..: Společnosti informují o cestování vlakem na MS ve fotbale :..

MS ve fotbaleVídeň - Rakouské dráhy zveřejnily na svých internetových stránkách veškeré slevy, které nabízejí DB svým cestujícím. Jedná se o síťový WeltmeisterPass, zvýhodněnou Weltmeister BahnCard a o jízdenkách, které je možné zakoupit přes internet Surf&Rail WM-Spezial. Pokud vlastníte vstupenku na vybraný zápas, můžete v příslušném místě konání zápasu cestovat regionálními vlaky, autobusy či tramvajemi v rámci daného obvodu bez zakupování jízdenky.

Varšava - Společnost PKP Intercity nabízí zvýhodněné zpáteční jízdenky v mimořádně vypravených vlacích. V kupé pro 8 osob 2. třídy činí cena 400 Zl. (1 Zl. = cca 7,50 Kč) a 550 Zl. v kupé pro 6 osob 2. třídy. V případě lůžkových vozů jsou ceny v kupé se 3 lůžky 700 Zl., double za 950 Zl. a single 1.800 Zl. Jízdenky jsou k dostání v pokladnách od 29.5.2006.

První vlak vyjíždí na zápas Polsko - Ekvádor 8./9.6. z Varšavy v 01:45 hod. Příjezd do Gelsenkirchenu je plánován mezi 15 - 16:30 hod. Zpět se odjíždí 9./10.6. z Gelsenkirchenu mezi 01:30 a 02:30 hod. a do Gdyně Gl. vlak přijede v 18:55 hod.

Největší zájem je o spoj na zápas Polsko - Německo, který se bude hrát v Dortmundu. Vlak jede do Německa v noci 13./14.6., zpět do Polska 14./15.6. Časy odjedzů a příjezdů jsou stejné jako u prvního spoje.

Třetí vlak je vypraven do Hannoveru na zápas Polsko - Kostarika. Vlak jede 19./20.6. do Německa a 20./21.6. do Polska.

DBBern - Švýcarská společnost SBB v tiskové zprávě uvádí, že ještě zbývá ve vybraných vlacích více než 2.000 volných míst. Zvláštní spoje jsou vypravovány na zápasy švýcarského fotbalového týmu do Stuttgartu, Dortmundu a Hannoveru. Pravidelné vlaky do uvedených destinací jsou již plně zarezervované.

Do Stuttgartu budou vypraveny 3 speciální vlaky z Bernu, Luzernu a Curychu na zápas Švýcarsko - Francie (13.6.). Na zápas Švýcarsko - Togo (19.6.) jsou pravidelné spoje úplně obsazeny. Společnost RailAway vypraví zvláštní vlak na trase Basel - Dortmund. Poslední volná místa zbývají jak v pravidelných spojích, tak ve 2 posilových vlacích na zápas Švýcarsko - Jižní Korea (23.6.).

ICE s logem MSBerlín - Německé dráhy připravily jak zvýhodněné jízdenky, tak vybavily nádraží v místech konání zápasů speciálními "Welcome desk". Ty by měli cestujícím usnadnit orientaci během fotbalového šampionátu a pomoci v odbavování cestujících tradičním Service Point. DB předpokládají, že polovina z 3,4 mil. vlastníků vstupenek na zápasy využije pro svůj příjezd a odjezd veřejnou dopravu. Jen dodejme, že denně projde více než 5.400 nádražími okolo 11 mil. cestujících. Kromě těchto služeb bude v provozu řada posilových spojů a tuto neděli 4.6.2006 bude ukočena série oslav před zahájením mistrovství na hlavním vlakovém nádraží v Berlíně.

zdroj: Tiskové zprávy PKP Intercity, SBB, DB, ÖBB, Foto: DB


CSPSV | 2.6.2006 (20:27)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Pozvánky

More from Německo Rakousko Švýcarsko

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko