..: All news and reports - Nehody a mimořádnosti - ČR Zlínský :..

Motorová jednotka 814.003 po střetu s nákladním automobilem u Holešova 9.6.2015, foto: Drážní inspekce Holešov — Střet osobního vlaku s nákladním automobilem v úterý 9. června 2015 krátce po poledni zastavil na 24 hodin provoz na železniční trati z Kojetína do Valašského Meziříčí. Osobní vlak 3908, vedený mimořádně dvojící jednotek ř. 814 (814.003 a 814.052, turnusově je řazena ř. 844), který jel z Valašského Meziříčí do Kojetína, se s nákladním automobilem střetl v holešovské části Dobrotice na přejezdu zabezpečeném výstražným křížem. Řidič nákladního automobilu vyvázl bez zranění. Na místě prohlásil, že při jízdě z nedaleké cihelny viděl přibližující se vlak, ale předpokládal, že stihne přes přejezd přejet. Jeho čin je předběžně kvalifikován jako trestný čin obecné ohrožení.

8.3.2013 - 7:00 - Oprava trati u Valašských Klobouků se protáhne

Býlnice - odjezd Os na Vlárský průsmyk, foto: Martin PitříkValašské Klobouky — Ve čtvrtek 28. února zjistili pracovníci Správy železniční dopravní cesty nestabilitu a posun části železniční tratě 283 mezi Brumovem a Valašskými Klobouky. Zhruba třicetimetrový úsek kolejí byl poškozen v důsledku tání většího množství sněhu. České dráhy, jakožto dopravce na trati tak musely přistoupit k zavedení náhradní autobusové dopravy mezi Valašskými Klobouky a Bylnicí, resp. Vlárským průsmykem. Zatímco původní odhady SŽDC hovořily o výluce v řádu několika dnů, maximálně týdnů, již v dalších dnech bylo jasné, že poškození je rozsáhlejší a oprava potrvá déle. Nynější prognózy hovoří o obnovení provozu nejdříve v průběhu června letošního roku. Opakuje se tak situace, která panovala v minulých letech například na trati mezi Českou Kamenicí a Jedlovou, kde byly však příčinou povodně a poškozený úsek daleko rozsáhlejší.

Zdroje: Česká televize

810 Bylnice, foto: KuTom Brumov-Bylnice — Nadpis sice vypadá jako zbožné přání ortodoxního fanouška, či aprílový žert. Počínaje 11. dubnem 2011 bude probíhat rekonstrukce mostu přes železniční trať mezi Brumovem–Bylnicí a Štítnou nad Vláří–Popovem na silnici II/495. Do konce června tedy budete nuceni přesedat z autobusů do ikony regionálních tratí Českých drah – oblíbeného motorového vozu řady 810. Uznávány budou jízdenky dopravce ČSAD Vsetín, což je dobrá zpráva pro majitele předplatních dokladů a pro ty, jež tímto způsobem potřebují překonat jen daný úsek, i jízdné ČD, na které cestující prokáže nárok. Vlaky náhradní dopravy jezdí pouze v pracovní dny podle níže uvedeného jízdního řádu. Nalézt je můžete i v řazení vlaků u tratě 341.

Kyvadlový vlak mezi Suchdolem nad Odrou a Bohumínem, foto: Samir LeparaOstrava, aktualizováno 26.6. 14:00 - Intenzivní srážky na Moravě zkomplikovaly provoz na železničních tratích a silnicích na střední a severní Moravě. Někde voda dosahuje až ke kolejím, někde už jsou tratě zaplavené. „V oblasti nad Beskydami spadlo opravdu drastické množství srážek – asi 80 milimetrů během dvou hodin. Vznikla vlna, která nabrala bahno z polí a přehnala se přes několik obcí. V podstatě se dá říct, že během okamžiku hladina stoupla na stoletou vodu. Zároveň přestalo pršet a voda v této chvíli postupně odchází pryč do širšího koryta, kde se bude transformovat na vodu dvacetiletou a už pravděpodobně nenapáchá další škody,“ uvedl pro Novinky.cz mluvčí Povodí Odry Čestmír Vlček.

Stav k 26.6.09 14:00

Nadále zůstávají mimo provoz 4 tratě regionálního charakteru na Novojičínsku a Valašskomeziříčsku. Na těchto tratích je zavedena náhradní autobusová doprava. Na hlavní koridorové trati do Ostravy je provoz obnoven pouze po jedné koleji, sníženou rychlostí a jen mezi jednotlivými stanicemi, tedy s většími intervaly mezi jednotlivými spoji. Proto může docházet k cca 15 minutovému zdržení vlaků a některé rychlíky daným místem zatím neprojedou. Cestující mohou využít ostatní spoje na této trati. Regionální osobní doprava je zatím stále nahrazena autobusy.

nehody_a_mimoradnosti_uni, foto: MGOtrokovice — Nepříznivé povětrnostní podmínky opět způsobily omezení provozu na české železniční síti. Tentokrát se obětí stala moravská tepna mezi Přerovem a Břeclaví, kudy projíždějí například přímé vlaky mezi Varšavou a Vídní. Podle informací našeho zpravodaje na místě došlo mezi Tlumačovem a Otrokovicemi k pádu vedení vysokého napětí na troleje. Trať je neprůjezdná v obou směrech, první vlak zde v motorové trakci projede nejdříve za 40 minut.

21:15 - Zatímco se provoz na trati pomalu uklidnil, drážní odborníci zahájili vyšetřování. Dle jeho předběžných závěrů mohla k nehodě přispět i nedaleká výluka. „Museli jsme kvůli stavebním pracím vypnout přeložku z Hulína, takže okolí bylo napájené z ostatních stanic. Došlo tedy k přetížení vodiče, který se přepálil,“ vysvětlil mluvčí energetické společnosti E.ON Vladimír Vácha.

Opravy ve stanici Hronov zastávka, foto: lwqUherské Hradiště – V době od 18. března do června 2009 bude úplně uzavřena trať číslo 341 v úseku Uherské Hradiště - Staré Město u Uherského Hradiště. Opravu podstoupí most ve Starém Městě, který je již delší dobu ve špatném stavu. V dotčeném úseku bude zavedena náhradní autobusová doprava.

Ilustrační obrázek Kroměříž - Skupina cestujících bez jízdenky ve vlaku na trati 305 Kroměříž – Zborovice způsobila v úterý 20. května v podvečer čtvrthodinové zpoždění - odmítali totiž zaplatit průvodčímu cenu jízdenky a následně i pokutu za jízdu bez platných dokladů. Po odjezdu ze stanice Kroměříž chtěl vlakvedoucí u cestujících zkontrolovat jízdenky, ale u zmíněné skupiny lidí narazil na problémy. „Když k nim přišel vlakvedoucí a chtěl jízdní doklady, začali ho slovně napadat a vyhrožovat mu fyzickým násilím. Na pomoc mu proto přišel také strojvedoucí,“ popisuje situaci Radek Joklík z tiskového oddělení Českých drah.

Ilustrační obrázekTlumačov – Zatím neznámí pachatelé už dvakrát v letošním roce narušili bezpečnost a plynulost dopravy na železničním koridoru trati ČD 330. Zpoždění jednoho expresního a tří osobních vlaků způsobili tím, že násilně nadzdvihli spuštěnou závoru na železničním přejezdu ulic Dr. Ignáce Horníčka a Mánesova v Tlumačově.

Ilustrační obrázekRožnov pod Radhoštěm - V pátek 17. srpna v 10.15 hodin se mezi stanicemi Zubří a Rožnov pod Radhoštěm na přejezdu se světly bez závor střetla lokomotiva s kamionem. Nehoda se obešla bez zranění, lokomotiva ale po nárazu do přívěsu kamionu vykolejila. Provoz na trati Valašské Meziříčí - Rožnov pod Radhoštěm byl přerušen. Škoda byla vyčíslena na 750 tisíc korun na lokomotivě, 240 tisíc korun na kamionu a 175 tisíc korun na zabezpečovacím zařízení.

zdroj: Drážní inspekce

Ilustrační obrázek
autor: KuTomKunovice - Řidička (48) osobního automobilu dnes dopoledne zemřela při srážce s osobním vlakem jedoucí z Uherského Hradiště do Veselí nad Moravou na železničním přejezdu v Kunovicích. "V osobním vlaku cestovalo asi 25 lidí, žádný z nich naštěstí zranění neutrpěl. Nehoda se stala před 10:00, provoz na trati se podařilo obnovit až kolem 13:00," říká mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar. "Podle předběžných informací byla světelná signalizace v době nehody v činnosti," dodává Neusar.

17.5.2007 - 10:00 - Strojvedoucí nehodu nezavinil

Ilustrační obrázekJablůnka - Drážní inspekce již vyslechla strojvedoucího, který minulý týden řídil lokomotivu, jež narazila do hořícího tahače na železničním přejezdu mezi obcemi Jablůnka a Bystřička na Vsetínsku. „Činnost strojvedoucího s příčinou srážky příliš nesouvisí,“ říká mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar. Hlavní vyšetřovanou příčinou srážky tak nadále zůstává pomalá a nepřesná komunikace železničářů, kteří po oznámení hasičů okamžitě nepřerušili provoz na trati. Neusar uvedl, že případ se stále vyšetřuje a není uzavřen. Přesně zatím nelze označit osobu, která by byla za kolizi na trati zodpovědná. Nadále pokračují další výslechy. Dnešním výslechem strojvůdce inspekce také zkoumala skutečnost, proč strojvedoucí snížil rychlost lokomotivy ze 74 km/h na 44, což se zdálo inspektorům málo.

zdroj: Mladá fronta DNES

Ilustrační obrázekJablůnka - Za pondělní srážku lokomotivy a hořícího automobilového tahače na železničním přejezdu mezi obcemi Jablůnka a Bystřice na Vsetínsku může také strojvedoucí. Drážní inspekce proto příští týden prověří správné brzdění lokomotivy. Další prošetřovanou příčinou je i pomalá a nepřesná komunikace železničářů, kteří po ohlášení od hasičů okamžitě nepřerušili provoz na trati. Nehoda se stala 7.5.2007 krátce po půlnoci. Hořící tahač se v kolejišti zastavil podle řidiče kvůli technické závadě. Hasiči po příjezdu okamžitě zasáhli, krátce poté se spustilo výstražné zařízení a závory.

21.4.2007 - 20:00 - Z cisterny na nádraží unikl xylen

Cisterna, ČDValašské Meziříčí - Nebezpečná chemická látka xylen unikla v sobotu dopoledne z cisterny na vlakovém nádraží ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku. Hasiči vůz odtáhli mimo nádraží a zabránili dalšímu úniku látky, jejíž vdechnutí ovlivňuje vnímání a nervovou soustavu. Při havárii nebyl nikdo zraněn. Oznámil to mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Ivo Mitáček.

zdroj: Novinky.cz

Ilustrační obrázekPopov - Na přejezdu v Popově u Štítné nad Vláří na Zlínsku se včera dopoledne srazil osobní vlak s osobním autem. Čtyři mladé lidi, kteří cestovali ve voze, převezli záchranáři do nemocnice. Jedna osoba utrpěla těžká zranění, ostatní lehčí, řekl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. V osobním vlaku cestovalo asi 10 osob, nikdo z nich nebyl zraněn. Provoz na trati byl obnoven ve 13:20. Srážka se stala na železničním přejezdu se světly bez závor.

sněhová fréza - ilustrační fotoSeverní Morava - aktualizováno 15:00 - V úterý 6.12.2005 odpoledne, jak předpověděli meteorologové, začalo silně sněžit. Již odpoledne a večer sníh velmi zkomplikoval dopravu na severní Moravě nejen na silnicích, ale také na železnici. Na několika tratích byl v noci na dnešek nebo ráno z důvodu sněhové kalamity, kdy na koleje spadlo velké množství stromů, přerušen železniční provoz. Pokud to dopravní situace na pozemních komunikacích dovoluje, organizují České dráhy náhradní autobusovou dopravu. Obnovování provozu komplikuje těžký mokrý sníh, nesjízdné pozemní komunikace a také výpadky elektřiny z veřejné rozvodné sítě.

8.12.2005 12:20
Podle iDnes byl obnoven provoz na všech dotčených regionálních tratích. Na mezinárodní trati mezi Třincem a Čadcou se stále jezdí po jedné koleji.

7.12.2005 15:50
Doprava na mezinárodní trati mezi Třincem a Čadcou byla obnovena ve 14.10 hod., jezdí se v elektrické trakci po jedné koleji.

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 04:54
sets at 21:15