..: All news and reports - Dopravci - USA :..

SD70ACe v barvách A&M, foto: Electro Motive Springdale — Arkansas & Missouri Railroad (A&M) vyčlenila v letošním roce 10 milionů dolarů na investice. Z části těchto prostředků uhradila nákup tří nových lokomotiv SD70ACe od společnosti EMD. Po 27 letech provozu to vlastně byly první lokomotivy, které do jejich flotily byly pořízeny jako zcela nové. Lokomotivy výrobních čísel 1201-3 byly u A&M označeny pořadovými čísly 70 až 72. Stroj 1201 se představil v loňském roce na veletrhu MINExpo v nevadském Las Vegas – v té době byl ve žluté barvě společnosti Caterpillar. Při slavnostním představení zástupci železniční společnosti nesdělili přesnou cenu, za kterou nové lokomotivy pořídili, novináři se jen dozvěděli, že cena překročila 2 miliony dolarů za kus. Hlavní mechanik Casey Shepherd si nové lokomotivy pochvaloval: „Úspora paliva, úspory nákladů na údržbu, záruční a pozáruční servis budou výrazně lepší. Každá závada na jedné ze starých jednotek může způsobit téměř hodinové zpoždění.“

Acela Express, foto: SignalPAD New York — Najít polohu vlaků na síti v téměř „on line“ pozici? To přece není žádná novinka, něco takového už tady máme hodně dlouho – řeknete si. Ano, Babitron se vžil, pro mnohé z cestujících se stal pravidelnou denní pomůckou při jejich cestování. Jeho tvůrce Robert Babilon dnes už možná s úsměvem vzpomíná na začátky, které nebyly jednoduché. Jedenáctého července 2006 Babitron „zamrzl“ na čase 19.50, protože České dráhy zablokovaly přístup k jejich datům s odůvodněním, že „dotazy“ z Babitronu snižovaly funkčnost jejich služeb. To obratem vyvolalo řadu negativních reakcí těch, kteří již systém objevili a začali využívat. „Jsem přesvědčen, že provozováním Babitronu jsem neporušil žádný zákon, stejně tak ČD neporušily zákony tím, že znemožnily mé aplikaci stahovat jejich data. Jsem rád, že jsme se sešli a dospěli ke kompromisu, který podle mého názoru bude dostatečný pro cestující při plánování svých cest. Spokojen budu, až se tento návrh podaří prosadit ve vedení ČD,“ uvedl tehdy Robert Babilon. Vše se ale nakonec urovnalo a Babitron funguje k naší radosti i spokojenosti. Americká společnost Amtrak před nedávnem ohlásila novinku – možnost sledování jejich vlaků na Googlu.

Tri-Rail, stanice Pompano Beach, foto: Dtobias Pompano Beach — Regionální dopravní úřad jižní Floridy (SFTRA) prodloužil operátorovi Veolia Trasnportation (VT) smlouvu na provoz osobních vlaků po trati Tri-Rail, který zajišťuje od roku 2007, do června 2017. Trasa Tri-Rail zahájila provoz v lednu 1989. Měří 72 mil a propojuje tři významná města na atlantickém pobřeží jižní Floridy – West Palm Beach, Fort Lauderdale a Miami (včetně tří mezinárodních letišť). Na trati je 18 stanic a interval vlaků činí od 20 minut ve špičce po 60 minut v sedle (pracovní dny).

M-8 v Port Chesteru, foto: Bebo2good1 New YorkNew York Metropolitan Transporation Autority (MTA) objednal u společnosti Kawasaki dodávku nových vícesystémových jednotek M-9 pro příměstskou dopravu. V první fázi by mělo být dodáno 92 vozů, které by měly sloužit cestujícím od roku 2017. Ve smlouvě je opce na dalších 584 jednotek, termín dodání bude zpřesněn po schválení finančního plánu objednatele na léta 2015 až 2019. Nové vozy by měly být nasazeny na Long Island Rail Road (LIRR) a na Metro-North (MNR). Zakázka má hodnotu 1,8 miliardy amerických dolarů. Souběžně se řeší dodávka 160 vozů M-9A výhradně pro LIRR.

750.236-2, Březina nad Jizerou - Mnichovo Hradiště, foto: paolo3 New York — Čeští cyklisté berou cestování s kolem dnes už jako naprostou samozřejmost. V mnoha vlacích jsou řazeny vagony upravené tak, že si do nich sami mohou zavěsit kolo a mít ho celou cestu pod svým dohledem. Dokonce i v pendolinu je možno si rezervovat přepravu kol. Na vlacích mezi Prahou a Krkonošemi jsou nasazovány vozy speciálně upravené pro přepravu kol. O něčem takovém se americkým cyklistům při jízdě vlakem po USA mohlo do nedávna jen snít. Senátoři Betty Little, Brad Hoylman a Charles E. Schumel byli těmi, které Amtrak vyslyšel a o letošních prázdninách spustil na zkoušku program Bring Your Bicycle On Board. Zatím ale jen na některých linkách.

Las Vegas Monorail v blízkosti konferenčního centra Las Vegas, foto: Michael Dorausch Las Vegas — Las Vegas – město hazardu. Tak ho mají zafixováno mnozí, i ti, kteří ho dosud nenavštívili. Začněme tedy letošní prázdniny malou procházkou (a projížďkou) po centru tohoto centu hazardu, zábavy, nakupování, ale třeba i dobrého jídla. Bulvár Strip (Las Vegas Blvd.) je mezi návštěvníky asi nejpopulárnější, protože se na něm nachází řada těch nejznámějších kasín – tedy spíše hotelů s kasíny. Na jedné straně se dá začít ve Stratosphere a skončit můžete v Madalay Bay. Procházka je to dlouhá, protože kromě kasín lákají návštěvníky jednak luxusní nákupní galerie, ale mnohé hotely nabízejí i něco navíc – různé atrakce, které můžete (zpravidla ve večerních hodinách) zhlédnout bezplatně, nebo se vypravit na nějaká představení do velkých hotelových sálů. Pokud se vám už nechce moc chodit (po Stripu), začnete pátrat po nějaké hromadné dopravě. Na výběr máte mezi autobusy, pozemními lanovkami nebo monorailem.

Lokomotiva Union Pacific, foto: Freefoto.com New York — Před několika dny obletěla celý svět zpráva o dopadení Usámy bin Ládina, vůdce teroristické organizace Al-Káidy, jež stojí za řadou atentátů a únosů v celém světě. Materiály v domě bin Ládina však ukázaly, že organizace plánovala realizovat útoky na železniční síť v USA, a to při příležitosti oslav desátého výročí atentátů z 11. září 2001. Na tuto zprávu nyní reaguje americký senátor Charles Schumer, jenž chce, aby se ve Spojených státech na železnici, podobně jako v letecké dopravě, vytvořil seznam nežádoucích cestujících.

2.11.2010 - 7:00 - Siemens obdržel zakázku na dodání 70 lokomotiv pro Amtrak

Lokomotiva ACS64 pro Amtrak, foto: Railwaygazette.com USA — Společnost Siemens Mobility obdržela zakázku na dodání sedmdesáti nových elektrických lokomotiv řady ACS64 v celkové hodnotě 466 milionů dolarů (při současném kurzu cca 8,26 mld. korun, tj. cca 118 milionů korun/lokomotiva). Stroje, v budoucnu nasazované na Severovýchodním a Keystone koridoru, budou disponovat výkonem 6,4 MW a jejich maximální rychlost je stanovena na 200 km/h, přičemž jsou určeny pro provoz pod napětím 25 kV, 12,5 kV a 12 kV AC. Pro usnadnění údržby bude umožněno odstranit trakční motor či dvojkolí bez nutnosti vyvázání podvozku. Výroba proběhne v Sacramentu v Kalifornii s tím, že první stroj opustí brány podniku v roce 2013. Cílem Amtraku je nahradit starší lokomotivy, mezi které patří například řady AEM-7 či a HHP-8. Do budoucna jde o náhradu celkem 334 lokomotiv a 1 200 osobních vozů.

Zdroj: Railway Gazette

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 07:06
sets at 18:35