..: Pozvánka na výstavu modelů :..

Pozvánka, foto: Görlitzer Modelleisenbahnverein e.V.Löbau — Letos je pořádána již po čtrnácté tradiční akce zhořeleckých modelářů – výstava modelů, a to nejen železničních. Letos se uskuteční od pátku 17. ledna 2014 do neděle 19. ledna 2014. Pro tento ročník pořadatelé rozhodli, že se výstava uskuteční v Löbau, důvodem pro jsou zejména větší kapacity tamního výstavního areálu. Návštěvníkům tak bude k dispozici přes tisíc parkovacích míst (zdarma) a přes 3 500 čtverečních metrů výstavní plochy, na nichž bude k vidění celkem 35 modelových kolejišť o velikostech N až H0/H0e. Akce se již tradičně účastní i letečtí, lodní a automobiloví modeláři, kteří vystaví své výtvory v měřítkách 1:400 až 1:8, k vidění budou i dálkově ovládané modely. Občerstvení návštěvníků bude rovněž zajištěno. Vstupné činí 7 eur pro dospělého, děti od čtyř do čtrnácti let zaplatí 2 eura. Kdo se rozhodne vycestovat s rodinou, má k dispozici rodinnou vstupenku (dva dospělí se dvěma až třemi dětmi) za 16 eur. Čísla vstupenky slouží současně jako los do tomboly se zajímavými cenami.

Orientační plán výstavy, foto: Görlitzer Modelleisenbahnverein e.V. Starobylé šestnáctitisícové město Löbau (založeno 1221) leží kousek od hranice s Českou republikou. Mezi železničními fandy je známé svou muzejní výtopnou, příznivci architektury si jistě vychutnají pohled na historické centrum, jemuž vévodí budova radnice. Turisté ocení výšlap na přilehlou horu Löbauer Berg s unikátní litinovou rozhlednou, poskytující výhled do širokého a velmi pěkného okolí Lužických hor či Lausitzer Gebirge, jak říkají Němci. Dostat se z České republiky do Löbau není vůbec komplikované – nejednodušší cesta vede přes Liberec a Žitavu, ze Žitavy do Löbau lze dojet buď vlakem (ať už přes Görlitz nebo přes Bischofswerdu), tak i přímou autobusovou linkou 27. Löbau se nachází na území dopravního svazu ZVON (Zweckverband Verkehrsverbund Oberlausitz Niederschlesien), takže se lze využít i síťovou jízdenku Libnet+ či EuroNeisse Tageskarte.

Zdroj: Görlitzer Modelleisenbahnverein 


Jiří Bajer | 14.1.2014 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Pozvánky Modelová železnice

More from Německo


Editor or ŽelPage Administrator NIcKON  mail  
15.01.2014 (11:53)  
Plus MHD v dotčených městech, opět vyzkoušeno v Žitavě.
15.01.2014 (8:57)  
Libnet+ lze v libereckém i ústeckém kraji koupit bez problémů, ve vlacích Trilexu by to mělo být bez přirážky (nemám vyzkoušeno). V Německu platí na území dopravního svazu ZVON neomezeně, tedy nejen ve všech vlacích DB, ODEG a Trilex, ale i na žitavských úzkorozchodkách a úzké ve Weißwasser. Navíc lze na něj cestovat i autobusem.
Editor or ŽelPage Administrator NIcKON  mail  
14.01.2014 (23:14)  
Potvrzuji, LIBNET na SOEG akceptují bez problémů, ověřeno před měsícem osobně.
14.01.2014 (21:00)  
Ad možnost via Rybniště: Trilex přirážku za nákup ve vlaku nevybírá, viz poznámka v jízdním řádu trati 089. Je také možné dojet až do Rumburku, kde lze přestoupit na bus do Ebersbachu, odkud je spojení do Löbau autobusy i vlaky.
JŘ busu 409: http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L001409_131215_140654.pdf

Ad možnost via Liberec: U ČD je možno požádat o vystavení průvodčího ve vlaku do Liberce, popř. by neměl být problém ve vlaku ČD z Liberce koupit jízdenku bez přirážky po předložení jízdenky do Liberce (jízda za původní cílovou stanici, SPPO ČD čl. 75b). U Trilexu přirážku nevybírají, viz Rybniště.

Ano, LIBNET+ platí také ve vlacích SOEG na žitavské úzkokolejce.
14.01.2014 (20:28)  
podla toho ze sa o nom pise na stranke CD tak asi na vsetkych predajnych miestach by sa mohol predavat, len si to overujem u tych co tym maju skusenosti :) ak sa to da vo vlaku aj pocas jazdy kupit, najlepsie este vo vlaku CD tak je to fajn. V Rybnisti ani v Liberci vela casu nie je na prestup tak ci to nebude s prirazkou kupovat listok az vo vlaku Trillexu.
ten Libnet+ plati aj na uzkorozchodku v Zittau? je zahrnuta medzi tratami ZVON a dalej sa pise ze Libnet+ plati na celej ZVON (viacero zeleznicnych + autobusovych dopravcov) + ohranicene uzemie CR + ohranicne uzemie PL
14.01.2014 (16:52)  
LIBNET+ je k dostání na všech pokladnách a u všech průvodčích ČD. Přinejhorším to jistí průvodčí ve vlaku z Liberce / Rybniště, tam je to tutovka ;) Každopádně všechny nabídky zahrnující Německo jsou bez předprodeje.
Editor or ŽelPage Administrator NIcKON  mail  
14.01.2014 (15:50)  
Seznam se zjevně týká jen Libereckého kraje, kdežto já LIBNET například koupil na nádraží v Rumburku, který je v kraji Ústeckém. Osobně odhaduji, že prodej možná bude i v dopravních uzlech sousedících, tzn. Bakově, Jičíně atp.
14.01.2014 (15:09)  
Možností nákupu Libnetu je vícero:
http://www.iidol.cz/stranky/44:preprodejni-mista-jizdenek-libnet-a-libnet5.html
Nejde koupit v předprodeji.
14.01.2014 (9:54)  
na stranke www.zvon.de som nasiel toto:
Jednodenní jízdenka EURO-NEISSE / LIBNET + /REGIONet LIBNET+
*platí na celém území ZVONu, na území celého Liberecké kraje, u polských dopravců PKS Zgorzelec, Bolesławiec a Lubań – vždy dle platného přehledu linek
*platí na území ZVONu a na polském území do 4:00 hod. následujícího dne – v Libereckém kraji do 24.00 hod. dne použití (označení) jízdenky (u jízdenky LIBNET+) a do 4:00 hod ráno dne následujícího (u jízdenky REGIONet LIBNET+)
*Cena jednodenní jízdenky EURONEISSE / LIBNET+/ REGIONet LIBNET + činí 160,- Kč (tato jízdenka platí také pro jednu jízdu tam a zpět na visuté lanové dráze ČD na Ještěd)


Chcem sa opytat kde sa tento listok da kupit v Liberci alebo v Rybnisti (zalezi z ktorej strany docestujem vlakmi CD) a myslim ze ostatna oblast vyznacena na mape a cena 160 KČ je aktualna. Inak je to velmi vyhodna ponuka, zahrnujuca vsetkych dopravcov na velkom uzemi.
Su niejake info aj o predaji modelov resp. ucasti polskych vystavovatelov/predajcov na tejto akcii?

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko