..: All news and reports - Nehody a mimořádnosti - ČR Karlovarský :..

Karlovy Vary Vážení přátelé, v úterý 7. 7. 2020 došlo na železniční trati 142 Karlovy Vary dolní nádraží — Johanngeorgenstadt u dopravny Pernink k tragédii. Několik stovek metrů od dopravny se zde kolem 15. hodiny čelně srazil osobní vlak číslo 17113 vedený jednotkou 844 RegioShark s osobním vlakem 17110 vedeným jednotkou 814/914 RegioNova. Následky jsou katastrofální, dva mrtví a několik těžce a velmi těžce zraněných. Mezi zraněné patří i vlakový personál ČD z domovské stanice Karlovy Vary. Strojvedoucí Milan Čapek a vlakvedoucí Petr Paťha, kteří se nacházeli ve vlaku 17110 vedeném RegioNovou jsou zraněni velmi vážně. Kolegyně vlakvedoucí Jana Jindřichová, která doprovázela vlak 17113 vedený jednotkou RegioShark, je zraněna vážně.

14.5.2013 - 19:00 - Špatný technický stav zastavil provoz na trati u Karlových Varů

742.201-7, Stará Role - Odb. Sedlec, foto: Paya Karlovy Vary — Cestující, kteří využívají železnici v okolí Karlových Varů, mají v následujících týdnech na svých cestách o starost navíc, neboť od 13. května do 1. července budou muset na vybraných úsecích využít místo vlaku náhradní autobusovou dopravu. V úterý 14. května došlo totiž v dopoledních hodinách k zastavení provozu na hlavní trati 140 mezi Karlovými Vary a Chodovem. Omezení se ale dotknou i vedlejších tratí 142 a 144. Právě na trati 142 navíc již 15. května začíná plánovaná výluka mezi stanicemi Nejdek a Potůčky, která může situaci ještě více zkomplikovat. Jak uvedla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová, důvodem mimořádných opatření, která jsou v platnosti předběžně až do začátku července, je havarijní stav železniční tratě, kterou má ve správě Správa železniční dopravní cesty.

Zdroj: České dráhy

Jednotka 680 v čele vlaku SC 502 Pendolino do Fr. Lázní, foto: Daniel Houdek (Hodan66) Kozolupy — Poměrně nedávno nově otevřený koridor z Plzně do Chebu trápí vážné problémy. U železniční stanice Kozolupy se sesunul několik metrů vysoký násep a došlo ke zvlnění kolejí. Zemina navíc tlačí na zdejší silniční podjezd, jenž tento tlak neunesl a začal se rozpadat. Veškerý provoz je veden pouze po jedné ze dvou traťových kolejí a maximální rychlost je omezena na 50 km/h. Za vše může dle posudku Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) špatně zpracovaný projekt a nekvalitní práce stavebních firem. Jak uvedl Jiří Martínek, náměstek GŘ SŽDC pro modernizaci dráhy, celé dílo bylo reklamováno již před několika měsíci; obě společnosti, SUDOP a OHL ŽS, které se na stavbě podílely, však jakékoliv pochybení zásadně odmítají.

28.6.2011 - 6:00 - Vandalové nastražili na trakční vedení televizor

Zavěšený televizor na TV, foto: E15.cz Karlovy Vary — S opravdu kuriozním případem se setkali technici Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Na trakční vedení na trati do Karlových Varů zatím neznámý vandal zavěsil televizor, čímž mohl v nejhorším případě při srážce způsobit smrt strojvedoucího. Technici nástrahu objevili při kontrole, a tudíž k nehodě, naštěstí, nedošlo. „Pokud mluvíme o vandalismu, tak se běžně setkáváme s ničením nemovitého majetku, inventáře a zabezpečení dráhy. Tohle tady nikdo nepamatuje,“ uvedl mluvčí SŽDC Pavel Halla. Případ vyšetřuje policie. Po sérii pochybení správce infrastruktury jde po delší době o první pozitivní zprávu.

Zdroj: E15

15.6.2010 - 13:00 - Připravovaná výluka z Mariánských Lázní do Bečova nad Teplou

RegioSprinter, foto: MirKoKarlovarský kraj — Čtrnáctidenní nepřetržitou výluku na trati 149 (Karlovy Vary dolní nádraží – Mariánské Lázně) v úseku Mariánské Lázně – Bečov nad Teplou chystá SŽDC od 16. do 30. června 2010. Jejím účelem bude renovace a modernizace železničního svršku. Na rozdíl od jiných výluk, tato ale nezasáhne do osobního provozu vlaků Českých drah, neboť osobní dopravu zde provozuje společnosti VIAMONT s jednotkami RegioSprinter pronajatými od společnosti Vogtlandbahn. Ty po dobu výluky nahradí autobusy v dotčeném úseku, ve kterých v závislosti na kapacitě bude omezena přeprava cestujících na vozíku, jízdních kol a kočárků. Na celé trati bude platit speciální výlukový řád. Společnost VIAMONT také upozorňuje na případná zpoždění vlaků v krajních stanicích a předem se omlouvá za způsobené komplikace při cestování.

Více informací naleznete na internetových stránkách www.vyluky.cz a v přiloženém letáku nebo výlukovém řádu.

VT 46, Ilustrační foto: MirKoTeplá — V posledních dnech, kdy se množí případy vykolejení vlaků, se výčtu mimořádností nevyhne ani Karlovarsko, kde nehodová událost tentokrát postihla stroj soukromého dopravce. Ve středu 19. srpna v podvečer v obci Teplá na trati 149 mezi Mariánskými Lázněmi a Karlovými Vary vykolejil na výhybce č. 1 motorový osobní vlak společnosti Viamont. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, nicméně kvůli vyšetřování příčin nehody a vyprošťování vozu byla doprava zastavena až do 19. hodiny následujícího dne. Mezi Teplou a Mariánskými Lázněmi tak byla prakticky na celý jeden den zavedena náhradní autobusová doprava.

Karlovy Vary, Merklín – V úterý večer zhruba ve 20 hodin došlo na nechráněném přejezdu u obce Merklín na trati 141 ke srážce motorového osobního vlaku číslo 27006 s kamionem. Motorový vůz řady 810 po srážce vykolejil jednou svou nápravou a stanoviště strojvedoucího bylo nárazem zcela zničeno, stejně tak jako kabina kamionu společnosti Hanzalík. Při nehodě bylo zraněno 5 osob, z toho 3 cestující lehce. Strojvedoucí byl s vážnými poraněními letecky transportován do plzeňské fakultní nemocnice, kde dnes v dopoledních hodinách zraněním podlehl.

Ilustrační obrázek Živě - Vlny zpoždění na železnici pokračují. Tentokrát ovšem nejsou na vině stávkující železničáři, ale rozmarné počasí. Vítr kombinovaný s bouřkou opět ukazují svou sílu. Tentokráte je postiženou trať 231 z Prahy do Lysé nad Labem, kde silný vítr poškodil trolejové vedení. Podle současných informací strhl kus plastu, který se pak mezi troleje zaklínil. Podle meteorologů by měla bouře postupovat přes celou Českou republiku směrem dále na východ. Ohnisko hlavních dopravních problémů se tak bude pravděpodobně přesouvat směrem na Ostravsko a Slovensko.

Předpoklady meteorologů se bohužel vyplnily a krom rozvratu železniční dopravy na téměř celém území České republiky si rozmary počasí vyžádaly i oběť nejvyšší, na Svitavsku na pětatřicetiletou ženu spadl strom a usmrtil ji. O průběhu situace na železnici naleznete v následující on-line reportáži.

20:15 - Jelikož se situace na našich kolejích uklidňuje, rozhodli jsme se tento živý přenos ukončit. Pokud by ale v noci došlo k jakékoli další mimořádnosti, budeme připraveni vás nadále informovat. Redakce Želpage vám děkuje za pozornost a přeje příjemný zbytek dne.

Ilustrační obrázekKarlovy Vary - V úterý odpoledne došlo na nádraží v Karlových Varech k nehodě, při níž se popálil 22-letý muž. Podle serveru Novinky.cz si údajně chtěl vyzkoušet, jestli ho proud zasáhne. Vysoké napětí mladíka podle záchranářů zasáhlo na lávce vedoucí přes koleje u Horního nádraží. Jak se mohl z lávky přiblížit k drátům tak blízko, aby se vytvořil elektrický oblouk, není zatím jasné. Jednou z možností je, že přelezl zábradlí, a dostal se tak nad troleje. Podle mluvčího karlovarské záchranné služby Lukáše Hutty měl popálené obě ruce až po předloktí. Při zásahu záchranářů byl při vědomí a komunikoval. Údajně tvrdil, že si chtěl vyzkoušet, jestli ho může proud zasáhnout.

Ilustrační obrázekDrahotuše - Páteční večerní bouřka si vybrala za cíl kromě jiného také trakční vedení mezi stanicemi Drahotuše a Lipník nad Bečvou, kde právě projížděla žehlička 111.016 v čele vlaku Pn 60114. Následkem úderu blesku do troleje poblíž lokomotivy začala žehlička hořet. Na trati bylo na půl hodiny vypnuto napětí v troleji, aby mohli hasiči lokomotivu uhasit.
Rozsah poškození lokomotivy nám není znám.

31.5.2007 - 21:45 - Popálený chlapec od troleje, střet osobního vlaku se ženou

Sokolov - Ve čtvrtek večer došlo v Sokolově k těžkému popálení třináctiletého chlapce z Dolního Rychnova na Sokolovsku. Chlapec vylezl na odstavený železniční vagón na nádraží, kde ho zasáhl elektrický výboj z troleje. Podle mluvčího karlovarských záchranářů Lukáše Hutty má popáleniny na 50 procentech těla, vrtulník ho převezl na specializované pracoviště.

Trutnov - Osobní vlak dopoledne v Trutnově zachytil chodkyni, která šla po trati. Žena i přes poskytnutou pomoc na místě neštěstí zemřela. V osobním vlaku cestovalo pět osob, nikdo z nich nebyl zraněn.

zdroj: Novinky

14.3.2007 - 17:56 - Vlak srazil důchodce, který si na kolejích zavazoval boty

Ostrov nad ohříOstrov nad Ohří - Těžká zranění včetně zlomené pánve, lopatky, žeber a klíční kosti utrpěl v úterý krátce před 23. hodinou v noci 62letý muž, kterého srazil na nádraží v Ostrově na Karlovarsku vlak, když si v kolejišti zavazoval tkaničky. "V době, kdy projížděla souprava osobního vlaku od Chomutova směrem na Karlovy Vary, se muž zdržoval v prostoru tohoto kolejiště, klečel na kolenou a zavazoval si obuv," popsala událost mluvčí západočeské policie Ilona Týmlová. "Po výstražném zvukovém signálu vyslaným strojvedoucím lokomotivy a po slovním upozornění výpravčího stanice se muž snažil před přijíždějícím vlakem utéci, ale nestihl to," dodala s tím, že muž byl sražen předním pravým nárazníkem lokomotivy a odhozen mimo kolejiště.

zdroj: Novinky.cz

23.2.2007 - 21:00 - Urazil závoru a potom ujel

Ilustrační fotoFrantiškovy Lázně - Chebští policisté hledají svědky nehody, která se stala ve středu kolem 18:15 hodin na železničním přejezdu u Františkových Lázní. Řidič blíže nezjištěného nákladního automobilu zde urazil závoru a ujel. „Řidič nerespektoval výstražné zařízení, vjel na železniční přejezd a urazil sklápějící se závoru. Poté odjel směrem na Aš,“ uvedla mluvčí chebské policie Radka Růžičková s tím, že by se mělo jednat o nákladní automobil určený pro převoz dřeva s přívěsem nebo návěsem. K objasnění nehody policisté žádají svědky, aby se přihlásili na skupině dopravních nehod chebského dopravního inspektorátu, zavolali nebo se obrátili na kterýkoliv útvar Policie ČR.

zdroj: Právo

5.2.2007 - 23:00 - Muž si asi krátil cestu, zemřel

Ilustrační obrázekCheb - Mrtvého šestapadesátiletého muže našli dnes ráno železničáři při kontrole trati v areálu chebského nákladového nádraží. „Muž si tudy asi v noci krátil cestu a srazil ho projíždějící vlak. Na místě podlehl vážným poraněním hlavy. Lékař při ohledání těla nenašel žádné stopy cizího zavinění,“ informovala policejní mluvčí Jolana Číhová. Ke zjištění přesné příčiny smrti ale byla nařízena soudní pitva. Případ ještě vyšetřují chebští kriminalisté.

zdroj: Mladá fronta DNES

1.2.2007 - 23:00 - Ukradl tisíc spojnic mezi kolejemi a pražci

Ilustrační obrázekKarlovy Vary – Z trestného činu poškozování a ohrožování provozu obecně prospěšného zařízení byl obviněn muž (51) z Klatov, který během března loňského roku odcizil na železniční trati Rakovník – Bečov nad Teplou celkem tisíc ocelových spojnic mezi kolejemi a pražci. „Odcizené vrtule mají zajistit spojení kolejnice s podkladnicí k dřevěnému pražci,“ vysvětlila mluvčí karlovarské policie Zdenka Papežová s tím, že muž odcizil spojnice v úseku tratě mezi Štědrou a Smilovem. „Svým jednáním ohrozil provoz obecně prospěšného zařízení a možná i životy lidí,“ dodala mluvčí s tím, že vlak mohl na takto rozebrané trati vykolejit.

zdroj: Právo

1 2 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 04:54
sets at 21:15