..: All news and reports - Pozvánky - Německo :..

Pozvánka, foto: Görlitzer Modelleisenbahnverein e.V.Löbau — Letos je pořádána již po čtrnácté tradiční akce zhořeleckých modelářů – výstava modelů, a to nejen železničních. Letos se uskuteční od pátku 17. ledna 2014 do neděle 19. ledna 2014. Pro tento ročník pořadatelé rozhodli, že se výstava uskuteční v Löbau, důvodem pro jsou zejména větší kapacity tamního výstavního areálu. Návštěvníkům tak bude k dispozici přes tisíc parkovacích míst (zdarma) a přes 3 500 čtverečních metrů výstavní plochy, na nichž bude k vidění celkem 35 modelových kolejišť o velikostech N až H0/H0e. Akce se již tradičně účastní i letečtí, lodní a automobiloví modeláři, kteří vystaví své výtvory v měřítkách 1:400 až 1:8, k vidění budou i dálkově ovládané modely. Občerstvení návštěvníků bude rovněž zajištěno. Vstupné činí 7 eur pro dospělého, děti od čtyř do čtrnácti let zaplatí 2 eura. Kdo se rozhodne vycestovat s rodinou, má k dispozici rodinnou vstupenku (dva dospělí se dvěma až třemi dětmi) za 16 eur. Čísla vstupenky slouží současně jako los do tomboly se zajímavými cenami.

Berlín, Postbahnhof, foto: stoupa Berlín — Pátek 1. listopadu 2013 bude zahajovacím dnem nejrozsáhlejší berlínské výstavy modelových železnic, která se uskuteční v Berlíně v bývalém Postbahnhofu, v sousedství Ostbahnhof. Tato výstava, která potrvá tři dny, se pořádá každé dva roky. Strava, nápoje v místě, dopravní spojení příkladné. Co jste mohli vidět před dvěma roky? Historické vláčky od Trixu a Zeuke Wegwerth, TT staré i soudobé, H0 až oči přecházely. Náměty staré, nové, kopcovité i rovinaté – srdéčko se chvělo a oko nezůstalo suché. Tramvaje z Magdeburgu a rakouská úzká z Gmündu. Kolejiště vesměs klubová, nebo soukromá – žádné komerční vláčkodromy. Stánky s modýlky, příslušenstvím i literaturou starou i novou – většinou za ceny překvapivě vstřícné. A něco obdobného vás bude čekat i letos.

InnoTrans 2011, foto: Messe Berlin Berlín — Po dvou letech se berlínské veletržní prostory otevřely firmám a zájemcům o kolejovou techniku. Od úterý 18. do pátku 21. září probíhá na výstavišti Berlin Messe mezinárodní dopravní veletrh InnoTrans. Celkem se zde představuje více než 2.300 vystavovatelů dopravních a strojírenských firem z oblasti železničních vozidel a jejich komponentů, vozidel městské hromadné dopravy či konstrukce tunelů ze 43 zemí světa a probíhá tu světová premiéra více než 80 exponátů. Dominují budou přirozeně firmy německé, několik exkluzivních novinek z Polska a na veletrhu nechybí ani zástupci z České republiky.

Aktuální postřehy a fotografie z veletrhu můžete sledovat na našem profilu na Facebooku.

30.5.2012 - 13:00 - Pozvánka na den otevřených dveří dopravce Vogtlandbahn

Desiro Vogtlandbahn, VT.018, Bad Brambach, 30. 9. 2007, foto: Miloš Neumark — Německý dopravce Vogtlandbahn, který provozuje i některé spoje v České republice (Liberec – Rybniště nebo Cheb – Marktredwitz), pořádá v sobotu 2. června 2012 od 10 do 15 hodin den otevřených dveří ve své centrále v Neumarku, nedaleko Chemnitz. Připravena je prohlídka provozního zázemí, projížďky na stanovišti strojvedoucího, zábavný program pro děti (skákací hrad a dětská železnice) a nejrůznější občerstvení včetně specialit z grilu.

Zdroj: www.vogtlandbahn.de

Logo 950 let Chebu, foto: Město Cheb Cheb — Ve dnech 20. – 22. května tohoto roku proběhnou v Chebu historické slavnosti u příležitosti oslav 950. výročí první písemné zmínky o městě Chebu. Kromě rozsáhlých oslav s bohatým programem budou při této příležitosti v sobotu 21. května vypraveny celkem čtyři zvláštní vlaky, jejichž cílem bude právě historické město Cheb. Zvláštní vlaky v rámci hvězdicových jízd systému EgroNet budou tažené parními lokomotivami a přijedou z několika směrů, ze saských měst Zwickau a Gera, bavorského Neuenmarktu a českých Karlových Varů. Kromě setkání na chebském nádraží budou všechny čtyři parní lokomotivy pózovat na chebském viaduktu, který patří mezi nejdelší železniční mosty u nás.

Ilustrační obrázekBerlin - Dva roky čekal železniční svět na další setkání nejvýznamnějších hráčů v oboru železničních vozidel, infrastruktury, logistiky a služeb. Potkají se opět v Berlíně na nejprestižnější akci svého druhu na světě - veletrhu InnoTrans 2008. Jeho historicky sedmé pokračování bylo slavnostně otevřeno v úterý na berlínském výstavišti za účasti špiček dopravního průmyslu a poskytovatelů služeb. Přes 190.000 m2 výstavní plochy, tři a půl kilometru venkovních kolejí a rekordní účast vystavovatelů, to vše by mělo přispět k tomu, že letošní InnoTrans bude opravdu jedinečný. Své produkty zde až do konce týdne bude prezentovat přes 1900 firem z 41 zemí, z nichž mnohé si právě pro tuto příležitost odkládaly představení svých největších novinek. Chybět pochopitelně nebudou ani čeští a slovenští výrobci s tím nejlepším, co se v obou zemích za poslední rok vytvořilo. Bude se tedy na co dívat. V Berlíně samozřejmě nebude chybět ani ŽelPage, jejiž redaktoři budou v průběhu čtvrtka přinášet podrobné zpravodajství přímo z berlínského výstaviště.

Ilustrační obrázekNorimberk - V muzeu DB v německém Norimberku byla 18.7.2007 otevřena zvláštní výstava s názvem „50 let Trans-Europ-Expressu“. Ke shlédnutí jsou 2 originální vozidla VT 601 a VT 602, fotografie a plakáty.

1.6.2007 - 11:00 - 4. 6. 2007 vyjíždí opět Usedom-Express

Obrázek pouze ilustrčníBerlín - V pondělí 4.6.2007 vyráží opět na cesty Usedom-Express a v provozu bude do 28.9.2007. Oblíbený vlak jezdí od pondělí do pátku z Postupimi (7:49) přes Berlín (se stanicemi Wannsee, Zoologischer Garten, Hbf, Friedrichstrasse, Alexanderplatz, Ostbahnhof) do Ahlbecku Gr (12:15). Na cestu zpět se vlak vydá v 17:37 a do Postupimi dojede ve 22:54. Na ostrově Usedom bude vlak zastavovat celkem 17 krát. Cestující si do vlaku s sebou mohou vzít i jízdní kolo, k dispozici bude celkem 32 míst. Ve vlaku mimo běžných jízdenek DB platí i Ostsee-Ticket. O víkendech mohou cestující, kteří chtějí jet na Usedom, využít služeb Rügen-Expressu a ze stanice Züssow se přesunout spoji UBB na ostrov Usedom.

zdroj: Tisková zpráva DB

Berlín – Výstava s názvem „Studená válka na kolejích“ se zabývá všedním provozem a významem berlínského S-Bahnu ve městě, které bylo po stavbě Berlínské zdi rozděleno na 2 části. Žádný jiný dopravní prostředek nebyl rozdělením zasažen více, než S-Bahn. K vidění je mnoho dobových fotografií, grafik, služebních tiskovin a dokumentů. K přípravě výstavby byly použity nejen obsáhlé archivní záznamy, ale podařilo se získat i autentické výpovědi bývalých železničářů z obou částí města.

Výstava se koná v nádraží S-Bahn „Jannowitzbrücke“ (Fahrgastzentrum) od 19.10. do 11.11.2006 vždy ve čtvrtek, pátek a sobotu. Otevřeno je od 14 do 19 hodin. Vstup je volný.

zdroj: Lok-report, S-Bahn Berlin

Berlin HbfBerlín - Během prvních 100 dnů provozu navštívilo nádraží Berlin Hbf zhruba 30 mil. lidí. Stanice byla oficiálně otevřena na konci května letošního roku. DB vyhodnotily také nedostatky, které nádraží má, a z tohoto důvodu zvýší počet zaměstnanců podávajících informace cestujícím, rozmístění více informačních tabulí, přidají 33 laviček se 134 místy k sezení, jedny zaměstnanecké toalety budou sloužit cestujícím a zrychlí se automatizované odbavení v úschovně zavazadel. Navíc se zlepší odbavení aut na krytém parkovišti. Od 1.9.2006 nabízí DB Station&Service bezplatné prohlídky po nádraží, které trvají 1 hodinu a objednat se lze na e-mailové adrese fuehrungen-hbf@bahn.de.
Berlínské hlavní nádraží je v provozu od 28.5.2006, denně jím projde zhruba 300.000 lidí a projede 1.100 vlaků, z nichž 164 je dálkových. Jen za první týden provozu prošlo nádražím 7 mil. osob.

zdroj: Tisková zpráva DB

Naše třetí cesta Evropou po železnici nás zanese na ostrov, který byl ještě před 17 lety oblíbeným letoviskem občanů ČSSR, tedy na Rujanu.

Berlin - Nová nabídka DB otevírá další možnosti cestování. Nový spoj „Wolliner“ dnes vyjede z Berlína Zoologischer Garten (odjezd 6:20) do polského Swinoujscie (příjezd 11:00). Zpět se vlak vrací v 17:31 s příjezdem do stanice Berlin Zoologischer Garten v 22:37 a odtud dále pokračuje do Postupimi (příjezd 22:58). Vlak jezdí každou sobotu a neděli. V tomto spoji platí vedle jízdenky Schönes-Wochenende-Ticket také OstseeTicket, který může použít až 5 osob a zpáteční jízda musí být nastoupena nejpozději 9. den. Jízdenka stojí 39,00€, pro spolucestující 25,00€. S jízdenkou Schönes-Wochende-Ticket jedou cestující za standardních 30€. Spoj jezdí od 24. června do 24. září.

Zdroj: Tisková zpráva DB

MS ve fotbaleVídeň - Rakouské dráhy zveřejnily na svých internetových stránkách veškeré slevy, které nabízejí DB svým cestujícím. Jedná se o síťový WeltmeisterPass, zvýhodněnou Weltmeister BahnCard a o jízdenkách, které je možné zakoupit přes internet Surf&Rail WM-Spezial. Pokud vlastníte vstupenku na vybraný zápas, můžete v příslušném místě konání zápasu cestovat regionálními vlaky, autobusy či tramvajemi v rámci daného obvodu bez zakupování jízdenky.

ICE a Berlin HauptbahnhofBerlín - Statisíce lidí očekávají pořadatelé v pátek 26.5.2006 večer v okolí nádraží Berlin Hauptbahnhof. Před slavnostním otevřením o 2 dny později proběhne světelná a laserová show "Willkommen in Berlin" s mnoha superlativy, na které pracuje 300 lidí. Autorem show je Jerry Appelt. V sobotu 27.5.2006 budou probíhat oslavy při příležitosti otevření nového spojení sever - jih. O den později vstoupí v platnost nový jízdní řád a vlaky začnou jezdit přes hlavní nádraží.
Oslavy budou probíhat na nádražích Berlin Hauptbahnhof, ale i na dalších nových nádraží - Berlin Gesundbrunnen, Potsdamer Platz a Berlin Südkreuz. V pátek 26.5.2006 večer bude hlavní nádraží slavnostně otevřeno za přítomnosti Angely Merkelové a Güntera Verheugena. Během soboty budou výše uvedená nádraží spojena díky "Bahn-Shuttle" v taktu 20 min. a přístupná veřejnosti. Od neděle již bude stanice Berlin Hauptbahnhof sloužit cestující veřejnosti.

Zdroj a foto: Tiskové zprávy DB

1 2 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2021 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:28
sets at 20:48