečce u Ruzyně.
Registered user Luxian  mail  
04.12.2006 (21:44)  
Neznámá chemikálie. Tím chtějí říct, že ani neví, co přepravují?

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko