..: Vandalové nastražili na trakční vedení televizor :..

Zavěšený televizor na TV, foto: E15.cz Karlovy Vary — S opravdu kuriozním případem se setkali technici Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Na trakční vedení na trati do Karlových Varů zatím neznámý vandal zavěsil televizor, čímž mohl v nejhorším případě při srážce způsobit smrt strojvedoucího. Technici nástrahu objevili při kontrole, a tudíž k nehodě, naštěstí, nedošlo. „Pokud mluvíme o vandalismu, tak se běžně setkáváme s ničením nemovitého majetku, inventáře a zabezpečení dráhy. Tohle tady nikdo nepamatuje,“ uvedl mluvčí SŽDC Pavel Halla. Případ vyšetřuje policie. Po sérii pochybení správce infrastruktury jde po delší době o první pozitivní zprávu.

Zdroj: E15


Dominik Jaroš | 28.6.2011 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Nehody a mimořádnosti

Další z regionu ČR Karlovarský


  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   
23.07.2011 (6:30)  
matus7532: Souhlas. Smutné je, že je to věc zhola nemožná. Ludia, čo toto robia, nie sú za prvé ludia, za druhé nie sú schopní myslieť.
registrovaný uživatel studio 
02.07.2011 (20:26)  
kabinku!!! :-D
29.06.2011 (21:43)  
Tak tohle už není vandalismus,spíše pokus o vraždu nebo podobný zločin.V plné rychlosti vlaku by nejhůře dopadl strojvedoucí....
registrovaný uživatel Sim 
29.06.2011 (14:35)  
M > pokud taham za oba konce strhavam trolej na sebe ... jestlize to taham za jeden konec ja a zavazi je pod troleji, smer, kterym to strhavam, ukazuje nekam do poloviny vzdalenosti mezi mnou a troleji...

Ale samosebou souhlasim, ze existuje spousta snazsich (a mene rizikovych) variant, jak ukrast med.
registrovaný uživatel M 
29.06.2011 (14:19)  
Jo, dobry, ale k cemu potrebuju to zavazi?
Vezmu spagat, prehodim ho pres koleje, zvazu k sobe (nebo kdyz je spagat dost dlouhy, tak vezmu oba konce), jdu daleko a taham. Proste k cemu je v tom systemu potreba zavazi? Na obeseni se prece taky nepouziva zavazi a "funguje" to. Ano, oba systemy mohou fungovat i na principu zavazi na druhem konci, ale je to nasobne slozitejsi...
registrovaný uživatel Sim 
29.06.2011 (13:03)  
M > spagat + zavazi ... zavazi dam pod draty, spagat pres ne prehodim a odejdu do dostatecne vzdalenosti od dratu, aby me padajici drat pod napetim nemohl zasahnout ... a zacnu tahat za spagat.

Pri spatne odhadnutem zavazi se mistro troleje smerem dolu zacne presouvat zavazi smerem nahoru... a "nejak" se ten spagat nahore zasekne, takze to nejde ani tam ani zpatky. Tahat za zavazi znamena riskovat, ze na sebe shodim i trolej, takze to tam radsi necham a mizim, driv nez me u toho nekdo nacapa.

No a nekomu mozna prisla ta televize dost tezka na to, aby to povazoval za zavazi dostatecne...
registrovaný uživatel M 
29.06.2011 (12:12)  
Sim - A jak v tom figuruje televize?
registrovaný uživatel Sim 
29.06.2011 (12:04)  
Me to samotneho nenapadlo, ale kdyz si zkousim predstavit "co kdo a proc delal", zacinam se priklanet k nazoru, ze se mohlo jednat o sberace kovu, kteri chteli strhnout trolej a nepovedlo se.
registrovaný uživatel Honza  mail  
29.06.2011 (2:20)  
No ono to díky dokonalému optickému klamu dvojrozměrné fotky vypadá, že ta televize visí skutečně za trolejový drát, ale když se podíváte pořádně, tak je vidět, že visí někde zhruba uprostřed nejspíše za bránu, nebo trubkovou konzoli levé stopy dalšího sloupu za lano, které je přivázané k nějaké ceduli vlevo. Přívodní kabel od televize končí zhruba v ose levé koleje.
28.06.2011 (23:59)  
Ono to nie je celkom novinka, nieco podobne sa stalo uz aj na Slovensku v okoli Puchova, len to nebol televizor, ale monitor a nebol na spodnom lane, ale na nosnom. Kazdopadne ludia co to robia, by sa mali nad sebou zamysliet.
  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2019 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko