..: All news and reports - Vozidla - ČR Ústecký :..

Chřibská — V železniční stanici Chřibská vznikl kvůli technické závadě v pátek 15. 1. 2021 požár na motorové jednotce 845.314 společnosti Arriva, jedoucí na lince R22, konkrétně ze Šluknova do Kolína. Vlak zahořel kolem 17.30, zůstal stát ve stanici Chřibská, kde jej během téměř hodinového zásahu uhasily jednotky IZS. Na trati 081 byl přerušen provoz až do 20 hodin. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, všichni cestující i s personálem stačili bezpečně vystoupit. Šťastné bilanci nahrál i fakt, že rychlík 1199 jel pouze minimálně obsazen. Horší to je s jednotkou; motorový vůz jednotky byl požárem zcela zničen, podle vyjádření zástupců firmy Arriva už nebude vlak opraven. Předběžný odhad škody zní 15 milionů. U společnosti Arriva i jednotek řady 845 jde o první podobný případ, doufejme, že i poslední.

Zdroj: informace od čtenáře

T478_Chvalov, foto: ZSNDLMuž v červené čepici z přítmí děčínského peronu víceméně formálně zapískal doufaje, že až se 460 metrů dlouhá „Pannonia“ zvolna pohne, tak vzadu „u tunelu“ kuřáci stihnou naházet čvaňháky pod vagon a nějak už do něj naskáčou. Fíra mezitím od půlky mitropáckého vozu obhlíží krakorec nad střechou jeho T 478.4047, jestli je na šajbě Sc3 opravdu čtyřicet a volno. „Jo, máš to tam, odjezd!“ sichruje jeho zjištění výpravčí, bezmocně se ohlížeje dozadu k Pastýřáku, zda si tam odjezdu někdo všimne. Čékáďácký dvanáctiválec bázlivě změnil otáčky a osazenstvo přeplněného vlaku k černomořské Varně dederónsky ulehčeně vydechlo: „na éndlich…“

PESA LINK pro ČD, vizualizace čela, foto: České dráhy Praha — PESA Bydgoszcz, dodávající regionální vozidla rozličným polským, ale třeba také italským dopravcům, získala první kontrakt na dodávku motorových jednotek nové generace. Dnes v poledne podepsaly České dráhy s výrobcem smlouvu o nákupu 31 dvoudílných dieselových jednotek LINK II. Ty vycházejí z modelové řady, v niž PESA nabízí také třídílnou verzi LINK III, stejně jako jednodílný motorový vůz LINK I na stejné bázi. Kontrakt v úhrnné hodnotě 2 miliardy korun předpokládá dodání všech souprav v rozmezí prosince 2012 a ledna 2014; část z vozidel spolufinancují kraje z evropských peněz prostřednictvím regionálních operačních programů (ROP). S nasazením se počítá v Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém a Zlínském kraji na nejvýznamnějších regionálních tratích.

LOSTR Maxima 30CC, foto: Dominik Jaroš Louny — Již na jaře tohoto roku začne v Lounech výroba nové nákladní diesel–hydraulické lokomotivy. O výrobu se postará tamní společnost Legios (s původním názvem LOSTR Louny), která pod názvem General bude vyrábět v licenci společnosti Voith jejich lokomotivu Maxima 30CC. V rámci licence je pak bude nabízet různým dopravcům středoevropského regionu. Společnost Legios bude kromě motorů a hydraulické převodovky zajišťovat všechny díly a zbytek montáže. Již v prvním čtvrtletí letošního roku by měl první stroj procházet zkouškami. První vyrobené lokomotivy nebudou dodávány dopravcům přímo, ale budou v rámci zkušebního provozu jednotlivým zájemcům pronajímány.

Nové barevné schéma jednotek 471 CityElefant ČD, foto: České dráhyÚstecko/Děčínsko/Mostecko — Při podpisu smlouvy s Ústeckým krajem na 10 let se České dráhy zavázaly k dodání nových vlaků pro regionální spoje. Prvním krokem bude nasazení nových klimatizovaných dvoupatrových jednotek CityElefant na trase z Děčína přes Ústí nad Labem do Mostu. Budou zde nasazeny dvě soupravy, které budou vyjíždět o víkendech, kdy zajistí vozbu zhruba poloviny víkendových spojů. Cestující se tak mohou těšit na zlepšení kultury cestování v Ústeckém kraji; nové jednotky jsou vybaveny nejen klimatizací, ale též oddílem první třídy, háky na kola, moderními toaletami a nástupními plošinami pro cestující na vozíku. V pracovní dny zůstane klasická souprava v podobě elektrické lokomotivy řady 163 a vozů Bdt279 nebo Bt283.

Ilustrační obrázek Kostelec u Jihlavy - Když v neděli 3.2.2008 došlo k provozní poruše na stroji 814.010 Regionova v Kostelci u Jihlavy, začala ŽelPage sledovat spolehlivost těchto jednotek. Dle zjištěných informací zůstal v stroj stát v Kostelci na výměnách. Jak potvrdil strojmistr z PP Telč, "Prý najeli na výměny a regionova ztuhla. Zablokovala se kola a cestující museli vlak opustit."

Ilustrační obrázek Karlovy Vary a Ústí nad Labem - Další 2 moderní motorové jednotky Regionova nasadily ČD do pravidelného provozu v Ústeckém kraji. Cestující se s nimi setkají na trati mezi Rakovníkem, Louny a Mostem. „Dvě Regionovy už v Ústeckém kraji jezdí. Každý den vyráží na trať Děčín - Rumburk, teď se s nimi setkají i cestující na opačné straně našeho kraje,“ říká hejtman Jiří Šulc. „K dnešnímu dni už jezdí v celé ČR 40 RegioNov. Stejně jako předchozí 2 jednotky ponesou i tyto logo a webovou adresu kraje a název RegioNova, Ústecký kraj,“ doplňuje Jiří Kolář, náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu.

Ilustrační obrázekChomutov - V sobotu 30. 6. a neděli 1. 7. 2007 proběhl v chomutovském depozitáři Železničního muzea NTM Víkend otevřených dveří. Široká veřejnost tak poprvé mohla navštívit běžně nepřístupné prostory, ve kterých jsou deponována historická kolejová vozidla včetně nejnovějších přírůstků Národního technického muzea.

Ilustrační obrázekÚstí nad Labem - Ústecký kraj žádá České dráhy, aby dvě nové jednotky RegioNova nasadily na vozební rameno Most - Louny - Rakovník. Dráhy s nimi přitom podle dostupných informací mají jiné záměry, v průběhu podzimu 2007 je chtějí nasadit do PJ Děčín a na trať 087 Lovosice - Česká Lípa.. Mělo by se jednat o jednotky 814.032 + 914.032 a 814.033 + 914.033.

Ilustrační obrázekChomutov - O víkendu 30.6. a 1.7. 2007 připravilo Národní technické muzeum víkend otevřených dveří v chomutovském depozitáři. Bývalé lokomotivní depo bude přístupné veřejnosti v sobotu a neděli vždy dopoledne od 9 do 12 a odpoledne od 13 do 17 hodin.

Ilustrační obrázekÚstí nad Labem - Již obě jednotky Regionova určené pro Ústecký kraj dokončil výrobce společnost Pars nova Šumperk. V současnosti absolvují zkušební jízdy s cestujícími na tratích v okolí Děčína a Ústí nad Labem. Po dohodě s hejtmanem Ústeckého kraje nasadí České dráhy oficiálně oba vlaky do provozu ve čtvrtek 25.1.2007.

Děčín-Prostřední Žleb - ilustrační fotoDěčín - Od dnešního dne České dráhy posilují osobní vlaky spojující Děčín a Bad Schandau. Tyto spoje lidé nejčastěji využívají v prosincové soboty, kdy vyrážejí za nákupy do Drážďan na vánoční trhy. Do Německa tak vyjedou vlaky posílené o jeden vůz, který má kapacitu osmdesát míst k sezení. "V případě zvýšeného zájmu jsme připraveni operativně posílit vlaky o další vůz. Základní kapacita vlaků je tři sta dvacet míst," řekl za České dráhy Petr Hinterholzinger. Pro víkendové cesty do Drážďan lze v osobních vlacích využít jízdenku SoNe+ za 160 korun (platí pro 5 osob, z čehož nejvýše dva mohou být dospělí).

zdroj: Děčínský deník

27.4.2006 - 23:17 - Lokomotiva řady 189 smí zajíždět do Děčína

BR 189 (u Braubachu)Berlín - Elektrická lokomotiva řady 189 obdržela povolení pro provoz na českých kolejích, zatím do Děčína a do konce letošního roku by mohla jezdit po celém území republiky. Lokomotiva 189 je nejmodernější vícesystémovou lokomotivou ve vlastnictví DB Railion. Drážní úřad povolil provoz řady 189 mezi Bad Schandau a Děčínem a předpokládá se nasazení 10 lokomotiv.
Výrobcem lokomotivy je společnost Siemens a stroj je koncipován tak, aby mohl jezdit v 15 zemích Evropy. Udělení povolení pro tento krátký úsek tratě trvalo 8 měsíců. Testovací jízdy lokomotivy po Česku jsou plánovány na srpen, kdy se bude zkoušet fungování brzd a zabezpečovacího systému a provádět další měření.

Zdroj a foto: Tisková zpráva DB

680Ústí nad Labem - V pondělí obvinili ústečtí policisté 2 mladíky z trestného činu poškozování cizí věci, kteří v říjnu zničili jednotku pendolino v Povrlech na Ústecku. Škoda byla vyčíslena na necelých 5 mil. Kč a mladíkům hrozí 18 měsíců vězení.
Mladíci 6.10.2005 položili na koleje kovové předměty, které přejel R777, na kterém byla řazena jednotka 680. Na soupravě bylo zničeno 18 dvojkolí a mj. také několik kilometrů kolejnice. Oprava jednotky trvala 4 dny.

Zdroj: Novinky

Olympijská lokomotiva - 363 078Cheb / Plzeň - Olympijskou lokomotivu - "ESO" 363.078-7, která je od září r.2005 nasazována zejména na trati č.170 (Cheb - Plzeň - Praha), nyní můžete spatřit i na trati č.140/130 (Cheb - Chomutov - Ústí nad Labem).

Od nového jízdního řádu, platného od 11.12.2005 jsou elektrické dvousystémové lokomotivy řady 363 z plzeňského depa nasazovány také na trati č.140/130 Cheb - Chomutov - Ústí nad Labem. Sice úsek Karlovy Vary - Kadaň není ještě plně elektrizovaný, ale je již zprovozněn úsek K.Vary - Vojkovice nad Ohří.
"Esa" jsou nasazována prozatím jen na rychlících a spěšných vlacích. V úseku Ostrov n/O (Vojkovice n/O) - Kadaň, kde ještě není elektrizace dokončena, jsou vlaky přetahovány za pomoci přípřeže v dieselové trakci. Osobní vlaky vedené střídavými lokomotivami ř.242 jezdí pouze v úseku Cheb - Ostrov n/O a ve zbylém úseku Ostrov n/O - Chomutov jezdí motorové vozy 810 nebo soupravy s vozy 010 a dieselovými lokomotivami ř.742.
Dvousystémové lokomotivy ř.363 z plzeňského depa můžeme tak spatřit v Praze, Plzni, Chebu, Fr.Lázních, Ústí n/L či v Děčíně.

1 2 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2021 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 07:39
sets at 17:52