..: Aktualitások és cikkek :..

Ilustrační obrázekTišnovsko - Mezi místními dlouho omílané téma - fotoakci „Staré Tišnovky“ - vzal pevně do svých rukou Matthis Janeba z Nového Města, který se postaral o to, aby akce nezůstala jen snem. Prostřednictvím článku přes www.zelpage.cz a s pomocí svých známostí zorganizoval fotoakci na sobotu 24.5.2008. Na akci se přihlásilo okolo 10 zájemců a vše vypadalo perfektně...

Ilustrační obrázek Tišnovsko - V sobotu ráno 27. října byl osobní vlak Os 14906 (Tišnov-Bystřice n.P.-Žďár n. S.) opožděn asi o 40 minut. Důvodem byla "rvačka" vlakvedoucího s opilým cestujícím. Osmatřicetiletý muž z Borače jel v sobotu ráno vlakem z Tišnova domů. Nekoupil si lístek a když k němu přišel průvodčí, zkoušel se různě vymlouvat. Jeho zdůvodňování proč jede na černo, však moc úspěšné nebylo. Už jen proto, že se sotva držel na nohou a řeč mu komplikovala opilost. Když vlak stál v zastávce Borač, chtěl opilý muž vystoupit, ale vlakvedoucí s ním chtěl jízdu načerno dořešit. Muž se najednou chytil madel nad sedadlem a nohama prokopl dvojité okno vlaku.

Ilustrační obrázekTišnov - Na trati číslo 250 probíhá rozsáhlá rekonstrukce úseku Tišnov - Řikonín v obou směrech. Zahrnuje výměnu násypů, pražců i kolejí. Instalované pražce jsou stejného typu jako na koridorech. Rekonstrukce trvá již zhruba měsíc a měla by skončit na konci listopadu. Opravy se týkají i některých staničních kolejí v Tišnově. Traťová rychlost by v rámci revitalizace zvýšena být neměla.

Ilustrační obrázekTišnov - Slunné letní dny , které v posledních týdnech sužují naší republiku, se opět činí na naší flóře. Vysoké teploty vysušují porost okolo tratí a ten se tak lehce vznítí od rozžhavených okují brzdících souprav a stávají se tak jedním z nejčastějších důvodů výjezdů hasičů na Tišnovsku.

Ilustrační obrázekČeská republika - Celé území naší republiky dnes zasáhly silné vytrvalé deště a nárazový vítr. V některých oblastech byla omezena dodávka elektrického proudu z důvodu výpadku po zasažení elektrickými výboji (blesky). Půda, kterou již několik týdnů vysušovala tropická vedra, nestačila velký nápor spadlých srážek absorbovat a voda začala plnit řeky a zaplavovat některá místa. Toto se dotklo i železniční dopravy.

Ilustrační obrázekPosázaví - Od června začaly České dráhy pravidelně nasazovat modernizované osobní vlaky Regionova na víkendové spoje do Posázaví. V období prázdnin (červenec – srpen) budou jednotky Regionova jezdit na trati číslo 210 také ve všední dny.

Ilustrační obrázekTišnov - Dněšním dnem již končí pravidelné každoroční asi týdenní opravy na trati 250 v úseku Tišnov - Kuřim. Na trati pracovaly asi 3 soupravy (dvě vozidla MUV, jeden jeřáb), které zde podle mého pozorování položily nový podklad pod koleje, spravovaly poškozené koleje a sekaly trávu v okoli trati, která pravidelně několikrát do měsíce na Tišnovsku vzplane od brzdících souprav.

22.5.2007 - 22:00 - Objasnění mrtvoly ve vagonu Bt(ee)

Ilustrační obrázekTišnov - Před týdnem jsem zde uvedl aktualitu, v níž jsem se zmiňoval o nalezeném mrtvém těle ve voze Bt(ee) na tišnovském nádraží, na 12. koleji dne 15.5.2007. Uvedl jsem zde, že nebyla doposud odhalena jak totožnost, tak i příčina smrti. Nalezené mrtvé tělo, které leželo asi 14 dní ve vozech pro záložní provoz pro trať 251 "Stará Tišnovka" byl pětapadesát let starý muž polského občanství, který se již delší dobu zdržoval na území České republiky jako bezdomovec. Při pitvě nebylo prokázáno cizí zavinění. Vozy byly po několika dnech odstavení na nákladovém nádraží Tišnov, kde byly podrobeny desinfekci, odstaveny a nejsou prozatím k dispozici.

zdroj: vlastní pozorování

Tišnovské nádražíTišnov - Když jsem zaslechl od svého kamaráda při cestě do školy větu "Tady to zapáchá, jako kdyby tu někde hnila mrtvola", zasmál jsem se mu, že to je jen nějaké přejeté zvíře. Moc jsem se divil, když jsem odpoledne 15.5.2007 kolem 17. hodiny zahlédl profesionální hasiče a policisty z Tišnova.

   
ŽelPage - az elektronikus vasutas magazin
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
A tartalom nyilvános használata kizárólag a szerző beleegyezésével lehetséges.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2020 Spolek ŽelPage
:. Bejelentkezésopen/close
 
 
  
 
Elfelejtett jelszó   
Regisztráció   
:. Az E-Shop kínálataopen/close
:. Vonatkésés Csehországopen/close
Vonatkésés Csehország
 
:. Keresésopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Info fotósok számáraopen/close
Fotózási feltételek
Csehországban

Nap
kel: 05:44
nyugszik: 18:30
:. újdonságok a VLAKY.NET oldalán
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...